zwrot za nadmetraż

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

zwrot za nadmetraż

Post autor: wojtman » 21 lis 2011, 11:35

w ciągu ilu dni zwracają nadpłatę??

unknown
Posty: 45
Rejestracja: 12 maja 2011, 22:21
Etap: I etap
Lokalizacja: Zalasewo

Re: zwrot za nadmetraż

Post autor: unknown » 06 gru 2011, 22:00

Witam

Zarząd podjął decyzję o tym , że drugi etap nie dopłaca za nadmetraż zatem moje pytanie brzmi czy ktoś z I etapu pisał do nich o zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli tak to czy je odzyskał już.
Ja planuje w najbliższym czasie naskrobać jakieś sensowne pismo bo te pieniądze przydadzą się na dalsze urządzanie.

Pozdrawiam

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: zwrot za nadmetraż

Post autor: ewciaja » 07 gru 2011, 11:06

Właśnie do nich dzwoniłam i temat został zarzucony na posiedzeniu Zarządu, ale żadna decyzja nie padła, sprawdzają to teraz ich prawnicy.
Jeśli chodzi o akty to też nic nie wiadomo, mają nadzieję że przed świętami im się uda. Niewiele zatem pomogli.

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: zwrot za nadmetraż

Post autor: ewciaja » 22 gru 2011, 08:39

Czy ktoś dostał oficjalną odpowiedź z Agrobex'u w sprawie dopłat za nadmetraż w I etapie?

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: zwrot za nadmetraż

Post autor: magda81 » 22 gru 2011, 23:09

Oficjalnych ustaleń na piśmie na razie brak. Telefonicznie skontaktowała się z nami pani rzecznik. Temat jest cały czas dyskutowany. Zwroty dopłat najprawdopodobniej będą- tylko nie na nasze konta, ale na konto banku, jeśli posiadamy kredyt na mieszkanie, a myślę, że większość z nas posiada. Sugerowałam , że to postępowanie jest nielogiczne, bo skoro dopłata przelewana była z naszych prywatnych pieniędzy, bank jej nie kredytował to dlaczego teraz zwrotu kosztów nie możemy otrzymać również my. Pani rzecznik zasłaniała się umową o przelew wierzytelności. W banku wywołało to powszechne zdziwienie. Koniec końców, w styczniu powinny być ostateczne ustalenia w sprawie zwrotów opłat, do banku napisane pismo uprzedzające, że deweloper prawdopodobnie zwróci się z taką sprawą i prośba o zwrot przelanej przez Agrobex kwoty na nasze konto.

k_e_i
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:59

Re: zwrot za nadmetraż

Post autor: k_e_i » 23 gru 2011, 08:50

ja jeszcze żadnej informacji od Agrobex'u nie otrzymałem ale bardzo cieszy mnie to co napisałaś powyżej, mam nadzieje, ze naprawdę zwroty wykonane zostaną bez większych problemów i bez angażowania dodatkowych instytucji.
Życze wszystkim Wesołych Świąt i zwrotów za nadmetraż:)

Shame
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:14
Etap: I

Re: zwrot za nadmetraż

Post autor: Shame » 20 sty 2012, 15:58

Witka

Dzisiaj przy podpisywaniu AN dostałem też nowe Rozliczenie, które opiewało na kwotę umniejszoną o to, co byliśmy zmuszeni zapłacić wcześniej, przy pierwszym Rozliczeniu. Pracownik Agro# prosił o podanie numeru konta, na które ma być zwrot przelany. I na szczęście nie musi to być konto banku kredytującego mieszkanie, tylko własne konto. Niestety na pytanie, kiedy będą przelewać, odpowiedzi nie byli w stanie mi udzielić. Niezależnie, dobra nasza :thumbup:

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: zwrot za nadmetraż

Post autor: ewciaja » 24 sty 2012, 19:04

Nam powiedział, żeby dostarczyć pismo z banku, że zgadzają się na przelanie zwrotu na prywatne konta i zwrócic mają w ciągu 2-3 dni od dostarczenia pisma.

bobczok
Posty: 40
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:17

Re: zwrot za nadmetraż

Post autor: bobczok » 24 sty 2012, 19:44

Nam powiedzieli ze mamy przywiezc jakas umowe miedzy nami a bankiem który nam kredytuje mieszkanie :lol:
Masakra ,wczesniej mówili ze obowiazuje jakas cesja wierzytelnosci
ale po podpisaniu aktu cesja juz nie obowiazuje wiec powinni zaplacic normalnie gotówka tak mi sie wydaje
a tu klapa....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości