Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: magda81 » 22 lis 2011, 22:47

lidrad pisze:Tak, byłam w Agrobexie, rozmawiałam z Panią Jarczyńską odpowiedziała, że sprawa jest już prawdopodobnie rozliczona, ale że zgłosi to pytanie na posiedzeniu zarządu. Myślę, że to nie jest w porządku i że nie powinniśmy odpuszczać.
Drodzy sąsiedzi- czy ktoś z Was tak jak Lidrad kontaktował się z Agrobexem w sprawie zwrotu pieniędzy za nadmetraż, ewentualnie też podwyżki VAT-u czyli tych kwot, z których zwolnieni zostali mieszkańcy odbierający mieszkania w II etapie?
Jakie otrzymaliście odpowiedzi? Czy jakieś wspólnie wystosowane pismo ma Waszym zdaniem sens?
Pozdrawiam,
Magda.

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: M.D. » 24 lis 2011, 15:49

Uważam, iż powinniśmy wspólnie wystąpić do Agrobexu. Skoro mieszkańcy II etapu są zwolnieni z tych opłat, dlaczego my mamy płacić, tym bardziej, że z tego co zauważyłem na ich stronach, mieszkania w II etapie są tańsze.
Pozdrawiam
Mariusz

lechukorn
Posty: 46
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:51
Etap: II

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: lechukorn » 24 lis 2011, 16:12

Mieszkania w II etapie były dużo droższe od tych w I etapie. Ja płacilem 4700 za metr, a mozna wiedziec ile Ty zapłaciles? Poza tym w II etapie tylko kilka osób kupiło mieszkania w 2010. Większosc osób kupowała w 2011 czyli juz z wyzszym VAT-em.

pozdrawiam

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: ewciaja » 25 lis 2011, 11:31

Też jestem za wspólnym pismem.

BabaJaga
Posty: 66
Rejestracja: 26 cze 2011, 23:26
Etap: II

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: BabaJaga » 25 lis 2011, 12:37

my jesteśmy z II etapu i kiedy dopytywałam dlaczego od nas nie chcą pieniędzy, to rzeczywiście Pani z Agrobexu powiedziała, że chodzi o decyzję UOKiK w sprawie innego dewelopera
zapytałam też co w takim razie z tymi, którzy już zapłacili w I etapie, powiedziała dość wymijająco, że w tej sprawie musi zebrać się zarząd

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: Soprano » 25 lis 2011, 13:33

Pamiętajcie również o tym, że były osoby z I etapu, które dostały zwrot ponieważ metraż się zmniejszył. Teraz te osoby musiałyby zwrócić pieniążki?

Ja rozumiem tą decyzję tak, I etap miał swoją umowę z Agrobexem i żeby odebrać mieszkanie musiał ją podpisać, II etap miał inną umowę, którą podpisał i chyba jest pozamiatane.

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: ewciaja » 25 lis 2011, 13:59

Zapewne chodzi o te postanowienia http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=3019

Aż z ciekawości wygrzebałam umowę przedwstępną i ta daje możliwość odstąpienia od umowy w przypadku zmiany ceny wskutek zmiany metrażu ale dopiero gdy zmiana wynosi więcej niż 5% powierzchni (czyli w przypadku naszego mieszkania to ok. 3m2). Mieszkanie "urosło" o niecały metr, czyli o 1,6% co automatycznie pozbawiło mnie możliwości odstąpienia od umowy. Ja to rozumiem jako klauzulę niedozwoloną. Myślę że warto z nimi na ten temat podyskutować, ewentualnie uderzyć do UOKiK lub federacji konsumentów.

Edit: Dzwoniłam właśnie na infolinię UOKiK i dostałam potwierdzenie, że zapis ten jest klauzulą niedozwoloną i deweloper nie miał prawa żądać dopłaty. Powinniśmy złożyć reklamację, a jeśli zostanie odrzucona, udać się do federacji konsumentów lub rzecznika praw konsumenta.

Również dobra wiadomość dla osób ze zmniejszonym metrażem - zwrot jak najbardziej się należy, ponieważ umowa została podpisana i pieniążki zapłacone za określony metraż i fakt, że mieszkanie "się skurczyło" jest winą dewelopera nie kupującego.

Czas zacząć działać :D Nie wiem tylko czy lepiej złożyć jedną wspólną reklamację czy każdy oddzielnie. Jak uważacie?
Załączniki
6.JPG

lechukorn
Posty: 46
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:51
Etap: II

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: lechukorn » 25 lis 2011, 14:47

Lex retro non agit

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: ewciaja » 25 lis 2011, 14:55

Dziękuję za oświecenie, ale jeśli nie pomagasz to proszę nie przeszkadzaj. Sam jesteś zadowolony, bo nie żądano od Ciebie dopłaty, a dla mnie konieczność nagłego wyłożenia blisko 5tys.zł. była dotkliwa. Przekazałam tylko wszystkim, jaką informację otrzymałam od prawników z UOKiK i mam zamiar z niej skorzystać.

lechukorn
Posty: 46
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:51
Etap: II

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: lechukorn » 25 lis 2011, 15:09

Naprwde nie mam zamiaru przeszkadzac. Doplaty nie mialem bo moje mieszkanie sie pomniejszylo wiec akurat ja nic na tym nie zarobilem. Pisze tylko jak widze tą sprawe. Bo gdyby Agrobex zgodzil sie oddac doplaty ktore wczesniej pobral to musialby zwrocic takze doplaty ktore pobieral nawet do kilka lat wstecz bo wtedy tez takie praktyki stosowal. Jedynie, że ktos wie gdzie postawic granice zwracania doplat wczesniej pobranych?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość