Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
Aleksandra
Posty: 25
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:37
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: Aleksandra » 10 sty 2012, 20:21

Ja również 2 maile napisałam z zapytaniem, czy kwoty wpłacone ze nadmetraż zostaną zwrócone.
Właśnie tworzę pismo z reklamacją do Agrobexu.
Przed wpłaceniem kwoty za nadmetraż przeliczyłam powierzchnie naszego mieszkania ze ściankami gr. 8cm i porównałam z powierzchnią wg rysunków budowlanych , na których były podane wymiary oraz grubości ścianek wewnętrznych - 12cm. Byłam zaskoczona, bowiem wyszła mi dokładnie ta ich inwentaryzacyjna wielkość z dokładnością do 1 miejsca po przecinku. Ciekawe czy odzyskamy kasę.

Myślę, że należy zgłosić skargę mogącą być podstawą do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów do do UOKiK.
http://www.uokik.gov.pl/zbiorowe_intere ... mentow.php
Czy znajdzie się osoba, która skleci takie pismo? Ja mogę się przejść po sąsiadach po podpisy. Trzeba działać szybko.

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: ewciaja » 10 sty 2012, 21:31

Jak już pisałam wcześniej, UOKiK już zajął się tą sprawą i zapisy w umowach przedwstępnych zostały uznane za niedozwolone a Agrobex wezwany decyzją prezesa UOKiKu do zaprzestania tych praktyk. Czekam na kopię tej decyzji, ponieważ na stronce UOKiKu nie jest jeszcze dostępna.

justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: justyna » 10 sty 2012, 21:55

pieknie.....czyli powinni nam zwrocic te pieniazki za nadmetraz tak?????

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: ewciaja » 11 sty 2012, 09:57

Pisałam już w temacie Akty notarialne, ale że sprawa dotyczy też zwrotów wrzucam tutaj:

My również odłożyliśmy podpisanie aktu, z powodu ceny mieszkania podanej w akcie z dopłatami. Na razie agrobex nie zgodził się na zmianę tej ceny bo nadal nad zwrotami debatują, a obawiam się, że jeśli odmówią, zamknie to nam drogę dalszego dochodzenia zwrotu (a z rozmowy z p.Rzecznik wynika że jest taka możliwość). Co prawda zapewniała, że jeśli zapadnie decyzja o zwrocie dopłat to będą podpisywane aneksy z poprawną ceną, ale nie wiadomo kto poniósłby koszt takiego aneksu. Poza tym jeśli decyzja będzie negatywna zawsze możemy złożyć pozew zbiorowy, a jak podpiszemy akty w takiej formie, to tak jakbyśmy zaakceptowali wyższą cenę. Radzę wszystkim którzy chcą odzyskać dopłaty wstrzymanie się z umowami.

Rano rozmawiałam z p.Rzecznik i jej wersja jest taka, że jak zaczęli kontaktować się z bankami w sprawie zwrotów to się okazało, że spowoduje to zmianę wartości przedmiotu kredytowania i konieczność podpisania nowych umów kredytowych, wskutek czego część z osób nie dostanie ponownie kredytów i nie mogą od tak podjąć takiej decyzji i że prawnicy nadal sprawdzają itd. Ale w moim mniemaniu to bzdura bo przecież zwroty dotyczą tylko I etapu gdzie już dawno wszystkie mieszkania zostały odebrane a kredyty w całości wypłacone (warunek odebrania) więc bank nie może zmienić decyzji kredytowej bo przecież nie cofnie wypłat! Coś tu jest grubymi nićmi szyte! Jak spytałam dlaczego to tak długo trwa to odpowiedziała, że przez okres świąteczny wszystko się opóźnilo. Na pytanie, że przecież pierwsze wnioski w tej sprawie wpłynęły już w listopadzie stwierdziła, że jak jeden czy dwa wnioski wpłynęły to się tym nie zajęli bo za mała skala!?!?!? Oczywiście skwitowałam to stwierdzeniem, że tak duża i szanująca się firma jak agrobex powinna nawet pojedyncze zgłoszenie o niezgodności z prawem rozważyć.

Wobec powyższego, jeszcze raz proszę wszystkich zainteresowanych, żebyście, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, jak najszybciej pisali reklamacje do Agrobexu, powołajcie się na art. 485 (1) KC, na podstawie którego zapis w umowie przedwstępnej o dopłatach do nadmetrażu jest nieważny, co zostało również potwierdzone Decyzją Prezesa UOKiK Delegatura w Poznaniu nr 36/2011. Podajcie też termin do rozpatrzenia do końca stycznia, a jeśli tego do tego czasu nie zrobią, będziecie uważali za rozpatrzoną pozytywnie.Dodajcie na koniec, że jeśli wnioski zostaną odrzucone jesteśmy zdecydowani złożyć w tej sprawie pozew zbiorowy.

I jeszcze raz radzę nie podpisywać aktów z tą ceną. Co prawda p. Rzecznik zapewniała, że jeśli zdecydują sie zwracać, to zostaną podpisane aneksy i MOŻE zarząd się zdecyduje wziąć koszt aneksów na siebie ale to MOŻE w wykonaniu Agrobexu to wielki znak zapytania! Poza tym, co, jeśli odrzucą wnioski o zwrot, aktem notarialnym zatwierdzicie zgodę na podwyższoną cenę!
Ostatnio zmieniony 11 sty 2012, 17:03 przez ewciaja, łącznie zmieniany 1 raz.

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: M.D. » 11 sty 2012, 10:03

witam.
Dzięki za informację, właśnie piszę pismo w sprawie zwrotów. My zapłaciliśmy z własnej kieszeni za nadmetraż, zatem nowa weryfikacja umowy z bankiem nas nei dotyczy.
Pozdrawiam

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: M.D. » 11 sty 2012, 12:27

Czy ma ktoś tą decyzje prezesa UOKiK 36/2011??bo nie ma jej w necie.
Dzięki z góry

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: ewciaja » 11 sty 2012, 12:31

Jeszcze nie otrzymałam. Dzwoniłam dziś do UOKiK spytać kiedy mogę się spodziewać ale może to potrwać do dwóch tygodni. Ale agrobex już to dostał, bo decyzja się uprawomocniła i Rzecznik w rozmowie nie zaprzeczyła że takowa decyzja istnieje więc wystarczy się na nią powołać. Ja dziś napisałam do nich pismo o nie wywiązaniu się z terminu rozpatrzenia reklamacji co jest uznawane za pozytywne jej rozpatrzenie. Radziłam się prawnika i jak najbardziej mam rację. Pozostaje czekać na odpowiedź.

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: M.D. » 13 sty 2012, 14:06

link do decyzji prezesa UOKiK w Naszej sprawie

http://decyzje.uokik.gov.pl/dec_prez.ns ... enDocument

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: M.D. » 13 sty 2012, 14:45

Re: Akty notarialne

Postprzez M.D. » 15 minuty temu
Ja spłodziłem coś takiego






Zalasewo 9.01.2012r.
…………
Os. Wł. Zamoyskiego
62-020 Zalasewo
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe i Handlowe
"AGROBEX" Spółka z o.o.
ul. Kochanowskiego 7
60-845 Poznań

REKLAMACJA DOTYCZĄCA DOPŁATY ZA NADMETRAŻ

Zgodnie z art. 385 pkt 20 KC, art 24 Ustawy o Ochronie Konkurencji i Konsumentów oraz wyrokami z dnia: 10 pazdziernika 2004 r. sygn.. akt XVII Amc 47/04 oraz 12 listopada 2007 r. sygn. akt XVII Amc 108/07 SOKiK, a także Decyzją Prezesa UOKiK Delegatura w Poznaniu nr 36/2011, żądamy zwrotu ………. zł dopłaty za nadmetraż zakupionego przez nas lokalu mieszkalnego na os. Wł. Zamoyskiego …….. w Zalasewie.
Termin odpowiedzi na reklamację o zwrot opłaty za nadmetraż upływa po 14 dniach od daty otrzymania niniejszego pisma, po tym terminie wniosek uznajemy za rozpatrzony pozytywnie (na podstawie art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz.U. Nr 141, poz. 1176).
W przypadku odrzucenia wniosku jesteśmy zdecydowani złożyć w tej sprawie pozew zbiorowy.

Rzeczona kwota została uiszczona z własnych środków, bez uczestnictwa banku kredytującego nieruchomość.

agatka85
Posty: 28
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:05
Etap: Etap II

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: agatka85 » 14 sty 2012, 10:50

Witam
ja co prawda kupiłam mieszkanie w II etapie ale postanowiła przeczytać decyzje UOKIK. Moim zdanie problem jest w decyzji która odnosi sie tylko do II etapu inwestycji a pominięto I etap wklejam przykład zaraz z początku decyzji
"we wzorcach umów dotyczacych inwestycji: Wilczak 20 w Poznaniu, Wille Sołackie w
Poznaniu, Magiczny Zakatek w Poznaniu, Swarzedz Południe- etap II w Swarzedzu- Zalasewie,"
druga sprawa która jest niepokojąca to fakt że, Agrobex zastanawia się nad zwrotami dla was a mial miesiac na zmiane umów przedwstępnych jednym słowem działa na zwłoke czyli łamie decycje UOKIK.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości