Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: magda81 » 14 sty 2012, 12:05

Agatka- w orzeczeniu jest mowa tylko o II etapie, ale nasze umowy przedwstępne zawierają IDENTYCZNE sformułowania jak te zakwestionowane przez UOKiK- pisała o tym Ewciaja.

agatka85
Posty: 28
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:05
Etap: Etap II

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: agatka85 » 14 sty 2012, 12:47

I wniosek z tego taki że, Agrobex miał miesiąc na zmiane wszystkich umów przedwstępnych ( a takowe większość z was posiada bo nie macie jeszcze aktów) a tego nie zrobił. Pytanie dlaczego ? decyzja UOKIK jest jasna że, zapis jest zły i musza poprawić wszystkie umowy i tak robią z II etapem a u was sie zatanawiają i kręca. Agrobex wychwycił ten błąd podzialu na etap a nie odnośnie do całej inwestycji, bo w decyzji nikt nie karze im zmieniać waszych umów (I etapu) choć posiadaja niewłaściwy zapis. Problem w zasadzie jest po stronie UOKIK bo pozostale inwestycje sa wymienione bez podziałów etapowych a u nas podział, który jest nie zrozumiały bo, skoro jest II etap to musiał być I a, praktyka Agrobexu z zakazany zapisem sięga 2009 roku czyli powstania osiedla Działyńskiego, po drodze wymieniaja równiez Wiklinowa czyli wszystkie inwestycje realizowane przed nami. Drobne choc jak widac nie bardzo przeoczenie UOKIK daje wolna reke Agrobexowi który moze a nie musi zwracac wam pieniedzy. Tak bynajmnie ja to rozumiem.

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: M.D. » 14 sty 2012, 13:03

Witam.
To prawda, że w decyzji UOKiK jest mowa tylko o II etapie, ale....jeżeli nasze umowy maja tożsame zapisy, nie widzę problemu by powołać się na tą decyzję, jeżeli Ageobex będzie robił problem, zwrócimy się do UOKiK o decyzje w sprawie I etapu.Gdzieś przeczytałem że nie ma sensu walczyć i zaczekać na decyzje Agrobexu...nie zgadzam się z tym, uważam iż powinniśmy działać!!

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: magda81 » 14 sty 2012, 14:42

Agatka- prawdą jest, że coś jest na rzeczy bo nikomu z I etapu Agrobex nie przedstawił aneksów do umów przedwstępnych. Moim zdaniem zrobili to z premedytacją i przedstawią te aneksy nie wcześniej niż w lutym, jak dla mnie chodzi o to abyśmy najpierw podpisali akty notarialne z ceną powiększoną o dopłatę i jest to granie na czas. No chyba, że się mylę...

Nie zgodzę się jednak, że decyzja UOKiK mimo że nie jesteśmy w niej wyszczególnieni nas nie dotyczy. Po pierwsze jak już pisałam nasze zapisy są takie same jak te przytoczone w decyzji, po drugie w decyzji jest też następujące stwierdzenie:

"Zdaniem Prezesa Urzędu, działanie Przedsiębiorcy godzić może w interesy nieograniczonej liczby konsumentów, których nie da się zidentyfikować, tj. wszystkich konsumentów, którzy zawarli z Przedsiębiorcą umowy przedwstępne sprzedaży oraz wszystkich jego potencjalnych klientów. W tym wypadku z samej istoty posługiwania się przez Przedsiębiorcę wzorcami umów wynika powtarzalność jego zachowania wobec takich osób.
Mając na uwadze powyższe, Prezes Urzędu uznał, że na obecnym etapie postępowania uprawdopodobniona została zarówno bezprawność działań Przedsiębiorcy, wynikająca z tożsamości stosowanych przez niego postanowień wzorców umów z postanowieniami wpisanymi do rejestru niedozwolonych postanowień umownych, jak i naruszenie zbiorowego interesu konsumentów."


W poniedziałek jestem umówiona z prawnikiem, zapytam jeszcze jego o zdanie.
Pozdrawiam.

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: ewciaja » 14 sty 2012, 15:16

Nie chce mi się teraz dokładnie szukać, ale dodatkowo w Decyzji jest napisane, że Agrobex zobowiązał się do do usunięcia niedozwolonych postanowień z nowych wzorców przedwstępnych umów sprzedaży oraz z umów pozostających nadal w obrocie prawnym czyli tak jak zauważyła wcześniej Agatka, również naszych!!!

SeKot
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2012, 17:30

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: SeKot » 14 sty 2012, 15:37

też mi się tak wydaje (to co napisała Ewa) dlatego też agrobex usilnie zwleka z decyzjami, żeby jak najwięcej ludzi podpisało AN i mogli zamknąć ich sprawy prawnie. dobrze by było skonsultować to z prawnikiem czy rzeczywiście tak jest.

Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2011, 10:28

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: Maciej » 14 sty 2012, 17:08

hej,
Napisałęm do Agrobexu z zapytaniem czy AN który podpisuje we wtorek będzie ze zmianą ceny czy też nie. Jeśli ze starą ceną to kto pokryje koszty aneksu w przyszłości. Nawet jeśli podpiszemy AN to jakim prawem moja droga do odzyskania nadpłaty za metraż i VAT bedzie zamknieta.
Pozdrawiam,

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: Tomek » 15 sty 2012, 14:32

mam pytanie do osób, które wysłały pismo do Agrobexu odnośnie reklamacji dopłat za nadmetraż: czy Deweloper kontaktował się już z Wami w tej sprawie? ile osób wysłało takową reklamację?

asiarek
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2012, 19:36
Etap: I etap

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: asiarek » 15 sty 2012, 15:19

witam wszystkich. Czytając decyzję UOKIK, która dotyczy również kupujących z innych inwestycji jestem pewien, że tamci mają juz podpisane AN. Natomiast w decyzji jest zapisane,że Agrobex ma miesiąc na podpisanie aneksów do umów zawierajacych klauzule niedozwolone, co w praktyce może oznaczać korektę wartości nieruchomości. A zatem w tych przypadkach Developer również będzie zoobowiązany do zwrotu zagarniętych pieniędzy.

Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2011, 10:28

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: Maciej » 15 sty 2012, 16:33

Witam,
Ja już pisałem 2 krotnie, pierwszy raz w lipcu 2011 ale zostałem zlekceważony przez Panią Jarczyńską, moja reklamacja została uznana za bezpodstawną.
Ale jak widać pod wpływem UOKiK zmienili zdanie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość