Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: Tomek » 07 lut 2012, 20:23

mam pytanie do osób, które podpisały już aneks. czy dostaliście już zwrot pieniędzy na konto?

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: magda81 » 08 lut 2012, 14:04

Aneks podpisaliśmy przy okazji aktu notarialnego. W tym samym dniu złożyliśmy pismo do Agrobexu z numerem prywatnego konta dołączając umowę o przelew wierzytelności ( a konkretnie jej część mówiącą o tym, że przestaje obowiązywać w momencie podpisania aktu notarialnego). W piśmie zaznaczyliśmy prośbę o przelew w terminie 7 dni. Dokładnie po tygodniu zwrot był na koncie.
Wszystkie dokumenty przesłane mailem, nie fatygowaliśmy się osobiście. Zwrotami zajmuje się p. Feliks Łuczyński (feliks.luczynski@agrobex.pl).

Pozdrawiam i życzę powodzenia. :)

justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: justyna » 08 lut 2012, 16:21

oki, ale mam pytanko jaka umowe o przelew wierzytelnosci??? dzieki z gory :-)

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: magda81 » 08 lut 2012, 17:13

Justyna- jeśli brałaś kredyt na mieszkanie to powinnaś mieć umowę o przelew/cesję wierzytelności zawartą pomiędzy Tobą, Agrobexem, a bankiem.
Jeśli taką posiadasz to sprawdź czy jest w niej zapis o którym mowa powyżej, inaczej skontaktuj się z deweloperem ponieważ najprawdopodobniej zwrotu należności będą chcieli dokonać poprzez bank, nawet jeśli płaciłaś za nadmetraż i VAT z prywatnego konta. Jeśli nie brałaś kredytu to Ciebie ta część mojej wypowiedzi nie dotyczy.
Pozdrawiam,
Magda

justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: justyna » 08 lut 2012, 19:28

dzieki Madzia...pewnie ze bralismy kredyt w zasadzie maz bral...on bedzie w pt to sprawdzimy wszystkie dokumenty...ale ktos tu juz wczesniej pisal,ze wystarczy podac nr konta i oni pieniadze przeleja...i moze to byc nr konta prywatnego...ale sprawdze:-) dziekuje i pozdrawiam

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: Tomek » 08 lut 2012, 22:34

justyna pisze:oki, ale mam pytanko jaka umowe o przelew wierzytelnosci???
ja nie dostarczałem. była ona dostarczona wraz z kompletem dokumentów przez Doradcę Kredytowego podczas podpisywania umowy. oni mają komplet dokumentów. to jest tylko gra na czas

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: ewciaja » 09 lut 2012, 12:57

Tak, oni mają kopię bo po podpisaniu jedna kopia zostawała u nich, ale albo im sie nie chce tego szukać albo faktycznie grają na zwłokę. Tak czy inaczej przesłanie tego przyspieszy sprawę. Ja wysłałam do nich pismo z kopią cesji i nr naszego konta w miniony poniedziałek, wczoraj zobaczyłam, że zwrot wpłynął na konto.

SeKot
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2012, 17:30

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: SeKot » 09 lut 2012, 13:06

dokładnie nie chce im się tego szukać bo nam również powiedzieli że nie dostarczyliśmy tego. u nich to norma.

Aleksandra
Posty: 25
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:37
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: Aleksandra » 09 lut 2012, 13:38

A w mojej umowie o wierzytelności nie ma nic o tym, że po podpisaniu aktu notarialnego umowa wygasa.
Muszę mieć zaświadczenie z banku, że się zgadzają na przelew na moje konto.

marta
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:47

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: marta » 10 lut 2012, 16:03

Witam!
Wzięłam kredyt w ING - żadnej umowy wierzytelności nie podpisywałam. Upewniłam się w banku - nie podpisują takich umów już od kilku lat. Napisałam do Agrobexu podając kontakt do pracownika banku zajmującego się kredytami hipotecznymi - w razie gdyby mięli wątpliwości. W odpowiedzi usłyszałam, że będzie potrzebne oświadczenie banku, że takich umów nie podpisują. Wydanie oświadczenia przez bank oczywiście kosztuje. Zaproponuję Agrobexowi, że mogę uzyskać takie oświadczenia, ale to oni pokryją jego koszty.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość