Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: justyna » 10 lut 2012, 16:27

a ja dzis jadac po drodze wstapilam do agrobexu....umowilam sie na akt i aneks za jednym razem...zapytalam o zwrot pien na konto...facet powiedzial,ze potrzebuje umowe o wierzytelnosc....po czym jak oznajmilam,ze chyba tego nie mamy a oni powinni miec to zajrzal w dokumenty i okazalo sie ze maja umowe w dokumentacji...teraz mam czekac na tel az prawnik sprawdzi umowe i powiedza czy potrzebują pismo od banku czy przesla na nasze prywatne konto..musze zadzwonic do notariusza zapytac ile to im sie kasy nalezy za akt i czy spusci z ceny....oby...

unknown
Posty: 45
Rejestracja: 12 maja 2011, 22:21
Etap: I etap
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: unknown » 12 lut 2012, 10:32

A jakiej treści pisma wystosowaliście do Agrobexu w związku ze zwrotem opłat za nadmetraż, bo ja właśnie siedzę i próbuję coś stworzyć.

Shame
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:14
Etap: I

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: Shame » 12 lut 2012, 22:07

To zależy o co pytasz unknown. Bo jeśli dostałeś/łaś maila z zapytaniem o numer konta i to "pismo" o zwrot, to wystarczy, że skrobniesz:
Uprzejmie proszę o kwoty w wysokości xxxx,xx PLN, opłaconej Państwu z tytułu dopłat na nadmetraż oraz zmianę podatku VAT.
Z poważaniem [...]
Nic więcej nie trzeba. Oczywiście prócz danych do przelewu. A tak swoją drogą to ktoś pisał o potwierdzeniach z banku, podpisywaniu czegoś itp. Ja również mam kredyt z banku, ale zwrot za VAT i nadmetraż dostałem na prywatne konto, nie to 'kredytowe' więc nie do końca rozumiem problem.

Pozdrawiam

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: magda81 » 13 lut 2012, 11:34

Shame- widocznie nie masz umowy o przelew wierzytelności albo masz w niej zapis, że wygasa w dniu podpisania aktu notarialnego.
Przed przelewem prawnik Agrobexu sprawdza wszystkie umowy, od tych którzy mają kredyt, a nie posiadają powyższego zapisu chcą dostarczenia potwierdzenia z banku ze zgodą na przelew na prywatne konto. Tak przynajmniej to wyglądało tydzień temu. Stąd różnice w postępowaniu z wypłatami.

Pozdrawiam

asiarek
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2012, 19:36
Etap: I etap

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: asiarek » 13 lut 2012, 19:06

u mnie zapis o przelaniu wierzytelności zawarty jest w umowie kredytowej, PKOBP, i faktycznie wynika z niego, że przestaje on obowiązywać w dniu okazania w Banku AN...

justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Do mieszkańców I etapu- odzyskanie opłat za nadmetraż.

Post autor: justyna » 15 lut 2012, 15:09

magda81 ma racje....nasza umowe tez agrobex wzial do prawnika i sprawdzi czy bedziemy potrzebowac takie zaswiadczenie z banku czy tez nie..akt mamy 27 lutego i zadzwonia czy bedzie potrzebne.ja wczoraj bylam przypadkiem w banku i w razie czego poprosilam zeby 2 razy nie jezdzic...maja przeslac poczta..

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości