Ciepło

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
Kawa
Posty: 50
Rejestracja: 27 maja 2011, 08:28

Re: Ciepło

Post autor: Kawa » 11 sty 2012, 07:49

Żaden ryczałt płacimy za zużyte jednostki z ciepłomierza, który znajduje się w szachcie na klatce. Koszt jednostki to ok 39 zł ( tak pamiętam). Zużyłem 3 jednostki płacę 3*39 - proste.

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Ciepło

Post autor: Soprano » 11 sty 2012, 10:52

W II etapie mamy ryczałt za energię cieplną w wysokości dokładnie: 2,5 za m2.

justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Ciepło

Post autor: justyna » 11 sty 2012, 13:59

i bardzo sie ciesze,ze nie ma ryczaltu, tez mi sie to nie zgadzalo -kwoty na rachunkach sa rozne...dzieki wielkie i udanego dnia zycze... :thumbup:

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Ciepło

Post autor: M.D. » 02 lut 2012, 20:43

Mam pytanie do sąsiadów z I etapu ;-)
czy ktoś z Was ma odczyt z liczników ciepła, ogrzewania, powyżej 15??
My mamy 63 m2 mieszkanie, kaloryfery na 3-4 i na liczniki 15, gdzie mieszkania obok mają 3.

asiarek
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2012, 19:36
Etap: I etap

Re: Ciepło

Post autor: asiarek » 03 lut 2012, 08:46

u mnie między 3-4 na liczniku, grzejniki max 3. :)

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Ciepło

Post autor: ewciaja » 15 cze 2012, 10:54

Zastanawiałam się, czy to normalne, że latem, kiedy CO nie działa, nadal płacimy stałą opłatę za CO? Nie powinna być przynajmniej niższa?

Poza tym, wkurza mnie opłata za odczyt liczników. Nie jest to dużo ale drażni mnie, zwłaszcza znowu za odczyt CO, a przecież teraz nie ma czego odczytywać.

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Ciepło

Post autor: Soprano » 02 paź 2012, 18:55

Witam.

II etap, pytanie do zorientowanych w sprawie energii cieplnej. W związku z tym, że dzisiaj moje grzejniki powoli robią się ciepłe mam kilka intrygujących mnie pytań, być może ktoś będzie wstanie odpowiedzieć na nie:

1) Jak wiadomo II etap płaci ryczałt w kwocie około 150 zł od mieszkania miesięcznie. Nie są to małe pieniądze, płacimy przez cały rok także w miesiącach letnich. Wchodzimy w II cykl grzewczy, niektórzy wprowadzili się jeszcze w listopadzie, grudniu 2011 roku, kiedy nastąpi rozliczenie I cyklu?

2) Czy ktoś się orientuje, czy mogę sobie zadzwonić czy do Dalkii? czy może naszej administracji i ktoś mi poda faktyczne miesięczne zużycie, albo przynajmniej kwartalne tak żebym mógł sobie tą kwestię kontrolować w wybranym okresie? Czy niestety ale mogę zostać zaskoczony kwotą albo na plus, albo na minus. Chciałbym mieć taką możliwość, aby po zakończeniu każdego miesiąca/okresu i wykonaniu odczytu przez operatora mógł sprawdzić faktyczne zużycie i ewentualnie albo spać spokojnie, albo dokręcać ze względu na przekroczenia. Teraz tak naprawdę nie wiem nic i w momencie otrzymania rozliczenia zostanę postawiony przed faktem dokonanym.

3) Jeżeli nie jest możliwe sprawdzenie aktualnego stanu zużycia energii to co w tym temacie może zrobić wspólnota mieszkaniowa? Czy ma jakieś narzędzia, czy w ogóle funkcjonuje dla II etapu?

Każdy z nas ma wskaźniki zamieszczone na grzejnikach, odczyty odbywają się bezprzewodowo. Nie widzę problemu, aby raz na kwartał przychodziła informacja, że tyle i tyle energii zużyłem i taką a nie inną kwotę za to płacę.

Woda, identyczny temat również rozliczana ryczałtem i żadnej informacji.

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Ciepło

Post autor: Samuraj » 02 paź 2012, 21:38

Dokladnie ot ym samym myslala.
Wydaje mi sie, ze mozna zadzwonic do agrobexu i poprosic o takie sprawozdanie, jesli oni nie pomoga, to wydaje mi sie ze Dalkia ma obowiazek pokazac mieszkanca faktyczne zuzycie energi cieplnej to samo z woda.
Jak bede cos wiedziec dam znac:)
Soprano jak bedziesz wiedzial daj prosze znac.

Pozdrawiam,

BabaJaga
Posty: 66
Rejestracja: 26 cze 2011, 23:26
Etap: II

Re: Ciepło

Post autor: BabaJaga » 03 paź 2012, 07:50

Soprano pisze:Nie widzę problemu, aby raz na kwartał przychodziła informacja, że tyle i tyle energii zużyłem i taką a nie inną kwotę za to płacę
z tego co wiem, bo zmarnowałam 8 lat życia w takiej firmie jak Agrobex to odczyty firmy rozliczeniowe robią za kasę i nie jest to mało, bo nawet 10-20zł od mieszkania i te koszty wrzuca się mieszkańcom do rozliczenia jako osobną pozycję, więc w sumie nie wiem czy chcę co kwartał płacić dodatkowo za odczyt
zresztą kwestia opłat za odczyty i ich częstotliwość powinna być w umowie o zarządzanie, nie pamiętam co tam o tym pisali
ale fakt, że też jestem ciekawa kiedy będzie rozliczenie, bo tam będą wypisanie jednostki zużycia, zużycie na cały budynek będzie miał Agrobex
teraz mi przyszło do głowy, bo wcześniej nie zwróciłam na to uwagi, czy na grzejnikach klatkowych też są podzielniki??

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciepło

Post autor: wojtman » 03 paź 2012, 09:19

chyba nie ma

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość