Procedura zwrotu dopłat i VAT.

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Procedura zwrotu dopłat i VAT.

Post autor: magda81 » 18 sty 2012, 15:07

Zwracam się do osób, które mają kredyt na mieszkanie. Jak pewnie wiecie Agrobex będzie zwracał zapłacone przez nas kwoty, ale twierdzi, że wiąże ich umowa o przelew wierzytelności i będą to robić za pośrednictwem banku. Druga opcja jest taka, aby bank wystosował pismo, że zezwala na oddanie zapłaconych kwot bezpośrednio nam. Czy ktoś konsultował się może w tej sprawie z prawnikiem?
Jak dla mnie umowa o przelewie wierzytelności dotyczy dokładnej kwoty, pieniędzy wypłaconych z kredytu więc dlaczego nasze prywatne środki z jakich uiściliśmy dopłaty Agrobex chce zwracać poprzez bank?
W banku gdzie mamy kredyt najpierw nie rozumieli zupełnie o co deweloperowi chodzi, później polecili złożyć pismo opisujące całą sytuację i czekać na rozwiązanie sprawy. A co na to Wasze banki?
Agrobex podpiera się opinią swojego prawnika, z którym niestety nie udało mi się dzisiaj porozmawiać. Twierdzą, że nie oddadzą pieniędzy od razu na nasze konta bez pisma z banku.

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Procedura zwrotu dopłat i VAT.

Post autor: ewciaja » 18 sty 2012, 15:18

Trochę ich rozumiem bo musza się zabezpieczyć. W moim banku powiedzieli, że zależy jak brzmi umowa o cesję wierzytelności. Też nam kazali przesłać pismo z opisem sytuacji i prośbą o zwrot. Muszę się w takim razie dowiedzieć czy nie napiszą pisma żeby bezpośrednio nam zwrócili.

Kawa
Posty: 50
Rejestracja: 27 maja 2011, 08:28

Re: Procedura zwrotu dopłat i VAT.

Post autor: Kawa » 18 sty 2012, 17:02

Dzwoniłem dzisiaj do Pani Dyrektor Jarczyńskiej z Agrobexu, otrzymamy listownie informację o zwrocie nadpłat za metraż jak i VAT-u. Osoby, których mieszkanie jest kredytowane mogą podjąć decyzję o przelaniu nadpłat na konto banku, z którego idzie kredyt jako wasze saldo. Wtedy macie jeden lub dwa miesiące zapłacony kredyt. Nie będzie trzeba w tej opcji robić żadnych konsultacji i uzgodnień z bankiem, co jak wiadomo jest czasochłonne i męczące - Jak to z Bankami.
Osoby, które podpisały już Akt Notarialny ( tak jak JA ) niech się nie obawiają Agrobex bierze na siebie zmianę kwot na akcie ( tzw aneks).

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Procedura zwrotu dopłat i VAT.

Post autor: lidrad » 18 sty 2012, 18:48

No to cudnie. Dzięki za tę wiadomość. Och jak dobrze, że istnieje to forum. Pozdrawiam Wszystkich gorąco.

asiarek
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2012, 19:36
Etap: I etap

Re: Procedura zwrotu dopłat i VAT.

Post autor: asiarek » 18 sty 2012, 21:25

u mnie w banku też gość nie bardzo wiedział co do niego mówię... Po całym opisie sytucji, stwierdził, że jeśli wartość mieszkania nie będzie niższa niż w umowie PW to bank nie powinien robić trudności w uzyskaniu zgody na przelew na nasze konto tych pieniędzy, ale jest potrzebne podanie z opisem sytuacji oraz kopia pisma z Agrobexu...
PKOBP

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Procedura zwrotu dopłat i VAT.

Post autor: magda81 » 18 sty 2012, 22:01

Kawa pisze:Dzwoniłem dzisiaj do Pani Dyrektor Jarczyńskiej z Agrobexu, otrzymamy listownie informację o zwrocie nadpłat za metraż jak i VAT-u. Osoby, których mieszkanie jest kredytowane mogą podjąć decyzję o przelaniu nadpłat na konto banku, z którego idzie kredyt jako wasze saldo. Wtedy macie jeden lub dwa miesiące zapłacony kredyt. Nie będzie trzeba w tej opcji robić żadnych konsultacji i uzgodnień z bankiem, co jak wiadomo jest czasochłonne i męczące - Jak to z Bankami.
Kawa-to nie do końca tak jak piszesz, że my "możemy podjąć decyzję". Ja też dziś rozmawiałam z p. Jarczyńską i dostałam wyraźną odpowiedź, że pieniędzy za zwroty na nasze prywatne konta nie otrzymamy bez pisma z banku. Przeleją je albo na konto banku, albo na nasze prywatne, ale tylko gdy bank wyda pisemną zgodę. Udzielono mi informacji, że stanowisko prawnika Agrobexu jest jasne- wg. nich wiąże ich umowa o przelew wierzytelności.
Myślałam już nawet żeby zaproponować Agrobexowi aby zwrócił nam nadpłaty po podpisaniu aktu notarialnego, bo jak wiadomo wtedy umowa o przelew wierzytelności już nie obowiązuje, ale nie mogłam się dodzwonić dziś do ich prawnika.
Szczerze mówiąc wolałabym zwrot wpłaconych kwot w gotówce z powrotem na swoje konto, a nie na konto banku jako nadpłatę kredytu.

Asiarek- to podobne informacje jak w naszym przypadku-ten sam bank. Nie pozostaje nic innego jak złożyć pismo i czekać. Swoją drogą przez zamieszanie wywołane przez dewelopera będziemy teraz czekać nie wiadomo ile na nasze własne pieniądze.

asiarek
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2012, 19:36
Etap: I etap

Re: Procedura zwrotu dopłat i VAT.

Post autor: asiarek » 19 sty 2012, 11:07

z informacji od pracownika banku wynika, że w przypadku braku zaległości w spłacaniu kredytu oraz jeśli wartość nieruchomości nie jest niższa od tej w umowie PW, to uzyskanie pisemnej zgody od banku nie powinno stanowić problemu...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość