Mieszkam na Mokrej tu nie pada

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
grajwklasy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2012, 08:02

Mieszkam na Mokrej tu nie pada

Post autor: grajwklasy » 27 lip 2012, 09:03

W najnowszym Kurierze Mieszkaniowy jest artykuł pod ww. tytułem. Ma on formę wywiadu z niejaką Panią Moniką. Trudno mi przejść obojętnie wobec jawnej indoktrynacji i hipokryzji Agrobexu. Wywiad przypomina rozmowę dwójki dzieciaków: a co ci się podoba a lasek, śmietnik i sklepik osiedlowy - jednym słowem cud miód. Nie ma słowa o minusach:
- wprowadzanie w błąd co do lokalizacji osiedla"Zamieszkaj w Swarzędzu"'
- inna wizualizacja niż pierwotnie zakładana,
- wielki ścisk, zaglądanie sobie w okna,
- małe okna=ciemno, a jednocześnie jedynie jednokrzydłowe = niepraktyczne
- brak placu zabaw!!!gdzie dzieci mają się bawić
- brak podstawowej infrastruktury, żeby kupić np. truskawki należy pójść na autobus i pojechać do Nowej Wsi, tak samo lekarz do Poznania lub Swarzędza, szkoła, kościół itp. =czas i koszty
- bardzo mądre ogródki pod balkonami - nieuregulowanie tej kwestii i przy dobrej pogodzie smród z grilla, bo zawsze ktoś w 17 połączonych ogródkach griluje,
- społecznikiem jest większość z nas, bo dopłacamy innym za windę,choć sami jej nie mamy
Można by tak jeszcze wyliczać...krew mnie więc zalewa jak czytam takie artykuły o czarodziejskim lasku (dojście tam wymaga suszy lub gumowców) dziczkach i sarenkach jak w bajce o Jasiu i Małgosi, brakuje tylko czarownicy, ale już ona czuwa aby wszystkim się zdawało...

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: Mieszkam na Mokrej tu nie pada

Post autor: igi » 27 lip 2012, 13:14

"Kurier Mieszkaniowy" to gazetka reklamowa Agrobexu. Czego się spodziewałaś/spodziewałeś? Że w reklamie będą pisać, jak na Mokrej jest do bani? :wtf:

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Mieszkam na Mokrej tu nie pada

Post autor: Tomek » 27 lip 2012, 13:19

nie czytałem artykułu, ale z tego co widzę jesteś negatywnie nastawiony.
grajwklasy pisze:Nie ma słowa o minusach:
- wprowadzanie w błąd co do lokalizacji osiedla"Zamieszkaj w Swarzędzu"'
(...)
- wielki ścisk, zaglądanie sobie w okna,
- małe okna=ciemno, a jednocześnie jedynie jednokrzydłowe = niepraktyczne
(...)
- bardzo mądre ogródki pod balkonami - nieuregulowanie tej kwestii i przy dobrej pogodzie smród z grilla, bo zawsze ktoś w 17 połączonych ogródkach griluje,
szczerze powiedziawszy "widziały gały co brały". na pewno przed kupnem oglądałeś mieszkanie i osiedle. widziałeś że tak będzie i podpisując kredyt i umowę z Agrobexem zgodziłeś się na takie warunki. nie możesz teraz narzekać.
grajwklasy pisze:brak podstawowej infrastruktury, żeby kupić np. truskawki należy pójść na autobus i pojechać do Nowej Wsi, tak samo lekarz do Poznania lub Swarzędza, szkoła, kościół itp. =czas i koszty
patrz wyżej. mieszkasz na wsi. to nie centrum miasta.
grajwklasy pisze:krew mnie więc zalewa jak czytam takie artykuły o czarodziejskim lasku (dojście tam wymaga suszy lub gumowców) dziczkach i sarenkach jak w bajce o Jasiu i Małgosi
chciałbyś jeszcze żeby Agrobex wybrukował dojście do lasu i najlepiej ścieżki w nim samym? człowieku, spójrz co piszesz. ciesz się, że drogę na osiedle zrobili z płytek, bo tak naprawdę to nie ich problem. droga jest publiczna, a nie własnością osiedla. zrobili to grzecznościowo i trochę dla siebie, dla dojazdu ciężarówek i reszty sprzętu. spójrz na inne budowane/świeżo oddane osiedla (np. u nas w Zalasewie po drugiej stronie ul. Kórnickiej) - dojazd po drodze jak "nasza" Mokra do lasu

grajwklasy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2012, 08:02

Re: Mieszkam na Mokrej tu nie pada

Post autor: grajwklasy » 27 lip 2012, 13:43

Ale plac zabaw już mają. Nie oczekuję, że napiszą, że jest do bani, ale niech choć będą przyzwoici. I nie widziały wtedy gały co brały, a już na pewno nie wiedziały, ze będą płacić za coś czego nie ma.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Mieszkam na Mokrej tu nie pada

Post autor: Tomek » 27 lip 2012, 13:48

niestety winda jest częścią wspólną. trzeba wspólnie za nią płacić. gdyby mieli za nią płacić tylko mieszkańcy poszczególnych klatek, nikt w nich nie chciałby mieszkać ze względu na zbyt wysoki czynsz. to tak samo jakbyś czepiał się parkingów. na każde mieszkanie przypada 1.5 miejsca parkingowego - a jak powstaną wszystkie etapy i wszyscy się wprowadzą, to nie będzie gdzie zaparkować, bo ktoś ma dwa auta, zaparkuje jeszcze auto służbowe, itd. też będziemy się burzyć, że miało być, a nie ma i dlaczego mam za to płacić?

iwona
Posty: 64
Rejestracja: 08 gru 2010, 09:32
Etap: II etap
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Mieszkam na Mokrej tu nie pada

Post autor: iwona » 27 lip 2012, 13:51

Ludzie, no trzeba brac ta propagande z przymruzeniem oka, bo to gazetka "Agrobexu", ale rzeczywiscie tez sie wkurzylam, ze Pani nie wspomniala o obiecanym placu zabaw (pewnie nie ma dzieci) ani o windach za ktore WSZYSCY placimy (pewnie sama z niej korzysta) ;) A tak wogole to ta Panna albo nie istnieje, albo dostala slona kase za opowiadanie takich banialukow.

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Mieszkam na Mokrej tu nie pada

Post autor: zbynio79 » 27 lip 2012, 14:03

co do płacenia za windę, cyctat z ustawy o własności lokali :
Art. 14.Na koszty zarządu nieruchomością wspólną składają się w szczególności:
2) opłaty za dostawę energii elektrycznej i cieplnej, gazu i wody, w części dotyczącej nieruchomości wspólnej, oraz opłaty za antenę zbiorczą i windę,

" na każde mieszkanie przypada 1.5 miejsca parkingowego" - raczej powinno przypadać
Ostatnio przeliczyłem miejsca parkingowe wokół II-etapu i wyszło mi 100 miejsc parkingowych, mieszkań chyba coś koło 105 - Agrobex się przeliczył :)

Arek
Posty: 31
Rejestracja: 13 lis 2011, 18:43
Etap: II

Re: Mieszkam na Mokrej tu nie pada

Post autor: Arek » 27 lip 2012, 17:10

grajwklasy pisze: - brak podstawowej infrastruktury, żeby kupić np. truskawki należy pójść na autobus i pojechać do Nowej Wsi, tak samo lekarz do Poznania lub Swarzędza, szkoła, kościół itp. =czas i koszty
Gdyby na naszym osiedlu zbudowali kościół, szpital i targowisko z warzywami to co najmniej polowa mieszkańców nie chciałaby mieszkać w tym zgiełku. Za windy płacą wszyscy... gdyby mieli płacić tylko Ci, którzy ich chcą to nie byłoby chętnych a na 1 i 2 piętro ludzie chodziliby pieszo żeby zaoszczędzić:) Mieszkamy przy Mokrej, na wsi, i właśnie dlatego kupiliśmy to mieszkanie żeby na wsi mieszkać.

Arek
Posty: 31
Rejestracja: 13 lis 2011, 18:43
Etap: II

Re: Mieszkam na Mokrej tu nie pada

Post autor: Arek » 27 lip 2012, 17:12

P.S: Nam też brakuje tego obiecanego placu zabaw :)

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Mieszkam na Mokrej tu nie pada

Post autor: agi » 28 lip 2012, 19:45

Nie wiem jak inni, ale przy zakupie moje "gały" widziały, a uszy słyszały, że kupuję mieszkanie z placem zabaw etc. A minęło sporo czasu, a nie ma placu zabaw, nie ma żadnej ławki żeby przysiąść z dzieckiem choć na chwilę, nie ma ulicy z Poz-bruku tylko bagno i dziury, a nasze auta brudne potem... eh
Ja to się zawsze zastanawiam, gdzie z dzieckiem pospacerować i zawsze pozostaje mi tylko jedno- ulica Planetarna, gdzie ruch i hałas jak na A2, a przysiadam na przystanku autobusowym... a tego nie było w wizualizacji... "wsi spokojna wsi wesoła..." -tutaj nie ma odzwierciedlenia.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość