Zarząd powierzony

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: zarząd właścicielski vs zarząd powierzony

Post autor: maff1 » 04 mar 2013, 22:09

zapis Agrobexu jest legalny? tak, ale ... pod warunkiem że w tym roku nie płacicie nowych zaliczek na utrzymanie części wspólnej.
Bo uchwalenie plany gospodarczego na kolejny rok jest czynnością przekraczającą zwykły zarząd, czyli wymaga uchwały wspólnoty.
Zarządca ma obowiązek plan takowy przedstawić gdyż z całą pewnością zmieniły się koszty utrzymania części wspólnej. Wzrost energii, ciepła, koszty przeglądów obowiązkowych (p-poż, kominowy itd...) czego nie było w roku ubiegłym.
z niepłaceniem zaliczek to uproszczenie - bo płacicie wg stawek z ub roku, (jeśli wam zmieniono w tym roku to nie legalnie) do czasu uchwalenia planu. I w tym wypadku prawo działa wstecz - tzn. plan określa zaliczki od 1stycznia, nawet jeśli uchwala uzyska ponad 50% w np sierpniu. Wtedy trzeba dopłacić wyrównanie.

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: zarząd właścicielski vs zarząd powierzony

Post autor: maff1 » 04 mar 2013, 22:15

tombusz pisze:Co z tego że zwołamy zebranie wspólnoty wcześniej, skoro w aktach notarialnych będziemy mieć zapis że przez pierwszy rok kalendarzowy po utworzeniu wspólnoty zarządem zajmuje się Agrobex? Zarząd można będzie w takim przypadku zmienić dopiero na pierwszym zebraniu po upływie pierwszego roku istnienia wspólnoty.
Mamy 4 marca. Etap III jest już zakończony czyli tak mi się wydaję, nasze zrbranie powinno się odbyć do końca marca.
Wspólnota zostanie zawiązana z pierwszym podpisanym aktem notarialnym przekazującym własność nieruchomości, czyli max. do 30 czerwca 2013. W tej chwili na trzecim etapie jesteśmy co najwyżej użytkownikami mieszkań :)
spox
skoro dopiero w tym roku wyodrębniony zostanie pierwszy lokal to w 1 kwartale 2014 roku musicie mieć zebranie WM. Wbrew idiotycznym zapisom w AN.
z powodów m.in. podanych przeze mnie w poprzednim poście.
Dacie radę wytrzymać. Ale macie także wiedzę którą możecie użyć u notariusza.

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: zarząd właścicielski vs zarząd powierzony

Post autor: maff1 » 04 mar 2013, 22:53

:clap: :thumbup: :clap:
wierzcie mi, przypadkiem na wasze forum trafiłem... i uznałem że warto podzielić sie wiedzą którą ja mozolnie wydłubuję z netu.
bo próbuję udowodnić zarządcy w naszej nieruchomości że opiera się na fałszywych przesłankach.
że opierajĄ sie na nędznych opiniach PRAWNIKÓW KTÓRZY NAWET NIE ZADALI SOBIE TRUDU BY "PRZECZESAĆ" POSTANOWIENIA uokIk.

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: zarząd właścicielski vs zarząd powierzony

Post autor: Soprano » 04 mar 2013, 23:11

II etap czeka na zwołanie zebrania, pierwsze akty z tego co pamiętam były podpisywane w kwietniu, maju 2012.

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: zarząd właścicielski vs zarząd powierzony

Post autor: maff1 » 04 mar 2013, 23:22

pozostał niecaly marzec.
z mojego doświadczenia.
warto podesłać materiały do zarządcy i równocześnie mieć je wydrukowane na zebraniu.
warto domagać sie obecności prawnika na zebraniu (nawet jeśli jest "na pasku" zarządcy, choć w praktyce to WY ponosicie koszty obsługi prawnej (zajrzyjcie do planu gospodarczego)

ja jestem już po zebraniu WM - obecny na nim prawnik stwierdził że tożsame postanowienia w stosunku klauzul niedozwolonych UOKiK nie są sprzeczne z prawem :shock:

wobec tak kuriozalnego stwierdzenia podesłałem materiały które w ostatnim miesiącu wydłubałem z netu.
czekam na odpowiedz.

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: zarząd właścicielski vs zarząd powierzony

Post autor: maff1 » 05 mar 2013, 10:41

z doświadczenia wiem że deweloper będzi twierdził że skoro podpisałeś taki akt notarialny, to niestety ale musisz sie dostosować.
prawnicy z Pirelli Pekao Real Estate właśnie taką mieli odpowiedz wszystkim u nas którzy zgłaszali niezgodność z prawem zapisów w naszych umowach przedwstępnych i AN.
Ale zakładając taki scenariusz deweloper/zarządca nie moze zmienić zaliczek w przyszłym roku.
Bo nowe zaliczki i plan gospodarczy, jak pisałem wcześniej wymagają uchwały wspólnoty. Chyba że macie wpisane że deweloper w pierwszym roku kalerndarzowym moze w imieniu właściceli (wspólnoty) podejmować decyzje i głosować uchwały. Ale o tym mówi klauzula niedozwolona 1503 w wykazie UOKiK ,czyli taki zapis też byłby nieważny. (pirelli taki zapis forsował, nawet w czasie gdy wyrok był ostateczny i niepodważalny, i wyrok dotyczył pirellego !)
utrzymanie zaliczek na niezmienionym poziomiew konsekwencji moze spowodować zapaść finansową wspólnoty, a co za tym idzie odcięcie mediów którym wspólnota nie bedzie mogła zapłacić.

tombusz
Posty: 53
Rejestracja: 26 lis 2012, 13:46
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zarząd powierzony

Post autor: tombusz » 05 mar 2013, 14:25

Ja jeszcze o tym nieszczęśliwym zapisie:
Nabywcy oświadczają, że przyjmują do wiadomości i akceptują fakt, że do czasu zebrania wspólnoty mieszkaniowej, które odbędzie się najpóźniej w terminie trzech miesięcy po zakończeniu pierwszego pełnego roku kalendarzowego funkcjonowania wspólnoty, zarząd nieruchomością wspólną sprawować będzie spółka pod firmą PPUiH „AGROBEX” Sp. z o.o.
Jeśli rok kalendarzowy to okres od 1 stycznia do 31 grudnia to pierwszy pełny rok kalendarzowy to będzie rok 2014 (wspólnota trzeciego etapu powstaje w czerwcu 2013 r., więc okres od czerwca do grudnia 2013 r. jest rokiem niepełnym).

Zatem godząc się na wpis w AN w takiej formie zobowiązujemy się utrzymywać Agrobex jako zarządcę nieruchomości co najmniej do zebrania zwołanego w pierwszym kwartale 2015 r. Zebranie wspólnoty w 2014 oczywiście musi się odbyć ale nie będzie na nim możliwości zmiany zarządcy.

Mam rację?
Ostatnio zmieniony 05 mar 2013, 22:23 przez tombusz, łącznie zmieniany 1 raz.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Zarząd powierzony

Post autor: maki » 05 mar 2013, 18:24

a skąd Ci się wziął ten czerwiec ?? Z tego co pamiętam to zapisane jest w umowie - termin przeniesienia własności do 30-03-2013

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zarząd powierzony

Post autor: zbynio79 » 05 mar 2013, 18:39

maki my w II etapie też mieliśmy zapis umowie że do końca marca a AN podpisywaliśmy w czerwcu

tombusz
Posty: 53
Rejestracja: 26 lis 2012, 13:46
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zarząd powierzony

Post autor: tombusz » 05 mar 2013, 19:07

maki pisze:a skąd Ci się wziął ten czerwiec ?? Z tego co pamiętam to zapisane jest w umowie - termin przeniesienia własności do 30-03-2013
Tak mam wpisane w akcie notarialnym (umowie deweloperskiej). Akt podpisywalismy 16 lipca 2012.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości