Zarządca nieruchomością.

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
philip
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2012, 21:08
Etap: III

Re: Zarządca nieruchomością.

Post autor: philip » 14 maja 2013, 22:54

Maff1 Święta racja !

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Zarządca nieruchomością.

Post autor: beata » 03 cze 2013, 18:48

mam pytanie, dzwonił może ktoś do Agrobexu w sprawie zebrania wspólnoty II etapu ???

johanka79
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:15

Re: Zarządca nieruchomością.

Post autor: johanka79 » 03 cze 2013, 21:32

ja dzwoniłam powiedzieli ze bedzie w czerwcu, ale wydaje mi się ze jak zwykle coś ściemnią i nie będzie, tym bardziej ze żadnych informacji nie dostaliśmy, pewnie chcą te lokale pozmieniać żeby nas na zebraniu o zgodę nie pytać

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Zarządca nieruchomością.

Post autor: maki » 03 cze 2013, 21:43

Lokale są własnością dewelopera i raczej nie musi mieć zgody wspólnoty na robienie z nich mieszkań.

johanka79
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:15

Re: Zarządca nieruchomością.

Post autor: johanka79 » 03 cze 2013, 21:47

ale elewacje zmienia itp. jak zrobią wejścia do tych lokali, okna? to chyba tez sprawa wspólnoty nie tylko dewelopera? tal czy siak zebrania nie ma

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Zarządca nieruchomością.

Post autor: beata » 04 cze 2013, 21:28

ja chętnie zaniosę takie pismo na Kochanowskiego (blisko tam pracuję) ale co do "przewodnictwa w naszym stadzie" - to potrzebna jest nam osoba kompetentna :-), może ktoś się zdeklaryje i napisze takie pismo. Moze udałoby się zgromadzić jakąś większą część mieszkańców i wspólnymi siłami napisać coś sensownego ????

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Zarządca nieruchomością.

Post autor: maff1 » 04 cze 2013, 22:48

ponieważ temat pojawił sie w dwóch wątkach wklejam link na moją odpowiedz
http://swarzedz-mokra.pl/viewtopic.php? ... 3288#p3288

dodam że interpretacja prawa w kwestii zwołania pierwszego zebrania (doszukałem sie tego niedawno) jest taka że 1 zebranie powinno być zwołane bez zbędnej zwłoki po powstaniu wspólnoty. Bo wspólnota moze powstać w np. kwietniu, czyli po co czekać aż prawie rok do zebrania?
Wpisywanie do aktów terminu 1 zebrania jest nonsensowne i sprzeczne z zdrowym rozsądkiem, i nawet literalnym traktowaniem prawa.
Zresztą, być może takowe zebranie już się odbyło !!!! ale obecni byli deweloper 99,9 % udziałów + ktoś od dewelopera np prezes Agrobexu który kupił sobie jakiś lokal.
Namawiam by sie zapytać na piśmie czy do dnia dzisiejszego było jakieś zebranie wspólnoty, i jeśli tak poprosić o treść uchwał i protokół z zebrania.
Bo jak sie okazuje nasz deweloper w zmowie z zarządcą (zewnętrznym) takie tajne zebranie zwołał. I dopiero po 5 latach wspólnota o tym sie dowiedziała.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2013, 10:29 przez maff1, łącznie zmieniany 1 raz.

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Zarządca nieruchomością.

Post autor: beata » 05 cze 2013, 19:04

o key, nawe zobowiążę się do poroznoszenia na klatkach schodowych i tak jak pisałam mogę zanieść do Agrobexu na Kochanowskiego

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Zarządca nieruchomością.

Post autor: Samuraj » 05 cze 2013, 19:09

Podejzewam, ze dlatego zwlekaja z zebraniem, zeby nie pytac nas o zgode przy przerabianiu lokali uzytkowych na mieszkania.
Innego sensownego wyjasnienia nie widze, chyba ze jest cos jeszcze co chca przed nami ukryc. wcale bym sie nie zdziwila.
Beata jak bedziesz miala gotowe pismo to podrzuc, ja tez takowe pisemko zaniose, moze jak wieksza ilosc mieszkancow zaniesie takowe pismo do Agrobexu, wysle poczta poleconym za potwierdzeniem odbioru itd, to nie beda sie mogli mogac od zebrania, tak jak ktos wczesniej wspomnial trzeba to zrobic szybko, zeby za chwile nie bylo za pozno :)

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Zarządca nieruchomością.

Post autor: beata » 07 cze 2013, 20:19

wczoraj i dzisiaj zaniosłam do Agrobexu pisma z żądanem zwołania zebrania, uzbierałam kilkanascie pism i zawiozłam, zobaczymy co nam odpiszą.
Jak jest ktoś jeszcze z II etapu zainteresowany to mogę przesłać pismo, prosze podać tylko maila.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość