Odbiór mieszkania.

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Odbiór mieszkania.

Post autor: magda81 » 21 cze 2011, 12:56

Zakładam nowy temat żeby nie zaśmiecać innych wątków.

Wklejam post Pecosity, która chyba jako jedna z pierwszych odebrała mieszkanie.
pecosita pisze:Mieszkanko odebrane!!! Generalnie błędów było niewiele, takie pierdołki które od razu poprawili: nie było judasza w drzwiach wejściowych, wywietrzników w oknach, nakładki na zawiasy w oknach spadały, jedna kratka wentylacyjna była ułamana, aha i coś w oknach podklejali silikonem. To były takie rzeczy które zrobili od razu i po dwóch godzinach podjechaliśmy jeszcze raz i było wszystko zrobione więc podpisaliśmy protokoły i dostaliśmy klucze. Rzeczoznawca nie miał się czego doczepić, powiedział jedynie że mamy duże okna co powoduje że jak je otworzymy na oścież to pod ciężarem na zawiasach będzie widać otarcia co świadczy o tym że będą opadać i trzeba je będzie często regulować- na to nie mamy wpływu- ona są duże i ciężkie. Kierownik radził żeby mimo wszystko przed zamieszkaniem wymienić sobie wkładki w zamkach bo to nigdy nic nie wiadomo.
Proszę o umieszczanie spostrzeżeń na co jeszcze zwrócić uwagę przy odbiorze oraz informacji czy będziecie to robić w towarzystwie rzeczoznawcy (ewentualnie proszę o namiary).

Pozdrawiam,

Magda

solenzara
Posty: 50
Rejestracja: 05 lis 2010, 21:14

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: solenzara » 21 cze 2011, 18:39

Pecosita napisz, czy sprawdzaliście też dokładnie czy podłogi i ściany są proste, czy trzymają pion i poziom, czy otwory drzwiowe są proste o odp. wymiarach, czy grzejniki są zgodne z projektem (czy nie za małe).

pecosita
Posty: 51
Rejestracja: 31 paź 2010, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: pecosita » 21 cze 2011, 22:31

Sprawdzaliśmy przede wszystkim ściany, podłogi, drzwi, okna czy są proste i wszystko było oki. Nad grzejnikami się nie zastanawiałam.


magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: magda81 » 22 cze 2011, 18:56

Czy w Waszych mieszkaniach rury odpływowe z pcv też wystają ponad podłogę? O ile rura od wc nie będzie problemem bo muszla będzie podwieszana o tyle ta poprowadzona do umywalki jest problemem- przynajmniej dla mnie.
Zapytałam kierownika budowy czy możliwe jest wkucie rury głębiej w posadzkę, dostałam odpowiedź, że nie i że mam zrobić sobie "cokolik" pod umywalką. :D
Jesteśmy jeszcze przed odbiorem dlatego jestem ciekawa jak jest u Was.

Pozdrawiam,
Magda

radpl
Posty: 65
Rejestracja: 02 lis 2010, 17:55
Etap: 1

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: radpl » 23 cze 2011, 09:36

Magda,
u nas to samo. Cała rura odpływowa od WC jest na wierzchu, pewnie na tym etapie nie da się jej schować głębiej, a szkoda, bo to stwarza kłopot przy montażu Geberita.

Podczas odbioru, albo jeszcze przed oprócz mierzenia powierzchni, sprawdzania kątów, okien, parapetów, czy spadu na balkonie, warto wymierzyć wnęki drzwi wewnętrznych, bo z tym różnie bywa. Warto również sprawdzić czy ilość przyłączy wod/kan i elektryki jest zgoda z projektem i czy zmiany lokatorskie zostały poprawnie naniesione.

Aaa no i jeszcze drzwi wejściowe. U mnie jest mały problem z zapadką, ale to szczegół... ;)
radpl

k_e_i
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:59

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: k_e_i » 23 cze 2011, 10:15

U mnie na szczęście podczas odbioru wszystko było ok i żadne błędy nie zostały znalezione. Jeżeli chodzi o rury w łazience to również mam je na wierzchu co faktycznie stanowi pewien problem, nie ma wyjścia i trzeba będzie zrobić cokolik:P.
No i z racji faktu, że nie mamy jeszcze prądu w gniazdkach to nie wiem czy prąd jest wszędzie gdzie powinien.

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: ewciaja » 28 cze 2011, 11:55

A jak przedstawiciel Agrobexu reagował na wnoszone usterki? Bez problemu zgadzali się naprawić czy próbowali zbagatelizować sprawy?

Magda
Posty: 5
Rejestracja: 21 gru 2010, 17:19

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: Magda » 02 lip 2011, 15:42

Witajcie, a jakie wymiary, zgodnie z projektem, powinny mieć otwory drzwiowe? I jeszcze powiedzcie proszę jak sprawdzić czy spad na balkonie jest prawidłowy. Z góry dziękuję. Magda

bbhj
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2011, 19:13

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: bbhj » 03 lip 2011, 20:14

Witam,
Niedługo mamy odbiór techniczny i zastanawiam się ile trzeba będzie dopłacić za metraż. Jak to wygląda, bo z tego co nam mówili na budowie na pewno wyszły im wieksze metrażowo mieszkania.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości