Odbiór mieszkania.

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2011, 10:28

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: Maciej » 13 lip 2011, 11:01

Witam,
Z tym powiększonym metrażem mieszkania jest dziwna sprawa, przeczytaj proszę linka:
http://rankingdeweloperow.pl/teksty/200 ... 155227228/
Tam jest napisane że taka klauzula która mówi o dopłacie za mieszkanie jest niedozwolona, pozycja 227 (środkowa).

Pozdrawiam,
maciej

Ryś
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2011, 09:51

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: Ryś » 19 lip 2011, 09:55

Cześć,

A czy ktoś prosił w trakcie przeglądu o projekt powykonawczy mieszkania? My mieliśmy pierwszą próbę odbioru w zeszły piątek, wskazaliśmy usterki i w tym tygodniu planowane jest kolejne spotkanie.

jacaacaj
Posty: 36
Rejestracja: 12 lip 2011, 01:08

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: jacaacaj » 01 sie 2011, 03:12

My dopiero po 2 tyg. odebraliśmy. Byłem już zmęczony. Żona w ciąży. Uważajcie na wszystko! Drzwi wejściowe do mieszkania są beznadziejne, po prostu kiepskiej jakości.Sprawdzcie czy po zamknięciu dolegają do uszczelek. Chodziłem z poziomicą, sprawdzałem, a i tak umknęły mi takie kwiatki, że koniec świata. Jeden z podwykonawców w przypływie szczerości przyznał ,że to "Alternatywy 4". Następnym(!?) razem będę mądrzejszy :tired:
pozdrawiam

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: Soprano » 01 sie 2011, 08:44

Mam prośbę, możesz pokrótce wymienić rzeczy, które Tobie umknęły, a na które warto jeszcze dodatkowo zwrócić uwagę? Myślę, że nie jedna osoba będzie Tobie wdzięczna :)

radpl
Posty: 65
Rejestracja: 02 lis 2010, 17:55
Etap: 1

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: radpl » 06 sie 2011, 09:18

Mi umknął jeden parapet. Później okazało się, że jest porysowany. Zwróćcie uwagę czy nad każdym oknem macie wywietrznik (nie wiem jak to się fachowo nazywa) ponieważ u nas jednego brakowało. Reszta miód, malina i orzeszki :)
radpl

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: magda81 » 06 sie 2011, 11:58

Polecam zwrócić też uwagę na balustradę na balkonie- czy nie ma odprysków farby itd. U nas w paru miejscach się zdarzyły i metal już zaczynał rdzewieć.
Poza tym włączcie prąd w mieszkaniu i sprawdźcie wideofon- nasz nie działał przy pierwszym odbiorze.

Jacaaj- zgadzam się, że drzwi wejściowe są tragiczne. :/

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: ewciaja » 16 sie 2011, 15:37

Odnośnie wzmianki o Alternatywach 4 - podczas remontu i przenoszenia toalety w kanalizie hydraulicy znaleźli...pustą flaszkę!!! Wyobrażacie sobie co by było gdybyśmy nic nie robli i po prostu podłączyli geberit i zabudowali...Nawet nie chcę myśleć...

Czy u Was w górny zamek też się nie przekręca na dwa razy bo za małe otwory w futrynie?

Edit: z rzeczy które przeoczyliśmy przy odbiorze: jedno okno w salonie całe pokryte jest małymi czarnymi kropeczkami. W sobotę myłam okna i pierwsze co pomyślałam, to że jest to "prezent" od wszędobylskich much których u nas pełno, ale zupełnie schodzić nie chciało. Natomiast nasz majster stwierdził, że wygląda to na opiłki metalu zatopione w szybie - zupełnie jakby ktoś piłował metal w pobliżu szyby (np. kątowniki) i pod wpływem gorąca wtopiły się. Niby mało widoczne ale świadomość ich drażni!

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: Samuraj » 23 wrz 2011, 15:47

Witam,

Kupilam mieszkanei w II etapie na w/w osiedlu.

Agrobex poinformowal mnie, ze w polowie pazdziernika beda wysylac pisma dotyczace odbioru technicznego.

Moje pytanie jest nastepujace:

• Czy z waszego doswiadczenia przy odbiorze mieszkanai, lepiej jest wziasc ze soba rzeczoznawcze, czy ekipa ktora bedzie mi remontowac mieszkanie w zupelnosci wystarczy?

• Jak to wyglada w przypadku, kiedy odbiore mieszkanie a po jakims czasie pojawia sie wady ukryte? Czy agrobex wtedy tez bedzie naprawial te usterki w swoim zakresie ?

• Jak to wyglada w przypadku gwarancji? Czy oreintujecie sie cod okladnie jest objete gwarancja?

• No i na co przedw wszystkim zwrocic uwage? Oprocz drzwii i okien ? 

• A tak na koncu to jak wam sie tam w ogole mieszka?

Pozdrawiam,

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: Tomek » 05 paź 2011, 14:13

magda81 pisze: Proszę o umieszczanie spostrzeżeń na co jeszcze zwrócić uwagę przy odbiorze oraz informacji czy będziecie to robić w towarzystwie rzeczoznawcy (ewentualnie proszę o namiary).
może troszkę późno to piszę i odkurzam wątek, ale przecież niedługo jest odbiór II etapu osiedla. my zanim odebraliśmy mieszkania z kierownikiem budowy Agrobexu przyszliśmy do mieszkania ze "znajomym" kierownikiem budowy. po fakcie bardzo cieszyłem się, że poprosiłem go o to. w tamtym czasie były to najlepiej wydane pieniądze. na zakończenie poprosiłem o szkolną ocenę dla dewelopera. wystawił im 3! usterek bardzo dużo znalazł. wypisanie mi ich mailowo dla Agrobexu zajęło ponad pół godziny. ogólnie nie licząc krzywych ścian (dziwne schodki na ścianie), podłóg (zarówno spore wybrzuszenia w kątach, jak i "górka" na środku kuchni) i nierównych kątów, znaleziono nam porysowane parapety (do wymiany!), szyby drzwi balkonowych (szyby do wymiany! temat zresztą ciągnie się do dziś, bo przy okazji uszkodzili ościeżnicę), nierówna posadzka na balkonie (woda od sąsiada spływała do mnie), zardzewiała balustrada balkonu (zarówno ta malowana ręcznie, jak i proszkowo), źle osadzone drzwi wejściowe (poprawiono, ale temat zaczyna powracać) i wiele wiele innych. także sąsiedzi z II, III i IV etapu, nie szczędźcie na specach, bo później tylko się narzeka i już nic po odbiorze od Agrobexu tak szybko nie zyskacie. ja ostatnio dzwoniłem do kierownika budowy, to mi powiedział, że ma zakaz wchodzenia do oddanych już mieszkań. dopiero jak sprawę zgłosiłem do administracji to przyszedł

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Odbiór mieszkania.

Post autor: Samuraj » 05 paź 2011, 16:41

Jestem dokladnie takiego samego zdania, nie ma co oszczedzac na specach, sama zabieram ze soba na odbior mieszkania isnspektora budowlanego, koszt jest niewielki w porownaniu do tego ile pieniedzy mozna zaoszczedzic przez wlasna niewiedze.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości