Zmiana metrażu

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
mivchal
Posty: 41
Rejestracja: 30 mar 2011, 11:51
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zmiana metrażu

Post autor: mivchal » 28 lip 2011, 10:00

witam
Wczoraj byliśmy oglądać mieszkanie, czytając posty ze wszystkim metraże się zwiększyły z ciekawości wziąłem miarę i zmierzyłem wszystkie pomieszczenia, co się okazało salon z aneksem kuchennym na długości zyskał aż 9cm, miało być 6,83 a jest 6,92, w pozostałych pokojach jest więcej ok 4 cm wzdłuż i wszerz , obliczając mieszkanie zwiększyło się o ponad 1m2, wiec osoby mieszkające niżej tez muszą mieć salon dłuższy o 9cm. Więc sąsiedzi którzy mieszkać będą w A2-K4 po lewej stronie z ciekawości zmierzcie sobie salon po długości.

Shame
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:14
Etap: I

Re: Zmiana metrażu

Post autor: Shame » 28 lip 2011, 19:59

UWAGA! Przestawiam poniżej informacje dotyczące nadmetrażu czy dopłat.

Drodzy przyszli sąsiedzi... Muszę niestety Wam napisać, że wszelkie roszczenia do różnych wyszukiwanych przez nas klauzul niedozwolonych, zmian w metrażu itp. są niestety bezpodstawne... Jeszcze na mnie nie krzyczcie, zaraz wyjaśnię.

Otóż po wizycie u pani z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, po przeczytaniu przez nią umowy i rozmowie z nami wyszło, że chociaż sama umowa wręcz ocieka określeniami żywcem wyjętymi z Rejestru Klauzul Niedozwolonych, to na końcu każdej z nich proste zdanie, mówiące o tym, że można odstąpić od umowy WYKLUCZA ten punkt, jako "niedozwolony". Jednym słowem, zmienił się metraż ponad ileśtam? Możesz zrezygnować. Zmienili projekt? Możesz zrezygnować. Podnieśli VAT? Możesz zrezygnować... Fakt, że taka rezygnacja wiąże się z dużymi kosztami ze strony kupującego, nikogo nie interesuje. Wystarczy, że taki zapis jest. Jakiekolwiek wnioski czy roszczenia z tego tytułu nie będą miały poparcia Prawa...

Jednym słowem jest to jedna z najzmyślniej i najbardziej przebiegle napisanych umów w historii... Niestety, podpisaliśmy ją, a oni dają nam wybór - albo się godzimy, albo możemy zrezygnować i być "w plecy". Wybór do dupy, ale jednak jest.

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Zmiana metrażu

Post autor: Soprano » 28 lip 2011, 20:50

Witam, o które piętro chodzi?
mivchal pisze:witam
Wczoraj byliśmy oglądać mieszkanie, czytając posty ze wszystkim metraże się zwiększyły z ciekawości wziąłem miarę i zmierzyłem wszystkie pomieszczenia, co się okazało salon z aneksem kuchennym na długości zyskał aż 9cm, miało być 6,83 a jest 6,92, w pozostałych pokojach jest więcej ok 4 cm wzdłuż i wszerz , obliczając mieszkanie zwiększyło się o ponad 1m2, wiec osoby mieszkające niżej tez muszą mieć salon dłuższy o 9cm. Więc sąsiedzi którzy mieszkać będą w A2-K4 po lewej stronie z ciekawości zmierzcie sobie salon po długości.

mivchal
Posty: 41
Rejestracja: 30 mar 2011, 11:51
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zmiana metrażu

Post autor: mivchal » 28 lip 2011, 23:53

my mamy mieszkanie na 3 pietrze

solenzara
Posty: 50
Rejestracja: 05 lis 2010, 21:14

Re: Zmiana metrażu

Post autor: solenzara » 29 lip 2011, 11:46

Czy dostaliście rzuty mieszkań powykonawcze z nowymi wymiarami? jak nie to poproście i zobaczcie rozstaw ściań nośnych. JEŚLI MIESZKANIE SIĘ POSZEŻYŁO AŻ O TYLE TO ALBO ŚCIANY NOŚNE TEŻ CHUDSZE (!!??) POBUDOWALI ALBO ZMIENILI ROZSTAW OSIOWY BUDYNKU, A TAKA ZMIANA POCIĄGA ZA SOBĄ ZMIANĘ KUBATURY A TO A TO SĄ ISTOTNE ODSTĘPSTWA OD PROJEKTU BUDOWLANEGO I ZGODNIE Z ART. 36A WYMAGAJĄ DECYZJI ZAMIENNEJ I PROJEKTU ZAMIENNEGO. JEŚLI WIĘSZKOŚC MIESZKAŃ JAK WIDAC SIĘ POWIĘKSZYŁA MOŻE ZMIENILI ZATEM COŚ W PROJEKCIE. KONSTRUKCJA BUDYNKÓW WYGLĄDA PO KRÓTCE TAK, ŻE MIESZKANIA MIĘDZY SOBĄ SĄ ODDZIELONE ŚCIANAMI NOŚNYMI I MIĘDZY KLATKAMI A MIESZKANIAMI TAK SAMO, A PRZECHUDZENIE ŚCIANEK DZIAŁOWYCH JAK JUŻ PISAŁAM WCZEŚNIEJ NIE MA AŻ TAKIEGO WIELKIEGO WYPŁYWU NA ZMIANĘ METRAŻU. POWRZUCAJCIE NA FORUM RZUTY POWYKONAWCZE Z WYMIARAMI I ZAZNACZENIEM GDZIE WYMIARY ULEGŁY ZMIANIE I BĘDZIEMY TO SPRAWDZAĆ.

grzes
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2011, 00:16
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zmiana metrażu

Post autor: grzes » 30 lip 2011, 02:30

Szanowni Sąsiedzi.

Z przerażeniem czytam iż zaledwie jedno mieszkanie wybudowano wg planu a jedno delikatnie mniejsze... i irytuje mnie fakt, że będę musiał im dopłacić... jednak jak zostało napisane wyżej mamy wybór 'płać albo na drzewo'.
To nie pierwsza budowa Agrobexu i jeżeli takie numery są u nich na porządku dziennym, to na pewno nie wynikają z faktu że naiwnie myślą iż nikt z nabywców nie zna prawa i się nie odezwie, ale raczej z wieloletniej praktyki. Wszelkie klauzule, zapisy w umowie i gumowe ściany z pewnością były przedmiotem burzliwych dyskusji z prawnikami. Zatem oni dobrze wiedzą co im wolno, co my im możemy zrobić... i niestety...zabijcie mnie za to... raczej nie wygramy...

Ps: mało który zdrowo myślący człowiek dałby się zamknąć w wariatkowie... a tu masz... sami płacimy za 'gumowe ściany' :crazy: :P

agatka85
Posty: 28
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:05
Etap: Etap II

Re: Zmiana metrażu

Post autor: agatka85 » 04 sie 2011, 19:00

witam
dziś byliśmy oglądac mieszkanie i sprawdzić jego wymiary. Faktycznie miejscami jest więcej o parę cm ale też w paru miejscach mamy mniej o 2-3 cm. Według moich obliczeń mieszkanie jest większe o jakieś 0,8 m. Trochę sporo ale co zrobić...

nowi82
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2011, 18:47
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zmiana metrażu

Post autor: nowi82 » 04 sie 2011, 23:51

Witam
Mam mieszkanie w A2-K2. U mnie jest podobnie, jedne ściany mają trochę więcej, a drugie mniej. Jednak w ogólnym rozrachunku wychodzi mi o jakieś 0.16 m2 więcej (zakładając, że nie wliczą kominów), i że się nigdzie nie pomyliłem przy pomiarze.

grzes
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2011, 00:16
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zmiana metrażu

Post autor: grzes » 05 sie 2011, 23:57

Ja również byłem w miniony wtorek by pomierzyć nasze mieszkanie i istotnie ścianki działowe mają 8 cm zamiast 12cm. Z drugiej zaś strony, jedna ściana nośna która jednocześnie oddziela dwa małe pokoje ma 30cm zamiast planowych 24cm... nie bardzo kumam po co to wszystko... z moich wyliczeń wychodzi że mieszkanie jest większe o ok. 0.6m2.. ale ja jestem muzykiem nie budowlańcem i mogłem coś źle pomierzyć...:P

Moim zdaniem mogli na dzień dobry tak zaplanować i nie byłoby problemu, bo bank już dawno pokryłby koszt dodatkowego metra... który de facto byłby wówczas planowy. paranoja... :shock:

pozdrawiam wszystkich

Bartosh
Posty: 16
Rejestracja: 03 sie 2011, 10:37
Etap: II Etap
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zmiana metrażu

Post autor: Bartosh » 14 sie 2011, 10:55

Jakby ktoś potrzebował to mam zwymiarowane całe pierwsze piętro budynku A2. - dokument z Agrobexu.
Tam jest zaznaczone, że ścianki działowe są 12 lub 8...
Rozmawiałem ostatnio z inżynierem na budowie, który twierdzi że w projekcie jest określona grubość ścianek działowych na 12cm z alternatywą na 8 cm :crazy:
pzdR!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość