Podzielcie się opinią o deweloperze

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
milen200
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2015, 13:20

Podzielcie się opinią o deweloperze

Post autor: milen200 » 08 kwie 2015, 13:53

Witam wszystkich!

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania przy ul. Mokrej etap V. Gdybyście byli tak dobrzy i napisali jak się tu mieszka?
Głównie chodzi mi o wykonanie budynków? Czy macie jakieś zastrzeżenia/uwagi co do ich wykonania/wykończenia? Jakieś pęknięcia,itp. Wiem, że takowe mogą się zdarzyć, bo budynek jest świeżo postawiony aczkolwiek czy faktycznie występują? Naczytałam się na jakiś starych forach o grzybach na ścianach w budynkach postawionych przez Agrobex.. Temat jest Wam znany?
Czytałam też forum w kwestii czynszów. Napiszcie prosze jakie są realne/faktyczne miesięczne koszty utrzymania mieszkania 45m2.
Jak wygląda kwestia parkowania? Czy bywają z tym problemy?
Z racji tego, że kompletnie nie znam tej okolicy mam też pytanie odnośnie porannego (przed godziną 7) wyjazdu w kierunku Poznania oraz powrotu do Zalasewa ok. godziny 15.. Czy trzeba nastawiać się na stanie w korkach?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Podzielcie się opinią o deweloperze

Post autor: maki » 08 kwie 2015, 21:48

Wystarczy poczytać posty na naszym forum i na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedź. Są tematy o odbiorze mieszkań, o parkowaniu a nawet kradzieży samochodów. Miłego czytania

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Podzielcie się opinią o deweloperze

Post autor: leszek » 09 kwie 2015, 07:44

Pęknięcia po roku... owszem kilka się pojawiło ale to taka drobnica. Jak wietrzysz mieszkanie i nie robisz szczelnej "bańki" to grzyba raczej nie bedzie. Uwagi dot. wykonania ... to wszystko zalezy jaka ekipa akurat Twoje mieszkanie bedzie robić. Prawda jest że trzeba się wszystkiemu przyglądać i pokazywac dokładnie palcem bo budowlańcy z Agrobexu często mają problemy ze zrozumieniem a ich postawa często ogranicza sie do "tego się nie da zrobić". Czynsz masz na poziomie 2,5zł/m2 + woda i ciepło, prąd. O parkowaniu już chyba było wszystko napisane i podsumowując przytoczę wypowiedź jednego "buraka" z osiedla ... "bo mam taki kaprys". Jak wygląda sprawa z parkowaniem moim zdaniem okaże się po wybudowaniu 5 etapu jak całe osiedle będzie ukończone ale ja osobiście nie musiałem jeszcze ani razu stawać na skrzyżowaniu albo na dojściu do śmietnika.
Czy są korki? hmmm mi osobiście z Zalasewa przez cały Poznań (18km) dojazd do pracy na 7 zajmuje około 30 min, na 8 to już max 50 minut. Wszystko zależy którędy jedziesz.

milen200
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2015, 13:20

Re: Podzielcie się opinią o deweloperze

Post autor: milen200 » 09 kwie 2015, 08:10

Dzięki za wypowiedzi!
maki - czytałam forum i faktycznie o tym pisaliście aczkolwiek często wątki są niezakończone i być może już nieaktualne... stąd moje pytania :)
leszek - co do grzyba to własnie taką mam nadzieje, że to wina (zaniedbanie) ze strony lokatorów, a nie dewelopera.. Intryguje mnie kwestia czynszów; 2,5zł/m2 + zużycie wody, prądu to jasna rzecz; gorzej z podgrzaniem wody i rozliczaniem ciepła. Powiedzcie jaka jest stawka za ciepłą wode czy też jej podgrzanie i w jaki sposób rozliczane jest ciepło? Płacicie za faktyczne zużycie czy ryczałtowo i później dopłacacie? Druga opcja przy tym co wyczytałam tu na forum jest raczej mało optymistyczna..
Pozdrawiam

Elwiernes
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2014, 10:13

Re: Podzielcie się opinią o deweloperze

Post autor: Elwiernes » 09 kwie 2015, 09:51

Cześć,

Jestem mieszkańcem V etapu i z tego co wyczytałem wcześniej na forum to wszyscy z wyjątkiem I etapu płacą za ciepło ryczałtowo a później ewentualnie dopłacają. Mam mieszkanie o wielkości 46 metrów i miesięczne opłaty powinny wynieść ok. 340 zł (licząc opłatę za śmieci za dwie osoby) plus prąd, ew. tv i internet.

Przy okazji to od wczoraj w Inei jest ciekawa promocja na Internet: 70MB za 49,99 (w tym zawarta już jest opcja z Wifi)

milen200
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2015, 13:20

Re: Podzielcie się opinią o deweloperze

Post autor: milen200 » 09 kwie 2015, 11:22

Elwiernes dziękuje za odpowiedz. Czyli wcale nie jest zle z czynszem jeżeli jest to łączna kwota 340zł. A powiedz rozliczenie ciepła juz miałeś? Na którym piętrze mieszkasz?

Elwiernes
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2014, 10:13

Re: Podzielcie się opinią o deweloperze

Post autor: Elwiernes » 09 kwie 2015, 11:55

Rozliczenia ciepła nie miałem, bo mieszkam dopiero od lutego :) Piętro II

Ogólnie wygląda to w ten sposób, że do momentu podpisania u notariusza aktu własności (jeśli chodzi o dwa budynki oddawane w grudniu to Agrobex ma na to czas do końca września) płacisz tylko część opłat (m.in. bez ryczałtu za wodę). Przy naszym metrażu wychodzi to ok. 115-120 zł miesięcznie. Brakującą kwotę czynszu będziesz dopłacał przez odpowiednią ilość miesięcy do "normalnego czynszu" po podpisaniu aktu własności.

goshia
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, 19:03
Etap: III

Re: Podzielcie się opinią o deweloperze

Post autor: goshia » 09 kwie 2015, 16:21

rozliczenie za ogrzewanie zależy jakie mieszkanie masz, wiadomo, że środkowe są cieplejsze, u nas za 54 m2 płacimy co miesiąc 108 zł i zwrot po roku około 500 zł, mieszkamy na 1 pietrze

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość