Akty notarialne

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2011, 10:28

Re: Akty notarialne

Post autor: Maciej » 16 sty 2012, 18:02

Witam,
Rozmawiałem z prawnikiem i podpisanie AN znacznie utrudnia odzyskanie nadpłaty. Sugerował abyśmy wstrzymali się z podpisaniem AN dopóki sprawy się nie wyjaśnią.
Pozdrawiam,

asiarek
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2012, 19:36
Etap: I etap

Re: Akty notarialne

Post autor: asiarek » 16 sty 2012, 19:11

w momencie podpisania AN zastępuje on dotychczasową umowę przedwstępną. A w AN zapisów uznanych za niedozwolone (przynajmniej tych dotyczących nadmetrażu i VAT) brak ...

WojtekZ
Posty: 42
Rejestracja: 28 lip 2011, 07:51

Re: Akty notarialne

Post autor: WojtekZ » 16 sty 2012, 21:07

Ja uważam, że jesteśmy do wszystkiego zmuszani....włącznie z odbiorem mieszkania...najpierw wpłacić kasę za nad metraż, potem podpisać umowę administracyjną potem można odebrać mieszkanie....hmmmm ale czemu taka droga proceduralna skoro II etap odbierał mieszkanie od razu bez żadnych ceregieli....czy to nie była forma szantażu ??

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Akty notarialne

Post autor: ewciaja » 17 sty 2012, 14:32

W końcu dobra wiadomość. Właśnie rozmawiałam z p. Lucyną i zarząd podjął decyzję o podpisywaniu aneksów i zwrocie opłat za nadmetraż i VAT! W sumie łaski nie zrobili ale fajnie że decyzja w końcu zapadła. Teraz będą wysyłali listy z tą informacją i zaczną umawiać na podpisanie aneksów (można za jednym zamachem z aktem). Jeśli ktoś finansował zakup mieszkania kredytem zwroty pójdą przez bank więc najlepiej się z bankiem skontaktować, przedstawić sytuację i poprosić o zwrot.

Chciałam spytać też odnośnie kilku zastanawiających zapisów w umowie, ale poprosiła o maila do ich prawnika. Kwestia zarządu jest już przesądzona, czy mieliśmy jeszcze jakieś wątpliwości poza kwestią utrzymania infrastruktury sanitarnej i technicznej (czy jakoś tak?)

WojtekZ
Posty: 42
Rejestracja: 28 lip 2011, 07:51

Re: Akty notarialne

Post autor: WojtekZ » 17 sty 2012, 15:31

WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Ewciaja i Sebastiana :)
Odwaliliście dobrą robotę....

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Akty notarialne

Post autor: ewciaja » 17 sty 2012, 15:53

Wojtku, nie przesadzaj z tymi pochwałami, bo wielu z nas tutaj walczyło :) I wszystkim dziękuję! Najważniejsze że się udało! Obyśmy w przyszłości umieli się tak mobilizować w walce o nasze :clap:

Maciej
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2011, 10:28

Re: Akty notarialne

Post autor: Maciej » 17 sty 2012, 16:44

Fajnie, że VAT też się udało odzyskać:) Pozdrawiam i dziękuje sąsiadom.

justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Akty notarialne

Post autor: justyna » 17 sty 2012, 17:15

bardzo ale to bardzo sie ciesze...wielkie wielkie dzieki za stworzenie tego forum, za pelna mobilizacje i chec wspolpracy z pozostalymi o to co wszystkim sie nalezalo....fajnie, ze mamy takich sasiadow...wielkie wielkie podziekowania dla wszystkich...pozdrawiamy :-) :-)

piotrasia
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2012, 16:29

Re: Akty notarialne

Post autor: piotrasia » 17 sty 2012, 17:52

Właśnie rozmawiałam z p. Lucyną odnośnie aneksu. Aneksy mają być przygotowane wraz z aktami notarialnymi u notariusza, abyśmy nie musieli krążyć i by nie utrudniać nam życia. :) Swoją drogą bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tak dzielnie walczyli i wywalczyli!! Genialnie :) Pozdrawiam

PS. Może należałoby to w jakiś sposób oblać (i połączyć to z osiedlową integracją??) :)

Pozdrawiam

asiarek
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2012, 19:36
Etap: I etap

Re: Akty notarialne

Post autor: asiarek » 17 sty 2012, 18:11

również przyłączam się do podziękowań dla wszyskich zaangażowanych w sprawę :D
i jestam za integracją...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości