Akty notarialne

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
sehana
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2012, 20:58
Etap: III

Re: Akty notarialne

Post autor: sehana » 03 kwie 2013, 16:22

czy ktoś wie, gdzie dokładnie należy się udać w Urzędzie Miasta?

FJAJ
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2011, 14:52

Re: Akty notarialne

Post autor: FJAJ » 03 kwie 2013, 16:36

Bigbluee2 pisze:Juz po akcie. Generalnie ozmowa wyglądała tak jak kazda rozmowa jednostki z korporacją.

Na moje pytania padały odpowiedzi typu:
- dlaczego pan o to pyta teraz a nie 6 miesięcy temu?
- dlaczego panu to nie przeszkadzało 6 miesiecy temu a teraz budzi wątpliwości?
- zapewniam pana, ze ten zapis jest dla waszego dobra
- po co wam zebranie wspólnoty teraz skoro i tak was przegłosujemy[agrobex] - (MIMO ZE NA CHWILĘ OBECNĄ MY JAKO MIESZKANCY III ETAPU MAMY WIEKSZOSC)
- im później zebranie tym lepiej dla mieszkanców :shock: bo jak ktoś nie placi to odpowiedzialnosc nie spada na wspolnote tylko na nas

Zapytałem dlaczego odpowiedź dostaje dopiero na akcie a nie 2 tygodnie temu jak wysłałem pismo albo tydzien temu jak wysłałem maila, dlaczego nikt sie nie interesuje mieszkańcem jak już zapłacił. Cisza i odpowiedź: ale odpowiadam Panu teraz, a my czekaliśmy na pana pytania 6 miesiecy wiec 2 tygodnie oczekiwania na odpowiedź to nie dużo przy naszyhc 6 miesiącach :wtf: :shock: :crazy:

Jak powiedziałem, że taki zapis w ogóle nie powinien się znaleźc w akcie bo to nie Agrobex decyduje o zebraniu [czy ma być w 2014, 2015 czy 2020 roku] ale ustawa i po co w ogóle wskazywanie NAJPÓŹNIEJSZEGO terminu zebrania skoro oczywste jest że to ustawa nakazuje zarządcy zwołanie zebrania w pierwszym kwartale kolejnego roku czy tego Agrobex chce czy nie chce... to odpowi :lol: edź była najbardziej próźna z możliwych:

To po co pan chce podpisac akt ? Prosze rozwiązac umowę deweloperską jesli nie zgadza się pan z zapisami w niej zawartymi.

Po tym stwierdzeniu zrozumiałem, że dalsza konwersacja nie ma kompletnie sensu bo rozmowa nie zostanie podjeta a cały czas będzie zbijana wymijajacymi argumentami.

JA za takie odpowiedzi w pracy myślę, że dostałbym dyscyplinarkę :lol: xD

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: beata » 03 kwie 2013, 21:52

meldunek i nowy dowód załatwia się w urzędzie na ul. Poznanskiej

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: beata » 03 kwie 2013, 21:53

aha, Urząd Skarbowy mamy w Swarzędzu na ul. Dworcowej.............przy dworcu PKP

sehana
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2012, 20:58
Etap: III

Re: Akty notarialne

Post autor: sehana » 03 kwie 2013, 22:05

przy podpisywaniu aktu powiedzieli, ze trzeba isc do Urzedu Miasta i zgłosic coś do podatku. to w tym Urzedzie na Rynku?

Samuraj
Posty: 88
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:40
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: Samuraj » 04 kwie 2013, 18:41

Jak pojdziecie do Urzedu, ktory miesci sie na Rynku w Swarzedzu to Panie wszystko wypisuja za was.
Wy tylko musicie miec przy sobie akt notarialny.
Dodam, ze Panie sa bardzo zyczliwe i mile i calkowite zalatwienie sprawy w pmoim przypadku trwalo 20 minut, a informacje o podjeciu decyzji i kwocie naliczonego podatku dostalam po 14 dniach listem poleconym.

Pozdrawiam,

sehana
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2012, 20:58
Etap: III

Re: Akty notarialne

Post autor: sehana » 04 kwie 2013, 19:57

dokładnie, Pani była bardzo pomocna, powiedziała co należy wypełnić, wyjaśniło wszystko, także załatwienie sprawy trwało kilka minut.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Akty notarialne

Post autor: maki » 05 kwie 2013, 21:18

Bigbluee2 pisze:... Na wniosku jest pole: "Numer księgi wieczystej", więc bez tego podatku nei zapłacisz. Tyle narazie wiem, bo najpierw niech dostane ten numer z sądu a potem będę się zastanawiac jak wypełnić ten głupi wniosek, bo on jest głupi jak go zobaczysz...
Wniosek wcale nie jest głupi, zwykły wniosek, dane osobowe, informacje o udziale, itp. Pani, która tam siedzi jest bardzo pomocna i miła. Numer księgi wieczystej jest numerem całej działki na której stoi III etap.

QWERTY
Posty: 24
Rejestracja: 05 lip 2012, 21:39
Etap: III

Re: Akty notarialne

Post autor: QWERTY » 10 kwie 2013, 21:31

Akt podpisany:) Pozdrawiam:)
Pozdrawiam! :)

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: beata » 10 kwie 2013, 21:47

byłam dzisiaj na Rynku załatwić podatek od nieruchomości, pani mi pomogła wypisać wniosek . potrzebne tylko ksero aktu i po wszystkim........teraz tylko trzeba czekać na decyzję o wysokości podatku :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości