Akty notarialne

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Akty notarialne

Post autor: maff1 » 11 kwie 2013, 15:30

to o czym piszecie to podatek od nieruchomości, potocznie zwany gruntowym. Rzeczywiście nie jest wysoki.
Natomiast jeśli macie wieczystą dzierżawę może się pojawić opłata z tego tytułu. Ale jak jest u Was nie mam pojęcia.
Z tym że podatek wieczystej dzierżawy wnosi sie do 31 marca każdego roku. A skoro tak, to deweloper już za Was go wniósł.
Deweloper nie może się od was domagać jego zwrotu. Choćby dlatego że wg klasyfikacji pkd nie ma takiej czynności wpisanej w swój zakres działalności, i nie jest to zwyczajowa czynność deweloperska. Ponadto ustawa określa podmioty które moga takie opłaty pobierać, i deweloper nie jest tam wymieniony.
(sorry, może na wyrost podpowiedz, ale ja z tym się borykałem... bo deweloper wpisał w akt że mu sie należy zwrot nadpłaty)
Jako jedyny nie zapłaciłem !, i sprawa już sie przedawniła.

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Akty notarialne

Post autor: leszek » 12 kwie 2013, 09:42

jestem dopiero w trakcie kupowania mieszkania ale z tego co wiem to nie jest użytkowanie wieczyste tylko udział własności w gruncie

xjakub
Posty: 93
Rejestracja: 15 sie 2012, 18:37
Etap: II

Re: Akty notarialne

Post autor: xjakub » 12 kwie 2013, 16:14

Tak, mamy udział w gruncie

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: Akty notarialne

Post autor: maff1 » 13 kwie 2013, 18:47

grunt na własność.
zazdroszczę Wam. :roll:

dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Re: Akty notarialne

Post autor: dmkey » 22 paź 2015, 08:08

Wiadomo już co z aktami dla V etapu? Termin był do 31.08, ja póki co nie dostałem żadnej informacji

Jirr
Posty: 12
Rejestracja: 26 lis 2014, 18:57
Etap: V

Re: Akty notarialne

Post autor: Jirr » 22 paź 2015, 16:30

Musisz zadzwonić do Agrobexu. Ja też żadnej informacji nie dostałem więc do nich zadzwoniłem (jakoś pod koniec lipca) i się okazało, że akty są przygotowane i można się umawiać na termin podpisania.

dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Re: Akty notarialne

Post autor: dmkey » 26 paź 2015, 10:52

Dzięki za informację - jakieś zmiany/niemiłe zaskoczenia w stosunku do tego, co wcześniej pisano w tym wątku?
Jirr pisze:Musisz zadzwonić do Agrobexu. Ja też żadnej informacji nie dostałem więc do nich zadzwoniłem (jakoś pod koniec lipca) i się okazało, że akty są przygotowane i można się umawiać na termin podpisania.

dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Re: Akty notarialne

Post autor: dmkey » 04 lis 2015, 18:56

Dzwoniłem dziś do kancelarii Podczasiak, która ma się zajmować naszymi aktami - póki co nie mają informacji od Agrobeksu (handlowiec z Agrobeksu pisał o planowanych podpisaniach w połowie/pod koniec listopada), więc generalnie cenę i treść aktu będą mogli podać dopiero, jak te informacje dostaną (ma się pojawić wtedy informacja na stronie dla nas) - standardowo wspomniał, że najpóźniej dwa dni przed planowaną datą podpisania aktu przesyłają pełną treść aktu

Jirr, Ty już podpisywałeś akt? Byłoby to dziwne biorąc pod uwagę informacje od handlowca Agrobeksu

Jirr
Posty: 12
Rejestracja: 26 lis 2014, 18:57
Etap: V

Re: Akty notarialne

Post autor: Jirr » 05 lis 2015, 16:01

Tak, podpisywałem w połowie sierpnia. A który budynek? Bo ja 2.

Ania
Posty: 9
Rejestracja: 05 lis 2015, 21:20
Etap: V

Re: Akty notarialne

Post autor: Ania » 05 lis 2015, 21:29

Również podpisywaliśmy akt w sierpniu i również sami musieliśmy dopytywać o to dewelopera. Podobna sytuacja była przy podpisywaniu aktu zakupu mieszkania w styczniu. Żadnych informacji od dewelopera na ten temat nie otrzymywaliśmy. Jesteśmy z bloku nr 1. Koszt podpisania aktu to niecałe 2600zł za mieszkanie 54m2.

Wiadomo o konkretnym terminie zebrania wspólnoty?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość