Akty notarialne

Współpraca z Agrobex S.A (kupno, odbiór mieszkania, zapisy w umowach itp.)
ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Akty notarialne

Post autor: ewciaja » 09 sty 2012, 21:06

Jak już pisałam wcześniej, dzwoniłam do jeszcze 2 notariuszy poza Agrobexowym, jeden z Poznania, drugi z Murowanej. Obaj podali mi cenę ok.3 000, u Agrobexowego wyjdzie 2 255zł więc zdecydowanie taniej.

Co do rachunków za czynsz to też nie dostaliśmy...i tu zła wiadomość. Podobno po uruchomieniu internetowego dostępu mają wystawić wstecz :( Kolejny prezent od Agrobexu!

Aleksandra
Posty: 25
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:37
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Akty notarialne

Post autor: Aleksandra » 09 sty 2012, 21:15

Że zapłacić trzeba to wiadomo, ale jeszcze żadnych rachunków nie dostaliśmy ani loginów do strony Agrobex'u??

solenzara
Posty: 50
Rejestracja: 05 lis 2010, 21:14

Re: Akty notarialne

Post autor: solenzara » 09 sty 2012, 21:23

Ja dostałam dokładnie taką samą odpowiedź z kancelarii jak Ty. Nie wiem co oni chcą z prawnikami z Agrobexu omawiać. Jest zapis niedozwolony, na pewno to wiedzą i nie powinni podpisywać się pod taką umową. Jak coś jest ustalane u notariusza to powinno być w zgodzie z prawem i idąc do kancelarii powinniśmy mieć pewność, że otrzymamy dokument ważny i w zgodzie z przepisami. A tu noraiusz "udaje głupa"...a w dodatku my jeszcze za to płacimy i wkurza mnie, że mam płacić za bubel prawny :evil: Bylismy też z nasza umową u Federacji Konsumentów, jutro może dostaniemy odpowiedź, bo z marszu ich nie udzielają.

justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Akty notarialne

Post autor: justyna » 09 sty 2012, 22:56

Witam wszystkich bardzo serdecznie..dzieki kartce przyczepionej do drzwi wejsciowych dowiedzialam sie dzis o tej sprawie i o tym forum...:-) Jestem mile zaskoczona zainteresowaniem wszystkich w sprawie zarowno zapisu odnosnie aktu jak i zwrotu pieniedzy za nadmetraz...Powiem szczerze, ze nie mialam zielonego pojecia o tym, ze zwrot nam sie nalezy..kazano zaplacic to z bolem serca sie zaplacilo....Jesli to niezgodne z prawem to jak najbardziej te pieniadze nam sie naleza zwlaszcza, ze kwoty nie byly male a i trzeba bylo doplacic jeszcze za zwiekszony VAT... :problem:
Jak pytalam w Agrobexie na Kochanowskiego o akty a bylo to gdzies mniej wiecej w lipcu jeszcze przed odbiorem mieszkania to powiedziano mi, ze my jako 1 etap dostaniemy akty dosc szybko max. miesiac - dwa, a tu zaczal sie 2012 a aktow brak...Nie dosc ze juz tyle pieniedzy trzeba bylo doplacic to jescze te kwoty za podpisanie aktu....a i przeczytalam jeszcze tu na forum, ze rzekomo po loginach ktore niby wkrotce otrzymamy bedzie trzeba splacic zalegle czynsze...to juz wogole absurd!!!! Nie wiem skad na to brac!!!! Moj znajomy odebral mieszkanie w Komornikach tez deweloperskie, tez czekal troche na akt ale nie musial zwracac zadnych zaleglych oplat czynszowych....Skoro do tej pory wlascicielem mieszkania jest agrobex a my tylko je uzytkujemy to na moj rozum czynsze powinnismy placic od momentu podpisania aktu.....pozdrawiam wszystkich...teraz to juz mam taki metlik w glowie ze nie wiem co robic ? czy czekac, zy pisac jakies pisma jak inni :(

justyna
Posty: 67
Rejestracja: 09 sty 2012, 22:38

Re: Akty notarialne

Post autor: justyna » 09 sty 2012, 23:00

rozumiem ze oplata notarialna jest od kwoty mieszkania? jutro zadzwonie do notariusza z libelta bardzo fajny facet i zapytam ile u niego trzeba zaplacic....

Kawa
Posty: 50
Rejestracja: 27 maja 2011, 08:28

Re: Akty notarialne

Post autor: Kawa » 10 sty 2012, 08:41

Dzwoniłem w zeszłym tygodniu na Libelta sekretarka przekazała mi iż na telefon nie wyliczą, muszę się z nim spotkać :(

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Akty notarialne

Post autor: zbynio79 » 10 sty 2012, 08:48

Pani notariusz w Swarzędzu od wartości 237 tys, wyliczyła mi 2500 (w cenie już wszystkie potrzebne odpisy - tak mi powiedziała)

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Akty notarialne

Post autor: ewciaja » 10 sty 2012, 09:01

No to jak już pisałam, Agrobexowy od mieszkania o wartości 250tys 2255zł również z wszystkimi odpisami.

Kawa
Posty: 50
Rejestracja: 27 maja 2011, 08:28

Re: Akty notarialne

Post autor: Kawa » 10 sty 2012, 09:49

Od 240 tyś Agrobexowy 2 240zł

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Akty notarialne

Post autor: M.D. » 10 sty 2012, 09:52

Witam.
1. Ja znalazłem coś takiego w kwestii opłat.

http://www.nieruchomosci.222.pl/kalkulator_oplat.html

2. Nie rozumiem płacenia przez nas różnicy w metrażu!!!!!!
3. Nie rozumiem opłat naliczanych za czynsz od dnia odbioru mieszkań do dnia otrzymania prawa własności!!!!!!! ( co mnie to interesuje, że Agrobex nei ma aktów własności, ja ponoszę dodatkową opłatę w kredycie za to, że Agrobex leci w kulki)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4. Co to za straszenie opłatami za miejsca parkingowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5. Co to ma znaczyć, że Agrobex będzie wpisany w Akcie notarialnym jako zarządca??????????????????????????????? ja nie jestem zainteresowany usługami tej "drogiej" instytucji, nie dość że robią nas w balona z VAT, nadmetrażem, opłatami, czynszem to jeszcze chcą być jak wiecznie żywy Lenin...wszędzie!!!!!!
Drodzy sąsiedzi, nie ma co pisać na forum, rozpisywać się do Agrobexu każdy z osobna. Mówią w "kupie" siłą, zatem trzeba konkretnie ustalić pismo do J.N.P. Agrobexu z naszymi oczekiwaniami, to nasze mieszkania, a nie ich, my za to zapłaciliśmy (tzn w większości banki ;-)).
6. Jeśli prośby, grożby nie pomogą, przy takiej "kupie"wynająć prawnika (powinno nie być kosztowne) i postraszyć sprawą sądową lub w UOKiK.
7. Co to w ogóle znaczy zmieniać zasady podczas meczu????????????????????
Proponuje takie rozwiązanie.
I. Osoby, które maja znajomych prawników....
II. Osoby, które kontaktowały się już z UOKiK lub podobnym urzędem..
III. Osoby które mogą i chcą pomóc...
Proszę kontakt.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości