KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: NIN » 05 cze 2017, 19:11

Serki pisze:
magda_lena pisze: Problem w tym, że "GENIUSZE", którym nie chce się zagłosować blokują dalsze prace resideo, a tym samym sprawę rozesłania ankiet o zabezpieczeniu osiedla. Mniej więcej tyle dowiedziałem się z rozmowy z panem Jarkiem.
Jestem jednych z tych "geniuszy" którzy nie zagłosowali i nie zagłosują. Dlaczego? Zebranie dla mnie jest nieważne. Dostałem powiadomienie w sobotę, zebranie było we wtorek 3 dni później. Kpina

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Tomek » 05 cze 2017, 20:50

trochę zainteresowałem się tematem ogrodzenia osiedla i to wcale nie jest taka prosta sprawa. co nie oznacza, że nie do wykonania. część z Was pisze pod wpływem impulsu, podejrzewam że bez mniejszej czy większej wiedzy. ogrodzenie naszego osiedla nie jest łatwą (i tanią) sprawą. obwód Zamoyskiego to około 1 km. postawienie samego płota, ze słupkami, bez bramy, przy założeniu najtańszej wersji i wysokości 150 cm ("siatka ogrodzeniowa zielona") to koszt około 25 000 zł. przy większych zamówieniach, niektóre firmy dają 10-15% rabatu.

jedna bramka wjazdowa (również najtańsza) to koszt średnio 5 000 zł (szerokość 4 m), czyli potrzebujemy 4 sztuk (po dwie na wjazd). zatem kolejne 20 000 zł na same bramki. później kwestia sterowania czterema bramkami przez X pilotów i zakupu systemu/oprogramowania oraz koszt montażu wszystkiego. sądzę, że lekko możemy przekroczyć 60 000-80 000 zł. OK, kwota dzieląc na ilość mieszkań nie wychodzi aż tak zła. może można z funduszu remontowego coś skubnąć. na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać. jednak sądzę, że kwestie, o których nie mamy pojęcia (prawne, administracyjne, itd) mogą cenę podnieść jeszcze o kilka(naście) tysięcy.

parking dla gości, kurierów, itd, których nie chcemy wpuszczać na osiedle można również w miarę łatwo rozwiązać. można zagospodarować parking na końcu osiedla, od strony Osiedla Wiktoriańskiego (zakładając że ilość miejsc parkingowych nadal będzie mieścić się w wytycznych z Prawa Budowlanego). jeśli tak, trzeba byłoby go jedynie nie opłotować, postawić furtkę wejściową i zrobić wjazd na parking od strony ul. Mokrej. jednak czy to nie wiązałoby się ze zmianami w projekcie osiedla? tym musiałby zająć się już ktoś "mądrzejszy"...

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: lukaszjakubowski » 05 cze 2017, 22:02

Jeśli chodzi o otwieranie bramek to nie są potrzebne piloty.
Osiedle Sarnackie które jest obok naszego, otwieranie bramy oraz furtki na osiedle ma realizowane poprzez dzwonienie z zarejestrowanych numerów telefonów do centralki. Odchodzi konieczność kupowania pilotów, dochodzi utrzymanie dodatkowego numeru telefonu.
NIN pisze:Jestem jednych z tych "geniuszy" którzy nie zagłosowali i nie zagłosują. Dlaczego? Zebranie dla mnie jest nieważne. Dostałem powiadomienie w sobotę, zebranie było we wtorek 3 dni później. Kpina
A co zmieni to, że pójdziesz na spotkanie? Dostaniesz taką samą ankietę jaką dostałeś teraz.
Możesz zagłosować na NIE, to też będzie oddany głos.
W ten sposób wszystko się przedłuża.
Poza tym każdy dostał dokładny raport ze spotkania, co było omawiane i ile kosztuje.
wojtman pisze:Statystyki i badania pokazują, że tam gdzie jest monitoring spada przestępczość.
To prawda, ale tylko w przypadku ciągłej obserwacji przez strażnika, który wysyła grupę interwencyjną.
Jestem za tym rozwiązaniem, tylko musimy poczekać na dokładną kalkulację czy nas na to stać.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

Odi
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2016, 00:16

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Odi » 06 cze 2017, 00:46

Tez jestem za kazdym rozwiazaniem ktore poprawi bezpieczenstwo naszego osiedla, tylko faktycznie osoby ktore nie zaglosowaly musialyby zaglosowac zeby pchnac nastepne wazne sprawy. Jak trwala budowa 5 etapu osiedla to siedzial pan ochroniarz w budce ale kradzieze byly tak wiec musialo by to byc z prawdziwego zdazenia obserwacja 24/7 (bo w ciagu dnia tez byly kradzieze) i wzywanie interwencji lub policji w chwili dojrzenia podejrzanych osob krecacych sie w poblizu samochodow... A nie jak juz sie wlamuja bo zdaza odjechac zanim policja przyjedzie... :) no ale czy to ma szanse przejsc u nas na osiedlu?? Nie wiem.

FJAJ
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2011, 14:52

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: FJAJ » 06 cze 2017, 13:13

Dodam jeszcze , że można dodać wątek w ramach obserwacji xD ( właścicieli psów ), którzy notorycznie ze swoimi pupilami dają popalić na chodnikach ..... Przyczajone tygrysy :lol: nikt nie widzi .... no to pach na chodniczek ... Pan zajmujący się porządkiem posprząta .... wstyd !!

Ciekawe czy im to nie przeszkadza ? Przecież też tutaj mieszkają. :thumbdown:

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Tomek » 07 cze 2017, 18:45

lukaszjakubowski pisze:Jeśli chodzi o otwieranie bramek to nie są potrzebne piloty.
Osiedle Sarnackie które jest obok naszego, otwieranie bramy oraz furtki na osiedle ma realizowane poprzez dzwonienie z zarejestrowanych numerów telefonów do centralki. Odchodzi konieczność kupowania pilotów, dochodzi utrzymanie dodatkowego numeru telefonu.
systemów otwierania bramek jest kilka. każde ma swoje plusy i minusy. w tym przypadku zawsze musisz mieć naładowany telefon i pamiętać go zabrać :P ciekawe ile trwa uaktualnienie numeru w razie zmiany? no i ile kosztuje taki system? sądzę jednak, że nasze osiedle nadal zostanie otwarte, tak jak jest teraz. ciężko będzie je zamknąć...

brawo dla FJAJ. zgadzam się. najlepiej nawalić na środku i poczekać, jak inny posprząta.

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: lukaszjakubowski » 07 cze 2017, 20:41

Również sądzę że osiedle zostanie otwarte, ponieważ jego przebudowa będzie wiązała się z dużymi kosztami.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: lukaszjakubowski » 03 sie 2017, 15:59

Witam wszystkich.
Piszę w sumie z dobrą wiadomością.
Policja w Swarzędzu udaremniła kradzież kołpaków na naszym osiedlu.
Nie zidentyfikowali właścicieli jeszcze od dwóch kompletów.
Jeśli komuś zginęły niech zgłosi się na komisariat.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: wojtman » 07 wrz 2017, 15:39

Dzisiejszej nocy kolejny (!) raz próbowano skraść bezskutecznie moje auto.

SĄSIEDZI OCKNIJCIE SIĘ Z TYM MONITORINGIEM

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: lukaszjakubowski » 07 wrz 2017, 16:10

A czy wiadomo na czym stanęła sprawa monitoringu?
Było głosowanie w tej sprawie, ktoś otrzymał jakieś informacje?
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości