Komunikacja publiczna

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: piotrw » 23 wrz 2012, 19:03

z naszego osiedla na rondo przy kościele jest 15 minut... wiem bo robię ten spacer codziennie... 15 minut. Nie liczyłbym na to, że jakakolwiek władza doda linie autobusowe, lub je zagęści, jeżeli będą miały obsługiwać tylko nasze dość małe osiedle.

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: igi » 23 wrz 2012, 22:03

12 bloków to nie jest małe osiedle. BTW, dużego masz buta, jeśli do ronda idziesz w 15 minut ;)


lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: lidrad » 29 lis 2012, 22:41

Nie rozumiem co się zmieni?

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: beata » 30 lis 2012, 19:19

witam,
fakt, niewiele się zmieni bo i tak trzeba trochę pieszo podreptać, ale napisałam do ZTM jaki cel ma niezatrzymywanie się na przystanku przed rondem , następnie dojazd do ronda z pasażerami i cofanie się . Dostałam i o dziwo bardzo szybko odpowiedź listowną iż przystankiem końcowym będzie ten przed rondem :-).
Myślę , że to troszkę usprawni dotarcie do domu :-).

grajwklasy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2012, 08:02

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: grajwklasy » 10 mar 2013, 21:37

Minęło trochę czasu...Mam pytanie czy już wszyscy zrezygnowali, czy zaczynamy z powrotem działać...A może by tak jakiś wniosek do Agrobexu z prośbą o wsparcie...

nowi82
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2011, 18:47
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: nowi82 » 12 mar 2013, 01:27

ja też jestem za przedłużeniem tej lini może ktos coś zaproponuje nie wiem nowa petycja z podpisami teraz dołączyli już do nas mieszkańcy trzeciego etapu więc zakładam że podpisów było by więcej sam zadzwonie do agrobexu mam nadzieję, że pomogą zobaczymy jutro do nich dzwonie

tombusz
Posty: 53
Rejestracja: 26 lis 2012, 13:46
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: tombusz » 12 mar 2013, 10:26

A może by tak zamiast przedłużać linię 55 odwrócić jej bieg przez Swarzędz :)
Autobus może startować od dawnej pętli u zbiegu Szumana i Żywicznej, dalej jechałby przez ul. Granczną, Kupiecką, Planetarną tak jak do tej pory.
Nie zawracałby na rondzie tylko jechał dalej prosto Planetarną , skręcał w Transportową obok os. Leśnego i dalej jechał prosto Transportową aż do Borówki.
Reszta stałą trasą.
Żeby nie wydłużać czasu przejazdu można mniej uczęszczane przystanki zrobić "na żądanie", np. Biała Góra i Lokomotywownia.
Co myślicie?

nowi82
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2011, 18:47
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: nowi82 » 12 mar 2013, 12:25

właśnie dzwoniłem do agrobexu poinformowano mnie, że nie było by problemu żeby Agrobex wsparł mieszkanców polecono mi by kontaktować się w tej sprawie z administracją dzwoniłem też do nich i tam poinformowano mnie, że administracja wesprze i podpiszę się pod taką petycją jednak ich zdaniem najlepiej żeby była to petycja podpisów zebranych w formie pisemnej, gdzyż taka forma petycji niby jest bardzej respektowana przez gmine niż taka w formie internetowej także co proponujecie robimy kolejną petycję z podpisamy i przekazujemy ja najpierw do admnistracji i póżniej ze wsparciem z ich strony do pani burmistrz

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: lidrad » 12 mar 2013, 18:41

Jestem jak najbardziej za formą pisemną. Nie wiem czy podpis administracji coś by tu pomógł, lepiej by było jakby władze Agrobexu wykonały np. jakiś telefon do pani burmistrz, myślę że w Swarzędzu Agrobex dużo może, bo sporo tu inwestuje i gwarantuje rozwój miasta. Tak mi się wydaje

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości