Komunikacja publiczna

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: beata » 12 mar 2013, 18:59

koncepcja ciekawa, jak najbardziej się podpiszę pod petycją.

łukasz
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:55
Etap: 1 ETAP

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: łukasz » 12 mar 2013, 21:10

Tylko ciekawe jak 55 będzie jezdziło latem. Będą robic rondo na skrzyżowaniu Kupiecka/Graniczna. Może trasą S-9?

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: igi » 13 mar 2013, 18:11

tombusz pisze:A może by tak zamiast przedłużać linię 55 odwrócić jej bieg przez Swarzędz :)
Autobus może startować od dawnej pętli u zbiegu Szumana i Żywicznej, dalej jechałby przez ul. Granczną, Kupiecką, Planetarną tak jak do tej pory.
Nie zawracałby na rondzie tylko jechał dalej prosto Planetarną , skręcał w Transportową obok os. Leśnego i dalej jechał prosto Transportową aż do Borówki.
Reszta stałą trasą.
Żeby nie wydłużać czasu przejazdu można mniej uczęszczane przystanki zrobić "na żądanie", np. Biała Góra i Lokomotywownia.
Co myślicie?
Też o tym myślałem, tyle że na odcinku od Leśnego do Borówki byłby pusty przebieg (na Żywicznej po drodze jest jeszcze "Nastawnia").
Chciałem trochę ostudzić emocje: do takiej zmiany potrzebna jest jeszcze zgoda władz Poznania, dlatego taka petycje musiałaby być skierowana i do UMiG Swarzędz i do UMP. Spróbować oczywiście warto.

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: leszek » 03 cze 2014, 11:44

Mam propozycje. Z racji tego że w okresie wakacyjnym (od 1.07 otwierają Kórnicką dla bus) komunikacja publiczna na planetarnej dosłownie umrze, może znajdzie sie kilka osób które wyrażą swoje zdanie i "pomęczą" UMiG wnioskami o przedłużenie 55 lub zmianę tras Swarzędzkiej Komunikacji.
Na chwile obecną jest standardowe odbijanie piłeczki
ZTM pisze
Uprzejmie informujemy, że linia autobusowa nr 55 funkcjonuje na zasadzie porozumienia międzygminnego. Aby wszcząć jakąkolwiek procedurę dotyczącą zmiany trasy oraz pracy przewozowej muszą najpierw o to wystąpić do ZTM władze miasta i gminy Swarzędz. Prosimy więc najpierw zwrócić się w tej sprawie do Pani Burmistrz Anny Tomickiej.
A UMiG odbija do ZTM.
Wszelkie uwagi i zapytania można kierować na fundusze@swarzedz.pl i pod nr tel 616512109
Osobiście uważam że siedząc cicho i tylko na forum, na pewno Zalasewo oleją ciepłym moczem.
Moje pisemko z propozycją organizacji poszło ale jedno to raczej za mało

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: igi » 03 cze 2014, 14:15

Organizacji czego?
Nie wiem, czy wyjdzie cokolwiek z zebrania naszej wspólnoty, ale takie pismo trzeba podeprzeć jakimiś podpisami, które możnaby zebrać właśnie podczas zebrania.
Wybory za pasem, może coś nam obiecają?

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: leszek » 03 cze 2014, 15:24

podałem w mailu przykład jak można by rozwiązać przedłużenie 55. skoro uważasz że wszystko musi być poparte podpisami to ok ... można czekać do usranej śmierci bo zanim zbierzesz podpisy, wyślesz itd.

Zaproponowałem żeby pisać lub dzwonić do UMiG żeby widzieli że jest zainteresowanie
...
ale chyba to będzie za trudne zadanie dla niektórych i pozostanie tylko marudzenie i czekanie aż "samo się zrobi"

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: igi » 03 cze 2014, 15:58

Odpowiedzieli na tego maila? Bo nie mają tego w zwyczaju.
Mogę się dołączyć i skrobnąć coś na papierze.

tombusz
Posty: 53
Rejestracja: 26 lis 2012, 13:46
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: tombusz » 04 cze 2014, 13:01

A wiecie coś może sąsiedzi na temat trasy naszego autobusu w czasie przebudowy Przybylskiego? Przypomnę że trwać ona będzie do końca 2014 r.
Czytałem o tym w Prosto z ratusza, jeśli komuś umknęło wrzucam poniżej.
prostozratusza.jpg

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: beata » 09 cze 2014, 20:17

w sprawie komunikacji napisałam w sobotę do kogo sie tylko dało, otrzymałam odpowiedź od biura rady oraz rzecznika burmistrza, oboje odpisali iż przekazali mój list tu cytat "Dzień dobry,
W Urzędzie Miasta i Gminy w Swarzędzu sprawy związane z organizacją i funkcjonowaniem komunikacji autobusowej podlegają p. Mariuszowi Szrajbrowskiemu – kierownikowi Referatu Nadzoru Właścicielskiego, Kontroli i Pozyskiwania Funduszy.
Przekazuję mu Pani list.
Z poważaniem

Maciej Woliński
Rzecznik prasowy
Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu
koniec cytatu. no to jestem ciekawa co będzi dalej

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Komunikacja publiczna

Post autor: leszek » 10 cze 2014, 07:28

na Transportowej powstanie (nie wiadomo kiedy) mega osiedle a Transportowa/Planetarna ma sie łączyc rądem wiec 55 miałoby gdzie zawracać
http://osiedleestetyczne.pl/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości