Parkowanie

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: leszek » 23 mar 2015, 22:18

Pytanie do ogarniętych z paragrafami .... czy jak wyśle fotkę do SM to będzie to podstawą do rozpoczęcia postępowania mandatowego? Dziś wieczorem aż 3 cipki drogowe stały na skrzyżowaniu.

xjakub
Posty: 93
Rejestracja: 15 sie 2012, 18:37
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: xjakub » 24 mar 2015, 09:14

"cipki drogowe" :D

Z tego co wiem nie, była kiedyś podobna sprawa, chcieli wystawiać mandaty z zapisów z monitoringu ale prawo nie pozwala na to

Serki
Posty: 60
Rejestracja: 12 paź 2014, 15:03
Etap: V

Re: Parkowanie

Post autor: Serki » 24 mar 2015, 15:03

Na SM wystarczy zadzwonić i przyjadą. Kiedyś dawali żółte kartki, ale teraz już nie ma taryfy ulgowej dla cwaniaków z naszego osiedla i po wezwaniu na interwencję wręczają delikwentowi nagrodę, a jak nie mogą go zlokalizować to obywatel jest wzywany do stawienia się na Dworcową.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 24 mar 2015, 17:43

KPR85, nie będę komentował Twoich słów. nie ma sensu. zdjęcia nie usunę. zamazana rejestracja powinna wystarczyć. nie będziesz parkować w niedozwolonych miejscach, nie będziesz mieć zdjęcia. wiele rzeczy nie podoba mi się i wielu innym osobom na osiedlu, ale takie jest życie w blokowisku. należy nauczyć się z nim żyć albo wybudować dom. są jednak sprawy, które należy tępić. jedno z nich to parkowanie na chodnikach i środku skrzyżowania (co jest niebezpieczne - pozdrowienia dla właściciela Forda Focusa kombi na warszawskich rejestracjach).

masz rację, drugi raz nie wrzucę zdjęcia na forum. wyciągając telefon zadzwonię na SM albo wyślę im od razu Twoją fotkę (może trafisz też tutaj http://swarzedz.pl/index.php?id=302). namiary do nich wraz z numerem telefonu komórkowego znajdują się tutaj http://www.swarzedz.pl/index.php?id=238. ciekawe jak zareagowałbyś, gdyby przez źle zaparkowane auto, które ogranicza widoczność, Twoje dziecko zostało potrącone, bo kierowca nie wyhamowałby na czas? nie dziw się zatem innym ludziom, że próbują walczyć o w miarę bezpieczne osiedle.

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: zbynio79 » 24 mar 2015, 19:49

motto przyświecające walce z osobami źle parkującymi :thumbup:
http://www.youtube.com/watch?v=cVj1jexGdog

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: piotrw » 26 mar 2015, 08:38

Nie mogłem się oprzeć pokusie konfidencji i donosicielstwa:)
Załączniki
FullSizeRender.jpg

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 26 mar 2015, 16:53

szkoda że straż miejska przyjechała o 7:30, kiedy osiedle jest niemal puste. powinni być przed 5:00 albo późnym wieczorem (np koło północy). wtedy mieliby więcej roboty :) a wyżej sfotografowaną Fiestę również dziś widziałem. może ktoś napisze teraz, że zaparkowanie na pasach i niemal na środku skrzyżowania to efekt braku miejsca na osiedlu? zwykłe lenistwo

SeKot
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2012, 17:30

Re: Parkowanie

Post autor: SeKot » 09 kwie 2015, 16:14

Drogi KPR85 przeczytałam twój post i śmiem sądzić że masz problem z zegarkiem albo mamy inne pojęcie na temat rannych godzin. W dniu w którym stałeś nie ukrywajmy beszczelnie na chodniku wybrałam się do śmietnika i niestety miałam problem z przejściem . Dodam tylko że jestem w 9mcu ciąży i musiałam się przeciskać między krzakami . Oczywiści gdyby ktoś uszkodził Twoje auto była by wielka afera i pisanie tu że chcesz mieć auto pod oknem bo za to płacisz jest bardzo nie na miejscu(ja i każdy z nas też płaci ) nie masz wykupionego miejsca na własność wiec wystarczy troszkę kultury i dobrej woli a będzie nam wszystkim milej. Może zaczniemy sie zachowywać jak DOROŚLI i przestaniemy się wyzywać od konfidentów itp... zacznijmy się szanować bo dobry sąsiad o największy "skarb". Drodzy sąsiedzi zastanówmy się czy to wszystko co tu wypisujecie ma sens i czy do czegoś to prowadzi ...Życzę miłego dnia :)

xjakub
Posty: 93
Rejestracja: 15 sie 2012, 18:37
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: xjakub » 10 kwie 2015, 09:14

Nie ma tak dobrze.
Dzisiaj na skrzyżowaniu stało - chyba Audi.

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Parkowanie

Post autor: NIN » 29 lip 2015, 21:25

Idąc rano z psem spotkałem taki oto obrazek zaparkowany pomiędzy II/III/V etapem zresztą już po raz kolejny.
100 m dalej jest parking gdzie można się tirem ścigać
Celowo nie zasłaniam rejestracji.
Teraz "miszcz" trochę pomyślał bo ostatnio stał na całej szerokości przejścia dla pieszych

Tak więc Bigblue2 SM nie do wszystkich jeszcze dotarła jak widać
Załączniki
corsa (Medium).jpg
"miszcz"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości