Parkowanie

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
bruvarek
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2011, 09:34

Parkowanie

Post autor: bruvarek » 18 gru 2011, 09:54

Szanowni Forumowicze :)

Chciałbym poruszyć temat parkowania aut na parkingach I i II etapu (zwłaszcza I !!!)
Nie jestem zapewne pierwszą osobą, którą na widok kilku w cudowny sposób zaparkowanych aut codziennie trafia szlag.

Ten problem dotyczy każdego z nas, proszę zatem o rozsądek przy korzystaniu z miejsc parkingowych, których i tak jest bardzo mało.

Jeśli już zostawiłeś auto przez noc a rano wygląda to jak na załączonych zdjęciach, to na miłość boską, wyjdź z domu, przeparkuj auto i uszczęśliw swoich sąsiadów :)

Jeśli problem będzie się powtarzał, jestem za prostym acz skutecznym rozwiązaniem:
http://allegro.pl/naklejka-karny-kuta-c ... 73785.html
Ostatnio zmieniony 18 sty 2012, 22:10 przez bruvarek, łącznie zmieniany 2 razy.

unknown
Posty: 45
Rejestracja: 12 maja 2011, 22:21
Etap: I etap
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: unknown » 18 gru 2011, 20:30

BRAWO !!
Popieram posta w 100%
Wielokrotnie parkując irytuje mnie jak można nie potrafić zmieścić się w wyznaczone miejsce parkingowe.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2012, 16:28 przez unknown, łącznie zmieniany 1 raz.

grzes
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2011, 00:16
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: grzes » 18 gru 2011, 21:28

Ja również w 100% popieram inicjatywę. Warto też zwrócić uwagę ekipom wykańczającym nasze mieszkania na ten problem... Jeśli chodzi o mieszkańców... to wracając dziś wieczorem do domu (pieszo) zauważyłem iż czerwony kolor kostki jest nierozpoznawalny w ciemnościach (choć może w świetle reflektorów...) szczególnie przy mokrej nawierzchni. Zgadzam się jednak z propozycją korekty 'z rana'... Nawet można wysiąść i sprawdzić, to nic nie kosztuje a pomoże wielu..

Pozdrawiam, :)

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 20 gru 2011, 12:49

nie chcę nikogo bronić, ale w niektórych przypadkach każdy z nas jest zmuszony zamarkować na linii i jego auto mogło pojawić się w tej "niechlubnej" galerii. gdyby Agrobex pomyślał wcześniej o miejscach parkingowych, to nie byłoby problemu. oni sztywno trzymali się przepisów - ilość miejsca parkingowego na mieszkanie + minimalna szerokość miejsca i efekt jest jaki jest. zaparkują dwa auta obok siebie i strach otworzyć drzwi, żeby sąsiadowi nie trzasnąć, albo nie przetrącić lusterka. niestety szerokość miejsca parkingowe mówi sama za siebie. wystarczy że dwa samochody zostaną zaparkowane w taki sposób, żeby w komfortowych warunkach wyjść z niego, to trzecie auta parkuje na linii (jak błękitne Seicento na załączonych zdjęciach).

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: Parkowanie

Post autor: igi » 21 gru 2011, 13:20

Wszyscy macie rację. Ja bym zwrócił uwagę na jeszcze jedną rzecz: parkowanie na chodniku. Z tym w pierwszej kolejności trzeba walczyć. Na starym mieszkaniu, gdzie jezdnia była bardzo wąska, nie raz musiałem się nakręcić kierownicą, żeby wyjechać, kiedy zastawił mnie taki inteligent.
No i nie oszukujmy się: kiedy osiedle się zapełni, nie będzie miejsc dla wszystkich. Co wtedy?

jacaacaj
Posty: 36
Rejestracja: 12 lip 2011, 01:08

Re: Parkowanie

Post autor: jacaacaj » 10 sty 2012, 16:50

Moje uszanowanie
Temat znany. Mieszkam na parterze i mogę zapewnić, że obserwuję sytuację. Nieraz jestem zmuszony stanąć na linii między kołami bo po prostu inaczej się nie da! Jest ciasno, ale jeśli każdy stanie w przegródce i zachowa ostrożność przy wsiadaniu-wysiadaniu to powinno być dobrze. Swoją drogą w budynku 6 nie ma wymaganej ilości miejsc (1,5) na mieszkanie. 7 i 8 spełniają normy. Jeśli chodzi o parkowanie to kierowca firmowego seicento często staje jak mu się podoba. Chętnie poznam tę osóbkę. Gorsze jest parkowanie wzdłuż chodnika (cudem nie przetarłem Laguny przy kiepskiej widoczności), a kryminałem śmierdzi rajdowa jazda co niektórych między blokiem a autami. Ostatnio chłopaki jeździli na hulajnogach i tylko wywrotka uratowała jednego z nich przed potrąceniem. Nie będę gantlemanem jeśli dorwę takiego debila. A ci mądrzy z Agrobexu kiedy do cholery przedłużą drogę do nowych bloków??/

grzes
Posty: 45
Rejestracja: 30 lip 2011, 00:16
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: grzes » 11 sty 2012, 22:48

Witam,

Jeśli chodzi o parkowanie, to bardzo irytujące są auta zaparkowane na chodniku przy bloku 6. Niestety zbyt często stoją w taki sposób, że przejść się nie da i to nie tylko z braku miejsc...

Jeśli chodzi o przedłużenie dojazdu... to robotnicy porządkujący błoto (czyli ten dalszy fragment 'ulicy')powiedzieli mi, że nie ma takich planów. Agrobex wybudował dojazd od Planetarnej a dalej trzeba po parkingach... Swoją drogą... mogliby też chodnik od osiedla do Planetarnej zrobić.

Pozdrawiam

lisosek
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2011, 09:12
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: lisosek » 12 sty 2012, 20:17

Ulica Mokra na calej dlugosci (od Kórnickiej do Rivoliego) bedzie asfaltowa i z dwoch stron beda chodniki. Projekt wyszedl niedawno, a co do budowy to niestety jeszcze troche to potrwa... Badzmy dobrej mysli :)

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: zbynio79 » 13 sty 2012, 08:38

mam nadzieje że w miarę szybko, bo jeszcze kilka spotkań samochodów terenowych w naszej okolicy (tak jak w niedziele 8.01) i będzie trzeba pomyśleć o myjni samochodowej dla mieszkańców osiedla :):):)

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Parkowanie

Post autor: Tomek » 14 sty 2012, 17:08

igi pisze:Ja bym zwrócił uwagę na jeszcze jedną rzecz: parkowanie na chodniku.
zgadza się. mnie najbardziej denerwują samochody stojące od razy na wjeździe na osiedle (w szczególności zielony Mercedes C kombi, dziś z rana stały tam aż dwa!). nie dość, że ograniczają widoczność, to jeszcze pole manewru. jestem tylko ciekaw, kiedy te auta od razu przy pierwszej klatce zostaną uszkodzone? pewnie z pierwszym śniegiem, gołoledzią, itd... ktoś wpadnie w poślizg i zamiast mieć 30-40 cm miejsca na wyhamowanie czy odbicie zahaczy o jakiś stojący tam samochód

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości