Miejsca parkingowe

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
dejvo
Posty: 67
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:04
Etap: I
Lokalizacja: Zalasewo

Miejsca parkingowe

Post autor: dejvo » 11 lis 2010, 21:00

Przeniosłem dotychczasowe wypowiedzi z tematu "kiedy oddanie?"
ewciaja pisze:Mam nadzieję też że zadbają o okolicę i wystarczającą ilość miejsc parkingowych. Obecnie mieszkamy w innych blokach Agrobexu (Działyńskiego) i jest masakra. Ludzie stają gdzie mogą, czasami trudno przejechać. A i nie wygląda to zbyt dobrze.
ewciaja pisze:Pytaliśmy też o miejsca parkingowe to przewidziane jest 1,5miejsca na mieszkanie. Nie wiadomo jednak czy będą na sprzedaż czy nie.
solenzara pisze:A dlaczego myślicie, że miejsca parkingowe mogą być na sprzedaż?
Wg mnie to będzie ogólnodostępny parking wokół bloku (jak na wizualizacjach) i każdy będzie stawał gdzie będzie chciał- tak jak na poznańskich osiedlach... A wskaźnik 1,5 miejsca na mieszkanie to jest minimalny wymóg z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jaki musi spełnić inwestor przy realizacji tej inwestycji.
ewciaja pisze: Jeśli chodzi o miejsca to mogą zrobić tak jak na os. Działyńskiego, gdzie teraz mieszkamy (też agrobex). Kilka miejsc zostawili nieodpłatnych, reszta na sprzedaż (nawet jak nie sprzedane to zablokowane). Z parkingiem masakra, wieczny brak miejsc i wszyscy stają gdzie się da.
oraz z tematu "Powitania - Budynek A3"
magda81 pisze:Czy wiecie coś może na temat miejsc parkingowych- czy będą je w końcu sprzedawać czy pozostaną bezpłatne?
ewciaja pisze:Jeśli chodzi o miejsca parkingowe to pisałam już w innym wątku, ale się powtórzę Wykonawca mówił nam że przewidziane jest 1,5 miejsca na mieszkanie ale nie wiadomo czy na sprzedaż coś będzie. Zresztą to Agrobex decyduje a nie wykonawca. A agrobex narazie się w tej kwestii nie określił więc pozostaje czekać.
dejvo

dejvo
Posty: 67
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:04
Etap: I
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Miejsca parkingowe

Post autor: dejvo » 11 lis 2010, 22:05

Zrobiłem małą statystykę na podstawie projektu zagospodarowania przestrzennego osiedla (w nawiasach liczba mieszkań):

Etap I: A3 (46) B2 (32) C1.2 (18) = 96 mieszkań
Miejsc parkingowych: 76 (miejsca liczę tylko wokół budynków danego etapu)

Etap II: A2 (34) D1 (24) C1.1 (18) = 76 mieszkań
Miejsc parkingowych: 93

Etap ?: A1 (46) B1 (53) = 99 mieszkań
Miejsc parkingowych: 78

Etap ?: A4.2 (26) F3 (4) E1.2 (35) F4 (4) = 69 mieszkań
Miejsc parkingowych: 81

Etap ?: A5 (44) D2 (31) C1.3 (18) = 93 mieszkań
Miejsc parkingowych: 99

Etap ?: F1 (6) A4.1 (26) E1.1 (35) F2 (8) = 75 mieszkań
Miejsc parkingowych: 92

Będzie też parking ogólny, na którym zaplanowano 244 miejsca

Sumarycznie będzie:
763 miejsc / 508 mieszkań = 1,5 miejsca na mieszkanie

Wychodzi z tego, że najtrudniej będzie o miejsce parkingowe w budynkach przy ulicy Mokrej i w centrum osiedla
dejvo

solenzara
Posty: 50
Rejestracja: 05 lis 2010, 21:14

Re: Miejsca parkingowe

Post autor: solenzara » 11 lis 2010, 23:53

Poważnie tak zrobili na Działyńskiego?? odpłatne miejsce parkingowe??? :shock: Czyli jak wykupię sobie swoje miejsce to będę mieć blokadę i kluczykiem będę przed i po parkowaniu musiała mocować się z blokadą? Ciekawe jak będą sprzedawać, te pół miejsca...
Normalnie masakra! to jest hamstwo i mega wyzysk :evil:

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Miejsca parkingowe

Post autor: magda81 » 12 lis 2010, 12:30

My w momencie kupowania mieszkania uzyskaliśmy informację, że miejsca parkingowe albo wszystkie pozostaną bezpłatne, albo wszystkie będą na sprzedaż- w cenie 10 000 pln. Pan z Agrobexu mówił, że czekają na jakąś decyzję dotyczącą gruntów pod miejsca parkingowe i o ewentualnej sprzedaży poinformują mailowo. Na razie cisza z ich strony.
Zastanawiam się, czy oni w ogóle mogą przeznaczyć wszystkie miejsca na sprzedaż, czy nie istnieje jakiś przepis nakazujący zabezpieczenia odpowiedniej ilości miejsc parkingowych przy nowo wybudowanych budynkach. Może ktoś mógłby się wypowiedzieć w tym temacie?

iwona
Posty: 64
Rejestracja: 08 gru 2010, 09:32
Etap: II etap
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Miejsca parkingowe

Post autor: iwona » 17 lut 2011, 08:52

Mój mąż rozmawiał niedawno z kolegą który zastanawiał się nad zakupem mieszkania na naszym osiedlu, ale w III etapie (my kupiliśmy w drugim) i podobno Agrobex zachęcał go miejscami parkingowymi w parkingu podziemnym (!) Jakież było zdziwienie męża, bo gdy my kupowaliśmy mieszkanie w II etapie, powiedziano nam, że w blokach nie ma piwnic ani podziemnych parkingów ze względu na niski poziom wód gruntowych przy ul.Mokrej. Czy Wy otrzymaliście podobną informację? Czy coś wam wiadomo o III etapie i podziemnym parkingu?

dejvo
Posty: 67
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:04
Etap: I
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Miejsca parkingowe

Post autor: dejvo » 17 lut 2011, 10:57

Garaże będą prawdopodobnie w tych niższych budynkach F1 i F3. Jak sobie otworzysz Standard wykończenia na stronie Agrobexu, to tam jest napisane "Bramy garażowe w budynkach F1 i F3". Niestety w tej chwili nie wiem dokładnie, czy te budynki będą po prawej stronie działki czy po lewej. W każdym bądź razie nie są to budynki z III Etapu.
plan_swarzędz_mokra_b.png
dejvo

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: Miejsca parkingowe

Post autor: wojtman » 04 kwie 2011, 19:09

iwona pisze:Mój mąż rozmawiał niedawno z kolegą który zastanawiał się nad zakupem mieszkania na naszym osiedlu, ale w III etapie (my kupiliśmy w drugim) i podobno Agrobex zachęcał go miejscami parkingowymi w parkingu podziemnym (!) Jakież było zdziwienie męża, bo gdy my kupowaliśmy mieszkanie w II etapie, powiedziano nam, że w blokach nie ma piwnic ani podziemnych parkingów ze względu na niski poziom wód gruntowych przy ul.Mokrej. Czy Wy otrzymaliście podobną informację? Czy coś wam wiadomo o III etapie i podziemnym parkingu?

my również otrzymaliśmy taką informację, a garaż też by nam się przydał...

k_e_i
Posty: 48
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:59

Re: Miejsca parkingowe

Post autor: k_e_i » 05 kwie 2011, 09:56

Jak ostatnio dzownilem do Agrobexu z pytaniem o garaze, to powiedzili mi ze nie maja ich narazie w planie w zadnym etapie. :/

johanka79
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:15

Re: Miejsca parkingowe

Post autor: johanka79 » 19 maja 2011, 21:31

macie jakieś nowe info o miejscach parkingowych? czy będą ogólnodostępne? czy na sprzedaż?

jacaacaj
Posty: 36
Rejestracja: 12 lip 2011, 01:08

Re: Miejsca parkingowe

Post autor: jacaacaj » 12 lip 2011, 02:22

Jeszcze tego brakowało żebym płacił za miejsce parkingowe :x . Nie ma takiej opcji.Niech tylko spróbują...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości