Zaciek w mieszkaniach

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Zaciek w mieszkaniach

Post autor: Soprano » 17 sty 2012, 22:38

Szanowni mieszkańcy I i II etapu w szczególności ostatnich pięter. Jak dobrze wiemy, płytki na naszych balkonach nie posiadają fug, są tylko nałożone na posadzkę, tak aby woda swobodnie spływa z balkonu.

Dzisiaj gdy na balkonie pojawiło się trochę śniegu, zauważyłem niepokojący zaciek w narożniku pokoju - po drugiej stronie znajduje się fragment balkonu, który nie jest ochroniony daszkiem i gromadzi się tam również śnieg. Istotne jest to, że woda nie zbiera się pod płytką, tylko pod listwą blaszaną graniczącą z naszą ścianą. Prawdopodobnie wilgość spod tej blachy przedostaje się do mieszkania.

Jutro z samego rana pewnie zgłoszę usterkę Agrobexowi, a dlatego wspominam o tym na naszym forum, aby zapytać czy ktoś czasem nie ma podobnych problemów i czy ktoś może jednak zastosował inny montaż tych płytek balkonowych.

Kawa
Posty: 50
Rejestracja: 27 maja 2011, 08:28

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: Kawa » 18 sty 2012, 14:24

Witam,
Mieszkamy na parterze i nad moimi drzwiami balkonowymi na suficie pojawia się pleśń, mieszkanie odebrane w lipcu - czyli z grubsza tynki przesuszone a tu teraz wychodzi grzyb. Podejrzewam balkon sąsiada, który jest wysunięty do przodu i ma możliwość zbierania deszczówki i śniegu, a później nieszczelnością w stropie do mnie. Skułem tynk z sufitu i żelbeton mokry :( zostawiam to do wyrośnięcia grzybka i zapraszam Agrobex. Dodam, że mieszkanie wietrzone, wentylacja w oknach i kratkach ciągnie, ogrzewane.

bobczok
Posty: 40
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:17

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: bobczok » 18 sty 2012, 18:21

Witam

My tez mieszkamy na parterze mieszkanie odebralismy- lipiec,jakies 2 -tygodnie temu tez nam pleśń wyskoczyla na suficie pod balkonem
sąsiada wytarlismy popsikalismy specjalnym preparetem pomalowalismy i na razie ok
Jednak w naszym mieszkaniu jest nadal straszna wilgc nie wiem jak tam w innych ale ogolnie masakra
moze dlatego że nie bylo dobrze wysuszone.
Ogrzewanie u nas chodzi cały czas na 3,moze potrzeba czasu żeby sie dobrze wygrzało.

radpl
Posty: 65
Rejestracja: 02 lis 2010, 17:55
Etap: 1

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: radpl » 18 sty 2012, 20:11

O którym bloku mówicie?
radpl

asiarek
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2012, 19:36
Etap: I etap

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: asiarek » 18 sty 2012, 21:44

mieszkam na 2 piętrze, u mnie pojawia się od czasu do czasu w kuchni z boku okna. bardzo skutecznie zwalcza tę narośl preparat PUFAS z LM (w szarej butelce)...

SeKot
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2012, 17:30

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: SeKot » 19 sty 2012, 10:03

radzę wszystkim sąsiadom baczne obserwowanie swoich mieszkanek. niestety ja już znalazłem dwa ogniska pleśni :cry: zwróćcie szczególną uwagę na miejsca za meblami gdzie wentylacja jest słaba. ciekawe co agrobex zrobi w tej kwestii.

solenzara
Posty: 50
Rejestracja: 05 lis 2010, 21:14

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: solenzara » 19 sty 2012, 11:23

Pojawianie się pleśni, (przy założeniu, że nawiewniki w oknach nie są pozamykane szczelnie i pomieszczenia są normalnie wietrzone) wynika z tego, iż budynek został źle zaizolowany. Preparaty na pleśń to tylko doraźne ratowanie sprawy- trzeba zwalczyć przyczynę, bo grzybek tak sam z siebie nie rośnie:)
A kwestia balkonów i przeciekania to klasyczny przykład źle zaizolowanego balkonu. Styk płyty balkonowej ze ścianą budynku to bardzo newralgiczne miejsce i trzeba dokładnie i starannie zrobić izolację. Inaczej się dzieje to co ma miejsce. Receptą na te problemy jest: reklamacja u sprzedawcy,bo budynek nie ma prawa zagrzybiać się.

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: Soprano » 19 sty 2012, 13:22

Dokładnie, my już to zgłosiliśmy, chodzi o II etap, który w całości niby był stawiany w okresie wyższej temperatury zewnętrznej. Czekamy jak się sprawa rozwinie do przyszłego tygodnia i zobaczymy jakie kroki podejmie Agrobex, który już nas odwiedził. Zdecydowanie uważam że winę ponosi śnieg, bo wcześniej mimo wielu opadów takich zdarzeń nie było.

agilcia
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2011, 10:34

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: agilcia » 19 sty 2012, 16:34

Czy w mieszkaniach, w których pojawiła się wilgoć, jest para na oknach?

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: Tomek » 20 sty 2012, 19:23

u nas na oknach (I etap, III piętro) wiecznie jest para na oknach. w szczególności z rana. Agrobex twierdzo, że nie wietrzymy mieszkania, że wywietrzniki są pozamykane, że ogólnie to nasza wina...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości