Zaciek w mieszkaniach

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: Tomek » 05 sty 2016, 09:19

mieszkam na samej górze, ale nie mam okna w łazience. jednej pięknej, dość śnieżnej zimy (gdy nasz deweloper zgarniał śnieg z dachów na balkony!) też na suficie pojawiły mi się plamy. przyjechały "spece" z Agrobexu i potwierdziły pojawienie się... czegoś "nowego". jednak powiedzieli, że nie zrobią mi tego w ramach gwarancji, ponieważ wymieniłem kratkę wentylacyjną na... ładniejszą. Panowie na oko zmierzyli jej powierzchnię i doszli do wniosku, że jest za mała, a to wpływa na nieprawidłowy obieg powietrza wewnątrz pomieszczenia, a tym samym na nieodpowiednie jego odparowanie. z szerokim uśmiechem na twarzy pokazałem Panom gdzie jest wyjście z domu.

dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: dmkey » 06 sty 2016, 17:43

druga sprawa - mam mieszkanie szczytowe i grzejnik w salonie mam umieszczony NIE na ścianie najbardziej narażonej na zimno z powodu położena w rogu mieszkania (swoją drogą, na której są okna) w związku z czym ściana ta jest bardzo zimna (to właśnie na jej rogu osadził się grzyb) i siedzenie w niedalekiej odległości od niej nie jest najprzyjemniejsze (pomimo dobrej temperatury ogólnie w całym mieszkaniu poza tym fragmentem salonu) - mogę reklamować złe osadzenie grzejnika w mieszkania, jakąś nieszczelną izolację w tej ścianie, cokolwiek (sam nie wiem, nie znam się przesadnie na tym), czy to raczej normalna sprawa i nic z tym nie zrobią?


dmkey pisze:Zauważyłem u siebie grzybka i na razie przyglądam się sprawie zgodnie z zaleceniami we wcześniejszych postach, ale mam jedno pytanko:
w salonie (20m2) mam podwojne drzwi balkonowe i podwojne okno średniej wielkości - mam wywietrzniki (3) tylko na drzwiach balkonowych - czy nie powinienem ich mieć także na oknie? Dodam, że grzyb gromadzi się właśnie blisko okna, gdzie nie ma tych wywietrzników

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: piotrw » 07 sty 2016, 10:22

Małe pytanie: czy ktoś z szanownych sąsiadów może podnosił te płyty chodnikowe na balkonie? Muszę zlikwidować piasek, który usypał się dziecku z piaskownicy, coby nie tworzyć hodowli robactwa wszelkiego i oczywiście wilgoci. Interesuje mnie, czy ktoś ma jakiś patent na taką akcję?

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: maki » 07 sty 2016, 12:46

Sprężone powietrze :)

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zaciek w mieszkaniach

Post autor: lukaszjakubowski » 07 sty 2016, 14:08

One są pianką montażową do balkonu przyklejane.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości