Zaczyna się " Pierwsze akty wandalizmu"

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Zaczyna się " Pierwsze akty wandalizmu"

Post autor: agi » 08 lut 2012, 12:21

To najlepiej nic nie robić i pozwalać na takie akty!!! Zanim sąsiedzi się poznają to nasze bloki z koloru "żółtka jajka kurzego " przeistoczą się w kolorowe mieszkanka niczym "graffiti. Poza tym, większość sąsiadów pracuje w dzień, kiedy kradzież, wandalizm może mieć również miejsce. W mojej klatce jest już bardzo brudno, ściany wołają o pomstę do nieba, ale jeszcze nigdy nie widziałam nikogo, żeby coś majstrował. Znam wiele blokowisk gdzie monitoring również na klatkach schodowych zdał egzamin. A poza tym nie każdy potencjalny "psuja" będzie pamiętał o kapturze, albo, że specjalnie w domu ubierze się jak ninja, żeby sobie trochę pomalować... Proszę Was... Nie mówię, że obecność kamer całkowicie wyeliminuje takie karygodne zachowania, ale na pewno je zminimalizuje.

Swoją drogą postarajcie się zrozumieć mnie i wiele osób, które są za monitoringiem, bo np. mnie kiedyś już kilka razy okradziono, sąsiadowi przypalono drzwi i mogłabym tak wymieniać i wymieniać.
O!!! Albo kiedyś "zwinęli" mi rower za 3000 zł z pod samych drzwi na 2 piętrze ,gdzie znajdowało się aż 8 mieszkań (aż 8 sąsiadów tak?!!!). Był przypięty na kłódkę szyfrową do grubego pręta od barierki schodowej. Potem rowerki ukradli jeszcze paru sąsiadom. Nikt oczywiście nic i nikogo nie widział... A wszyscy znali się prawie, jak łyse konie. Gdy tylko zainstalowano monitoring na zewnątrz budynków i wewnątrz klatek problem zniknął.
Mądry Polak po szkodzie... Sorry, ale ja jestem za monitoringiem. Na ten rower zbierałam zbyt długo, żeby teraz pozwolić na podobną sytuację być może w przyszłości...
A Wy jak chcecie to proszę bardzo liczcie na sąsiadów...

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zaczyna się " Pierwsze akty wandalizmu"

Post autor: M.D. » 08 lut 2012, 13:19

sorry, ale powtarzam to jak mantrę...temat monitoringu:
1. jest w wątku dla zweryfikowanych użytkowników i można tam pisać.
2. monitoring i ochrona nie zapewni w 100% bezpieczeństwa i nie uchroni nas przed wandalizmem, na osiedlu w formie otwartej.
3. do póki nie zakończy się budowa całości osiedla, nie możemy decydować za wszystkich...
Jedyne co możemy zrobić, nie czekając na "resztę", to potraktować każdy etap jako odrębny obiekt. Jednak takie rozwiązanie, to tylko półśrodki.

agi
Posty: 79
Rejestracja: 17 sty 2012, 12:44

Re: Zaczyna się " Pierwsze akty wandalizmu"

Post autor: agi » 08 lut 2012, 15:38

Nikt za nikogo nie decyduje. Wyrażam tylko swoje zdanie, jak poprzednicy w tym temacie. A wątek dotyczy wandalizmu, o którym zresztą pisałam. Pozdrawiam,

dejvo
Posty: 67
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:04
Etap: I
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Zaczyna się " Pierwsze akty wandalizmu"

Post autor: dejvo » 09 lut 2012, 14:49

Uwaga! Posty dotyczące pierwszego włamania na osiedlu zostały przeniesione do wątku na forum dla zweryfikowanych
dejvo

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości