Lokale

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Lokale

Post autor: NIN » 28 lis 2012, 17:40

Mięsnego?

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Lokale

Post autor: M.D. » 28 lis 2012, 17:46

spożywczy, tańszy i "świeższy' niż chata p., dziecięcy?

agatka85
Posty: 28
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:05
Etap: Etap II

Re: Lokale

Post autor: agatka85 » 28 lis 2012, 17:59

Cukiernia :D , piekarnia i może jakiś warzywniczy

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: Lokale

Post autor: beata » 28 lis 2012, 21:40

Witam,
pytanie zawarte " jakiego sklepu tu brakuje ? " odpowiem tak.............. mieszkałam w Poznaniu na trochę większym osiedlu niż to i niestety był tam Albert który się spalił, po dość długim czasie otworzono Lewiatana (jest do dziś), ale ilości pomniejszych sklepików nie zliczę.
Są to za małe osiedla zeby się utrzymały np. miesny - wiadomo każdy chce mieć świerzy i dobry towar w odpowiedniej cenie a niestety przepływ klientów jest za mały, to samo było z kwiaciarnią, sklepem drobiowym, teraz podobno będzie tam otwarty rybny, ciekawe jak długo się utrzyma ???. Tak więc myślę że cudu zakupowego tu nie będzie, przynajmniej do czasu zakończenia budowy naszego osiedla i okolicznych osiedli domów jednorodzinnych.
A może jakis zakład kosmetyczno-fryzjerski ?????????? ale to też pewnie dla kogoś odważnego......... cena wynajmu i zapewne klienci (wiadomo musi zarobić), a może jakiś fitnes ale zapewne jak wyżej :-).
sama jestem ciekawa co będzie pootwierane w naszych lokalach do wynajęcia

iwona
Posty: 64
Rejestracja: 08 gru 2010, 09:32
Etap: II etap
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Lokale

Post autor: iwona » 29 lis 2012, 07:46

Brakuje piekarni i "warzywniaka" i klub fitness też uważam za super pomysł, ale niestety jak mój przedmówca uważam, że wysokość czynszu jest odstraszająca :(

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Lokale

Post autor: Tomek » 29 lis 2012, 10:31

klub fitness jest niedaleko nas (w domkach jednorodzinnych przy rondzie koło szkoły, nie pamiętam jak ta uliczka się nazywa), także wątpię, aby u nas coś takiego przetrwało. piekarnia pewnie utrzymałaby się. nikt nie chodziłby już rano do Chaty Polskiej po chleb, tylko od razu do piekarni (na pewno pieczywo byłoby świeższe i może tańsze). warzywniak też jest dobrym rozwiązaniem. natomiast to są punkty, które potrzebują małego lokalu (coś w stylu jakie zajmowała AKIRA SUSHI), a Agrobex pobudował wiele dużych powierzchni. pamiętam jak kupowałem mieszkanie, przedstawicielka Agrobexu powiedziała, że rozmawiają z jakąś siecią komórkową (jak dobrze pamiętam ORANGE) - jednak czas pokazał, że nic nie wypaliło z tego pomysłu.

najprawdopodobniej coś ruszy się, jak całe osiedle powstanie i jak pobudują się nowe osiedla czy domki w okolicy (a jest ich w naszej okolicy coraz więcej, a przecież ciągle budują się domki przy skrzyżowaniu Mokrej/Rivoliego). wtedy punkty handlowe czy usługowe w tej okolicy mogą być dobrym biznesem. nie sądzę też, aby Agrobex nic nie robi. zapewne też chcą "pozbyć" się lokalu i czerpać z niego korzyści, a nie dokładać do interesu (w szczególności zimą, kiedy trzeba grzać pomieszczenia)

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Lokale

Post autor: lidrad » 29 lis 2012, 21:37

Mięsny, warzywniak, piekarnia, bar mleczny

Zamoyski
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2013, 11:34
Etap: drugi

Re: Lokale

Post autor: Zamoyski » 10 mar 2013, 12:02

Witam wszystkich sąsiadów , tak sobie usiadłem i czytam wszystkie opinie na temat funkcjonowania , głownie Chaty Polskiej. Jest wiele racji w tym co czytam , ale nie zauważyłem jeszcze opinii dotyczącej kadry zarządzającej sklepem a tutaj chyba tkwi największy problem , który jest głównym powodem jak już ktoś wspomniał częstej zmiany personelu. O ile odchodzą z pracy młode dziewczyny , to można zrozumieć , ponieważ praca dla dziewczyny 19-21 lat za najniższą krajową także w weekendy to nie dla nich. Ale jeżeli odchodzą osoby , które mają już wieloletni staż , to już należałoby pochylić głowę nad tym problemem. O ile nie można nic zarzucić właścicielowi Chaty to już panie na stanowiskach kierowniczych pozostawiają wiele do życzenia. Towar , który jest asortymentem w sklepie musi mieć wyższą cenę , skoro kierownictwo sklepu stoi nad pracownicami z założonymi rękoma i wydaje rozkazy niczym strażnicy w obozach pracy , a wynagrodzenie należy dać i podejrzewam że wyższe od pań , które stoją za kasą , wykładają towar i obsługują klienta. A i jeszcze kulturą nie grzeszą. Pytanie tylko do właściciela , czy daje przyzwolenie takiemu postępowaniu osobom bądź co bądź , które sam powołał na te stanowiska. A i obrót byłby większy gdyby więcej osób robiło zakupy w swoim sklepie a nie przywoziło wszystkiego z Poznania bądź z Biedronki. Wówczas i ceny troszkę uległy by zmianie. I jeszcze jedno dla osób bardzo krytykujących - także i dla mnie - jak zabrakłoby sklepu wówczas także będziemy narzekać , dlatego bądźmy zadowoleni z tego co mamy. :lol:

nowi82
Posty: 27
Rejestracja: 12 lip 2011, 18:47
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Lokale

Post autor: nowi82 » 10 mar 2013, 15:20

Panie pracujące w tym sklepie są bardzo miłe i upszejme ja osobiście nie spotkałem się w tym sklepie z niemiłą obsługą a wrącz przeciwnie kultura na wysokim poziomie co do cen to rzeczywiście dość wysokie chociaż nie wszystko no ale przydałoby się więcej sklepów na naszym osiedlu lokale od dawna świecą pustkami wiem ceny najmu wysokie według mnie agrobex powinien dopóki osiedle nie jest jeszcze takie wielkie obniżyć ceny najmu bo w tej chwili to i tak zysku z nich nie maja ja osobiście jestem zdania że powinien być jeszcze mięsny piekarnia może jakiś warzywniak drogeria no i przydała by się jeszcze jakaś poczta bo jest dosc daleko

grajwklasy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2012, 08:02

Re: Lokale

Post autor: grajwklasy » 10 mar 2013, 21:33

Prawdopodobnie w Agrobexie czytają nasze forum. Proponuję, aby wzięli pod uwagę dobro ludzi, którym sprzedali mieszkania i skorygowali swoja politykę względem tych lokali przynajmniej przez najbliższe parę lat. A myślę, że wszystkim wyszłoby to na dobre.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości