bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Spineczka
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2011, 13:59

bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Spineczka » 04 lut 2013, 23:17

Drodzy mieszkańcy wznawiam watek o ogrodzeniu osiedla i ochronie te ostatnie wydarzenia dają dużo do myślenia. Zaczęli od aut skończą na mieszkaniach a przecież większość z nas włożyła cały majątek w wyposażenie ich. Ja zaczynam grubo zastanawiać się nad sprzedażą mieszkania jeśli nic się nie zmieni będę zmuszona szukać mieszkania na osiedlu chronionym. Na początku jak kupowałam mieszkanie tu to mówili, okolica bezpieczna i może jak wspólnota wyrazi chęć to można rozmawiać o ogrodzeniu osiedla.

Piskes
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2012, 20:38
Etap: Etap II

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Piskes » 05 lut 2013, 08:55

Pomysł dobry, tylko jak to rozwiązać z dojazdem klientów do lokali usługowych,
obecnie jest tylko sklep, ale w przyszłości na pewno i innymi lokalami ktoś się zainteresuje...

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 05 lut 2013, 09:52

Temat ogrodzenia osiedla dyskutowany jest na formum dla zweryfikowanych mieszkańców.Zapraszamy tam do dyskusji.

xjakub
Posty: 93
Rejestracja: 15 sie 2012, 18:37
Etap: II

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: xjakub » 05 lut 2013, 10:08

Witam,

Jak się "zweryfikować " ?

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Odp: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: lukaszjakubowski » 05 lut 2013, 11:41

http://swarzedz-mokra.pl/viewtopic.php?t=83
Tutaj jest wszystko opisane.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

FJAJ
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2011, 14:52

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: FJAJ » 05 lut 2013, 22:22

MD Ja zgłaszałem się dla zweryfikowanych i co ? i nic !!! i nic nie dostałem ......

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 05 lut 2013, 22:29

FJAJ pisze:MD Ja zgłaszałem się dla zweryfikowanych i co ? i nic !!! i nic nie dostałem ......

administratorem jest dejvo, nie ja. Procedure masz opisaną w linku powyżej.

Spineczka
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2011, 13:59

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: Spineczka » 05 lut 2013, 22:38

Rozumiem ,że temat ten był już poruszany ja była jego autorką, ale myślę ,że to miejsce jest właśnie odpowiednie do poruszenia tego tematu. Pomyślmy w jaki sposób czuć się bezpieczni na naszym osiedlu a nie to czy dany temat był już poruszany czy nie. Proszę nie odsyłać do poprzednich wątków bo szukanie to strata czasu. Ja tak jak napisałam jestem zdenerwowana kradzieżami rozmawiałam z AGROBEXEM powiedział ,że wszystko w rękach Wspólnoty odnośnie ogrodzenia może można iść na kompromis ze sklepami – jak na razie jeden , wymaga pomyślenia ale warto. Ja już myślałam postawienie porządnego wysokiego płotu ze szlabanem - automat , dojście do sklepu jest ale wyjazd samochodem bez pilota absolutnie nie. Ogrodzenie postawione dokładnie wokół budynków , które już normalnie są zamieszkałe, dodatkowo my jako wspólnota powinniśmy zadecydować o wynajęciu ochrony tak jak jest na wielu innych osiedlach w końcu płacimy też za windę , której ja osobiście nie mam to za bezpieczeństwo też wyskrobię. Ogrodzenie dość gęste , wysokie szlaban tak jak wspomniałam automat i oczywiście kilka wejść- furtek na wieczór czyli od godziny 18- 6 rano zamykanych. W godzinach rannych otwierane dla wszystkich zainteresowanych. Pozdrawiam serdecznie

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: magda81 » 05 lut 2013, 22:44

Spineczka- uważasz, że skoro złodzieje radzą sobie z zabezpieczeniami aut to ze szlabanem sobie nie poradzą? Wszelkim płotom, murom i zasiekom jestem zdecydowanie przeciwna. Jeśli chodzi o ochronę to uważam, że temat jest wart przedyskutowania. Pozdrawiam.

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: bezpieczne osiedle to ogrodzone osiedle

Post autor: M.D. » 05 lut 2013, 22:47

Spineczka pisze:Rozumiem ,że temat ten był już poruszany ja była jego autorką, ale myślę ,że to miejsce jest właśnie odpowiednie do poruszenia tego tematu. Pomyślmy w jaki sposób czuć się bezpieczni na naszym osiedlu a nie to czy dany temat był już poruszany czy nie. Proszę nie odsyłać do poprzednich wątków bo szukanie to strata czasu. Ja tak jak napisałam jestem zdenerwowana kradzieżami rozmawiałam z AGROBEXEM powiedział ,że wszystko w rękach Wspólnoty odnośnie ogrodzenia może można iść na kompromis ze sklepami – jak na razie jeden , wymaga pomyślenia ale warto. Ja już myślałam postawienie porządnego wysokiego płotu ze szlabanem - automat , dojście do sklepu jest ale wyjazd samochodem bez pilota absolutnie nie. Ogrodzenie postawione dokładnie wokół budynków , które już normalnie są zamieszkałe, dodatkowo my jako wspólnota powinniśmy zadecydować o wynajęciu ochrony tak jak jest na wielu innych osiedlach w końcu płacimy też za windę , której ja osobiście nie mam to za bezpieczeństwo też wyskrobię. Ogrodzenie dość gęste , wysokie szlaban tak jak wspomniałam automat i oczywiście kilka wejść- furtek na wieczór czyli od godziny 18- 6 rano zamykanych. W godzinach rannych otwierane dla wszystkich zainteresowanych. Pozdrawiam serdecznie
Po 1. policz koszty takiej inwestycji.
Po 2. co ma dać ogrodzenie osiedla?
Po 3. żeby "czuć" sie bezpiecznie wystarczy ogrodzić, żeby być bezpiecznym, musi być ogrodzenie, monitoring i ochrona fizyczna, a to są bardzo duże koszty.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości