budowa ulicy mokrej

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: budowa ulicy mokrej

Post autor: piotrw » 10 lut 2015, 08:13

W ostatni piątek po 17 doszło do pierwszego (i moim zdaniem nie ostatniego) potrącenia pieszego na mokrej.
Zbliżają się zebrania wspólnot mieszkaniowych. Proszę wszystkich, żeby poruszali ten temat z Agrobexem. Oni sami nie zbudują chodnika, ale mogą stać się mocnym głosem osiedla w UMiG. Musimy tylko mocno drążyć temat. Za kilka lat będzie tędy chodziło jeszcze więcej dzieci niż teraz. Nie możemy odpuścić tego tematu. Zbieramy podpisy pod petycjami do MPK a nie potrafimy głośno krzyczeć w sprawie czegoś co tyczy się bezpośrednio naszego bezpieczeństwa. To jest sprawa o wiele ważniejsza niż sposoby parkowania i monitoring na osiedlu.

EwaJ
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2015, 20:36

Re: budowa ulicy mokrej

Post autor: EwaJ » 10 lut 2015, 12:54

Jestem już w trakcie przygotowywania pisma. W dniach 16-20 luty będę na Zamoyskiego zbierała podpisy. Będę od godziny 18 do 20. Kto chętny, proszę o informację gdzie mogę podejść i zebrać podpisy.

Ewa Jędrzejczyk

MagdaKl
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2013, 08:02
Etap: I

Re: budowa ulicy mokrej

Post autor: MagdaKl » 11 lut 2015, 13:09

Przypominam, ze jako mieszkańcy wsi decydujemy o przeznaczeniu funduszu sołeckiego( dla Zalasewa max wysokość ok. 35 tys.). Może powinniśmy się zainteresować tematem, wyciągnąć środki z funduszu na tę inwestycje w perspektywie np. 2- 3 lat. Jak wieś zrobi coś od siebie to i gmina inaczej spojrzy na nasze prośby. W tym roku wybory sołeckie!!A kto powiedział, ze sołtys nie może mieszkać w bloku :)

EwaJ
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2015, 20:36

Re: budowa ulicy mokrej

Post autor: EwaJ » 12 lut 2015, 08:58

Myślę, że można zaproponować, że jakaś część środków funduszu sołeckiego może być dołożona do inwestycji budowy chodnika/pobocza. Sprawdzając wydatki funduszu chociażby z roku 2013, można zobaczyć, że kwotę 3 000 zł wydano na stronę internetową (opracowanie i wdrożenie strony www sołectwa) - http://www.swarzedz.pl/index.php?id=226

Czy to jest strona www.zalasewo.pl czy jakaś inna? Może ktoś wie?

Bo likwidując wydatki tego typu, prowadząc po prostu darmowego Facebooka, można pozbierać środki i wtedy zaproponować dofinansowanie inwestycji bardziej potrzebnych niż strona, która nie funkcjonuje.

Polecam polubienie strony na FB: https://www.facebook.com/spolecznoscZalasewo


Pozdrawiam
Ewa Jędrzejczyk

MagdaKl
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2013, 08:02
Etap: I

Re: budowa ulicy mokrej

Post autor: MagdaKl » 13 lut 2015, 09:00

Raz był mąż na zebraniu i wiem , że rada sołecka ma już pomysł co do przeznaczenia funduszu i prezentuje go obecnym ( 5-10 osób, z czego 1-2 osoby są spoza "autochtonów). W ten oto sposób wieś finansuje np. namioty, w których latem prywatny klub organizuje imprezy. Nie wiem czy my mieszkańcy potrzebujemy imprezy za 5-10 tysięcy, żeby się napić piwa a nasze dzieci mogły pojeździć bryczką czy wolimy faktyczne działania. O ile już zdążyłam zauważyć pani sołtys i rada sołecka ma zupełnie inne problemy niż nasze np. nie zna problemów z codziennym dojazdem do pracy poza Zalasewo czy np. śliskimi drogami czy chodnikami.
Co do strony... tylko pani sołtys i rada sołecka znają odpowiedz. Polecam dla porównania stronę szczytniki.info i fb szczytników (gm. Kórnik). Mieszkańcy przy swoim zaangażowaniu i znacznie mniejszym funduszu sołeckim niż nasz, uzyskali z gminy spore (!) dofinansowania do inwestycji. Ale co ważne Szczytniki to część tzw. stara czyli rolnicy i posiadacze ziemscy, starsi wiekiem i część tzw. nowa czyli mieszkańcy nowej zabudowy wolnossącej. Zmiany zaczęły sie w chwili gdy wyszło, że cześć nowa jest liczniejsza ( w głosach) i wybrali sołtysa spośród siebie. Do pomyślenia, bo nic się nie zmieni jeśli nie zmieni się myślenie. A zmiany należy zacząć od góry :)

EwaJ
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2015, 20:36

Re: budowa ulicy mokrej

Post autor: EwaJ » 13 lut 2015, 13:05

Jak to Rada Sołecka ma już pomysły na fundusz, jeśli w marcu będą wybory i Rada Sołecka może być inna? :shock:

beata
Posty: 162
Rejestracja: 28 paź 2012, 20:01
Etap: II

Re: budowa ulicy mokrej

Post autor: beata » 13 lut 2015, 19:30

no to może któraś z Pań ...... Magda lub Ewa zdecydują się kandydować na panią sołtys ???? w końcu może da się coś ugrać dla nas ???? :) , tylko jak tu zebrać osoby do dyskusji o kandydacie na sołtysa ????

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: budowa ulicy mokrej

Post autor: piotrw » 14 lut 2015, 11:05

sołtys sołtysem.... dyskusja schodzi na plan boczny. W tym wątku nie chodzi o to. Nie ma możliwości postawić jakiegoś tam chodnika. Tu są potrzebne setki tysięcy złotych na wykupienie ziemi od rolnika i zbudowanie porządnej ulicy. Inna wersja nie przejdzie. Więc niech te 5 tysięcy idzie na namiot pod którym możemy się spotkać przy piwie i pogadać co zrobić, żeby było jeszcze lepiej niż jest - bo pamiętajmy, że nie jest źle:)

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: budowa ulicy mokrej

Post autor: NIN » 16 lut 2015, 07:16

[quote="piotrw"]W ostatni piątek po 17 doszło do pierwszego (i moim zdaniem nie ostatniego) potrącenia pieszego na mokrej.quote]
Mocno poturbowany pieszy?

EwaJ
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2015, 20:36

Re: budowa ulicy mokrej

Post autor: EwaJ » 16 lut 2015, 18:45

Oczywiście, że nie jest źle :) Ale zmiana na stanowisku sołtysa by się przydała - dlaczego? Bo jeśli uczestniczę jako mieszkanka Zalasewa w posiedzeniu Komisji Środowiska i Rozwoju Wsi, na którym przedstawiono Program Ochrony Środowiska dla gminy, i obecna Pani Sołtys Zalasewa słowem nie podejmuje tematu organizacji ruchu na rondzie Polna/Średzka, to według mnie coś jest nie tak. W programie tym jest hasło "prowadzenie monitoringu hałasu drogowego w granicach gminy". Zapytałam Pana Burmistrza jak to się ma do ronda, gdzie nadal jeżdżą ciężarówki. Otrzymałam odpowiedź w stylu: "do zarządcy drogi z tym". Zarządcą jest Starostwo. Czyli gmina wydając ponad 20 mln na nieużyteczny wiadukt umywa ręce. I tak samo będzie z chodnikiem na Zamoyskiego. Mieszkańcy obchodzą rządzących tylko przed wyborami - Sołtys jest po to, by przez 4 lata kadencji reprezentować mieszkańców w każdej sprawie. Nie mieszkam na Zamoyskiego, a będąc tam raz (!) od razu zauważyłam, że trzeba coś zrobić w sprawie chodnika. Sołtys musi widzieć bieżące sprawy. Po to jest.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość