nowy rachunek/pozostałe

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
goshia
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, 19:03
Etap: III

nowy rachunek/pozostałe

Post autor: goshia » 05 gru 2014, 10:23

witam, czy Sasiedzi również dostali dodatkowy rachunek zatutułowany POZOSTAŁE koszty? Czy ktoś może orientuje się, co Agrobex ma przez to na mysli?

tombusz
Posty: 53
Rejestracja: 26 lis 2012, 13:46
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: nowy rachunek/pozostałe

Post autor: tombusz » 05 gru 2014, 16:18

Witam,
a ten rachunek to w ISOK? U mnie były dziś rano trzy jak zwykle: czynsz, śmieci i ogrzewanie.
Może jakiś zrzut ekranu?

goshia
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, 19:03
Etap: III

Re: nowy rachunek/pozostałe

Post autor: goshia » 05 gru 2014, 21:38

tak rachunek, jak pozostałe 3 był w ISKOK'u...

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: nowy rachunek/pozostałe

Post autor: piotrw » 06 gru 2014, 07:37

Nie jestem pewien do końca, ale wydaje mi się, że to jest kwit z naliczonymi odsetkami za płatności po terminie. Mieszkam tu 3. rok i z tego co kojażę, to pod koniec roku zawsze dostaję takie pisemko. Pierwszy raz widzę natomiast, żeby opłata została wyróżniona odrębnie w wykazie. Zawsze płacę rachunki po wypłacie na początku miesiąca a terminy płatności są do 15. Powiem krótko - odsetki olewam regularnie, bo wychodzę z założenia, że czego nie ma w isok - nie pisze się w rejestr. Powinniśmy w najbliższym czacie dostać pismo z informacją ile było tych odetek i to wyjaśni wątpliwości. Na zebraniu wspólnoty warto poruszyć temat terminu płatności, bo jest idiotyczny - wielu z nas po prostu działa w systemie całomiesięcznym i ta data 15 jest nie do końca wygodna.

Na koniec zaznaczę jednak, że nie jestem pewien swojej interpretacji. Mam zamiar zadać dto pytanie administracji:)

pozdrawiam

goshia
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, 19:03
Etap: III

Re: nowy rachunek/pozostałe

Post autor: goshia » 06 gru 2014, 13:15

Nigdy mi sie nie zdazyło zaplacic po terminie, wiec albo zakradł się jakiś błąd, albo agrobex mysli, ze ludzie nie wczytuja sie w rachunki ;) trzeba zbierac takie "kwiatki" na kolejne zebranie wspólnoty...

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: nowy rachunek/pozostałe

Post autor: piotrw » 06 gru 2014, 13:34

Nigdy mi sie nie zdazyło zaplacic po terminie
To przepraszam, że swoją miarką potraktowałem:) W takim razie nie są to raczej odsetki. Jak dostanę odp z Agrobexu, to dam znać.

flicka
Posty: 9
Rejestracja: 21 lut 2014, 07:18
Etap: III

Re: nowy rachunek/pozostałe

Post autor: flicka » 06 gru 2014, 16:32

Ja też taką fakturkę dostałam. Jest na niej notka "Opłata za wezwania do zapłaty zgodnie z umową o zarząd i administrację" - jedyne wezwanie do zapłaty dostałam w lipcu 2013, kiedy to do tego czasu wysyłali po 2 faktury miesięcznie pocztą, próbując nadrobić zaległości po odebraniu mieszkania w październiku 2012. Niezapłaconej faktury po prostu nigdy nie dostałam, więc niby jak miałam zapłacić w terminie? Już napisałam maila, bo w moim odczuciu to nie fair. Niby małe 10zł, ale jakoś nie czuję się winna zaniedbania, to raczej ich bałagan..

zimonsky
Posty: 62
Rejestracja: 01 mar 2012, 08:21
Etap: III

Re: nowy rachunek/pozostałe

Post autor: zimonsky » 07 gru 2014, 21:13

a czy ta faktura nie ma czasem czegoś wspólnego z partycypowaniem w kosztach wspólnych osiedla? W piątek dostałem pisemko od A. że zostało to przegłosowane.

maff1
Posty: 117
Rejestracja: 15 lut 2013, 18:19
Etap: Warszawa Okopowa 56

Re: nowy rachunek/pozostałe

Post autor: maff1 » 08 gru 2014, 01:02

każda faktura jaka dostaje właściciel musi być opisana. Z czego wynika i skąd pojawia sie jakieś obciążenie.
Gdyby to wynikało z uchwały na zebraniu - powinien pojawić sie tytuł - zgodnie z uchwałą nr z dnia...
proponuje byście Wy ze swej strony wystawili fakturę dla Agrobexu - na dowolną kwotę - tyt. błaznowania i powodowania niepotrzebnych nerwów, podnoszących ciśnienie.
to nie jest tak że zarząd/deweloper moze sobie wystawiać dowolne faktury na dowolne kwoty.

mój deweloper - także wystawił - ostateczne wezwanie do zapłaty.
To ja napisałem że skoro otrzymuje ostateczne... to po proszę wcześniejsze oraz dokument pierwotny - z którego to wynika.
To oni że jest zapis w akcie not. ze mam im zwrócić opłatę za wieczystą dzierżawę za okres od wydania kluczy do podpisania aktu. Ale bez wskazania wysokości kwoty.
ale.. wezwanie było w dwóch pozycjach: za garaż (podziemny) i za mieszkanie,
a otrzymałem fakturę - z jedną pozycją.
Na to ja odesłałem fakturę z adnotacją że dok. księgowe powinny być tożsame, a nie są. I proszę o prawidłowe sporządzenie faktury.
cisza przez ponad 2 lata.
deweloper padł.. i syndyk przysyła mi ponowne wezwanie.
no to ja... że do tej pory nie otrzymałem prawidłowo wystawionej faktury, oraz że w działalności gosp wg klasyfikacji PKD deweloper nie ma prawa pobierać opłat tyt. wieczystej dzierżawy. (bo ustawa i rozporządzenia tego nie przewidują)
no i nie zapłaciłem... z tego co wiem jako jedyny z ponad 250 właścicieli

wniosek
1. służby księgowe deweloperów są nie douczone... w opinii wielu nie zależnych księgowych
2. brońcie sie przed nie uzasadnionymi opłatami
3. trzeba myśleć.. nie przyjmować dokumentów od dewelopera/zarządcy jako prawdy objawione

Aga
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2014, 20:13
Etap: III

Re: nowy rachunek/pozostałe

Post autor: Aga » 08 gru 2014, 07:07

Proponuję przedzwonić do księgowości i zapytać. Ja dostałam wezwanie do zapłaty faktury, którą opłaciłam miesiąc przed wystawieniem wezwania. Księgowość w A. ma duży bałagan...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości