KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Tomek » 03 lut 2016, 21:18

FJAJ pisze:Tak na marginesie ( może to trochę niestosowne co pisze ), ale dla przykładu mogą podwędzić samochody, którym nie chce się ruszyć czterech liter i stoją na skrzyżowaniach .... Doprowadza mnie to do furii. Jeżeli ktoś mi powie, że nie ma miejsca to jest po prostu niepoważny i leniwy!! Wracam o różnych porach i zawsze staje na wyznaczonych do tego miejscach. Tylko czasami trzeba się ruszyć.
zgadzam się z tym co piszesz. nikt, nawet ci którzy mają do zrobienia łazienkę i kuchnię nie wydadzą kilku tysięcy złotych na monitoring i ochronę. ja stanowczo mówię NIE. jeśli chodzi o stających na skrzyżowaniu: wczoraj byłem świadkiem jak POLICJA (Skodą Yeti) przyjechała na osiedle. na skrzyżowaniu stała Acura Accord. Panowie przejechali koło niej bez reakcji. żałuje że nie zwróciłem im uwagi - spieszyłem się.
odnośnie miejsca parkingowego. ono zawsze jest wolne. na tyłach osiedla są duże parkingi. miejsca mnóstwo. ale po co, jak można zaparkować na chodniku, koło śmietnika czy na skrzyżowaniu, bo do klatki bliżej...
wojtman pisze:Biorac np.os Cieszkowskiego gdzie notorycznie vinely auta po montazu kamer proceder sie uspokoil.
Jak widac chkciazby z informacji z mediow kamery jednak pomagaja w schwytaniu sprawcy i nie koniecznie mam na mysli kradzieze aut.
Co do przeciwnikow: Ukradli Wam kiedys cos?Mi tak chociazby nowe rowery na naszym osiedlu i nikomu nie zycze takiego uczycia, bo chyba nie po to sie czllwoek czegos dorabia zeby jakis balwan mu ukradl. Oczywiscie ubezpieczenia sa wazne ale ja wole zeby mi nie kradli i z nich nie korzystac
kamery nie są idealnym rozwiązaniem. nie wszystko rejestrują, zwłaszcza obrotowe. znam to z pracy. montaż kamer wiąże się przeważnie z umową z agencją ochrony, a tym samym dodatkowymi pieniędzmi co miesiąc. nie wszystkich na to stać.
biorąc przykład z innych osiedli (czyli zamkniętych, o których przeważnie mowa) można założyć szlaban czy chowane słupki. wjeżdżają tylko Ci, którzy mają wjechać. oprócz ochrony naszych dóbr, chronimy także nasze pociechy. jednak i to nie jest takie proste. trzeba pomyśleć o wywozie śmieci, poczcie czy kurierach, którzy są na osiedlu codziennie. muszą mieć możliwość wjechania na teren. nie znam dokładnie rozwiązania tego problemu z takich osiedli. być może mieszkańcy mają zdalne otwieranie (np. domofon).

wszystko jednak generuje koszty i to nie małe. zawsze znajdzie się zwolennik i przeciwnik. znając życie zostanie tak jak jest. jeszcze kilka rzeczy ukradną nam z osiedla i może uspokoi się, jak powstaną sąsiednie osiedla.

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: piotrw » 17 lut 2016, 11:29

Dzisiaj Policja chodziła z zapytaniem po ludziach, czy widzieli niebieskiego Golfa... czyli następna kradzież. No jest problem. Spory. Poruszajcie temat na zebraniach wspólnot.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Tomek » 17 lut 2016, 20:46

Touran, Golf... prawda z tymi niemieckimi, że najchętniej kradzione. i tutaj kłania się temat zabezpieczenia osiedla. ponoć w niedalekiej przyszłości ma być zebranie jednej ze wspólnot. może warto poruszyć ten temat. zabezpieczenie osiedla słupkami (dzieląc na wszystkie etapy) nie wyjdzie mega drogo. może udałoby się dogadać z Agrobexem, aby założyli nam coś takiego.

jeden zwykły słupek kosztuje 50 zł (oferta z Allegro http://allegro.pl/slupek-parkingowy-blo ... 91486.html). zakładając po jednym przy każdym miejscu parkingowym wzdłuż ulicy Mokrej dużo ich nie będzie potrzeba. z pozostałych stron są chyba już tylko pola, którymi raczej nie da się jeździć i wyjechać z osiedla. dodatkowo słupki mają założone odblaski, dzięki czemu wieczorami będzie wiadomo, gdzie kończy się droga. dzieląc na wszystkie lokale dużo nie wyjdzie

pozostanie jedynie zabezpieczenie wjazdów na osiedle. szlaban jeden kosztuje ok 2500 zł/szt. jeśli mamy dwa wjazdy potrzeba 4 sztuk (2xprawy, 2xlewy) + koszt wyrobienia odpowiedniej liczby pilotów sterujących. są oczywiście i droższe rozwiązania, jak ogrzewane słupki chowane pod ziemie (średnio 8500 zł/szt).

Kawa
Posty: 50
Rejestracja: 27 maja 2011, 08:28

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Kawa » 18 lut 2016, 12:45

A kurier ? Poczta ? Pogotowie ? Jak oni dostaną się pod Twoją klatkę (pójdą pieszo ok. można pomyśleć) to gdzie zostawi samochód? Na ulicy Mokrej blokując przejazd?

Elwiernes
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2014, 10:13

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Elwiernes » 18 lut 2016, 13:11

Jeżeli chodzi o kuriera i pocztę to oni zawsze przyjeżdżają w ciągu dnia lub najpóźniej w godzinach mocno popołudniowych.

Kradzieże raczej są w ciągu nocy (co oczywiście nie musi być regułą). Zakładając, że taki szlaban kiedykolwiek powstanie to najrozsądniej byłoby chyba, aby był otwierany automatycznie koło 7 i zamykany np. koło 21.

Rano mnóstwo ludzi wyjeżdża samochodami do pracy i w innym wypadku szlaban cały czas musiałby być otwierany. W niektórych godzinach mogłoby to nawet blokować ruch przy wyjazdach.

Jeżeli chodzi natomiast o samą istotę postawienia szlabanów to według mnie jest to całkiem dobre i proste rozwiązane. "Drobnych złodziejaszków" pewnie to powstrzyma (chociaż znam kilka osób, które aby nie zapomnieć pilota od bramy wjazdowej na teren osiedla, trzymają go w samochodzie i to często w widocznym przez szybę miejscu - no ale to już ryzyko tej osoby). Wszyscy jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę, że na bardziej zorganizowanych grupach szlaban nie zrobi pewnie dużego wrażenia. Samo przechwycenie sygnału, który nadaje pilot nie jest chyba zbyt trudne.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: maki » 26 lut 2016, 08:39

Teraz są takie systemy, że brama działa na kartę sim, podajesz autoryzowane numery telefonów i po połączeniu na numer bramy z takiego autoryzowanego numeru brama się otwiera. Możesz podać całą swoją rodzinę i wiesz, że każdy wjedzie.

Elwiernes
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2014, 10:13

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Elwiernes » 26 lut 2016, 09:23

Przyznam, że nie wiedziałem o takich systemach. Taki system plus brama otwarta w określonych godzinach w ciągu dnia może okazać się całkiem dobrym rozwiązaniem.

A teraz z innej beczki...
W nocy ktoś urwał mi lusterko.
Jeżeli ktoś coś zauważył to bardzo proszę o PW. Auto stało na bocznym parkingu (obok etapu V). Dodam również, że było prawidłowo zaparkowane.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2016, 10:13 przez Elwiernes, łącznie zmieniany 2 razy.

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: lukaszjakubowski » 26 lut 2016, 10:06

System wydaje się dobrym pomysłem. Pozostaje jeszcze problem przejechania przy śmietniku lub przez krawężnik przy ulicy Mokrej.
Elwiernes napisałem na PW.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: dmkey » 22 mar 2016, 19:35

Na zebraniu bloków 1,2 najbardziej "chwytliwy" był chyba pomysł kamer tylko przy wjazdach i ew. późniejszej rozbudowy systemu kamer - tylko tak sobie pomyślałem po wyjściu i otrzeźwieniu przez świeże powietrze - rozumiem, że zakładając, że złodzieje nie przyjadą samochodem i będą mieli kaptury to wyjeżdżając kradzionym autem zdejmą kaptur i uśmiechną się do kamery? Kompletnie nie rozwiązywałoby to problemu.

Rogatki z systemem na SIM zamykane między 23 a 6 wydają się najlepszym pomysłem, tylko tak jak wcześniej było pisane, trzeba by zabezpieczyć "dziury" przy śmietnikach i parkingi od strony Mokrej, gdzie można swobodnie przez krawężnik przejechać.

Jestem ciekaw co wyjdzie z głosowania, które ma być.

rack
Posty: 9
Rejestracja: 16 gru 2014, 11:12
Etap: V

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: rack » 22 mar 2016, 19:58

Byłem jednym z agitujących za tym pomysłem.

Myślę, że da to podobny efekt jak kamera na każdym narożniku, czyli przede wszystkim psychologiczny, przy dużo niższym koszcie.

Kilka lat temu mieszkałem na strzeżonym osiedlu. Żeby wejść do klatki trzeba było przejść przez dwa domofony, stróżówkę 24/7 i wewnętrzny dziedziniec. Rowery ginęły na potęgę, mój był przyczepiony kłódką do balustrady na drugim piętrze i zniknął w biały dzień. Nagranie oczywiście było, a ochrona sama się śmiała, że 40 minut po klatkach chodził.

Jakikolwiek monitoring tak (wyeliminuje to złodziei na dwa auta), ale kradzieże i tak są w nocy, więc wątpię żeby słabej jakości nagrania miały coś pomóc.

Rogatki jak najbardziej na tak, tym bardziej że koszt znikomy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości