KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: maki » 19 gru 2014, 15:15

po co podpisy wystarczy, że większość przyjdzie na zebrania wspólnoty.

Elwiernes
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2014, 10:13

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Elwiernes » 19 gru 2014, 15:53

Moim zdaniem nie do końca. Ja kupuje mieszkanie w V etapie (jestem jeszcze przed odbiorem), więc do zebrania wspólnoty jeszcze trochę poczekam, a chętnie się podpiszę jako przyszły mieszkaniec osiedla.

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: M.D. » 19 gru 2014, 17:27

A po co podpisy????
Agrobex w zeszłym roku zbierał oferty na monitoring i ochronę,ale większość mieszkańców była przeciw.
Ludzie ten temat był wałkowany setki razy jest na forum mieszkańców zweryfikowanych ma 119 wypowiedzi. Napisze po raz kolejny, NIC nie gwarantuje 100% ochrony, a ochrona częściowa nic nie zmieni. Ochrona by była skuteczna musi być kompleksowa, ochrona fizyczna,monitoring i kontrola dostępu. Na tym etapie budowy osiedla 2i3 składnik jest zbyt kosztowny by go wprowadzać.

tombusz
Posty: 53
Rejestracja: 26 lis 2012, 13:46
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: tombusz » 20 gru 2014, 09:16

Drodzy sąsiedzi, odwracając trochę kota ogonem: te pieniądze które chcecie wydawać na monitoring, ochronę itp. przeznaczcie na dobry pakiet ubezpieczeń :)

goshia
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, 19:03
Etap: III

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: goshia » 21 gru 2014, 13:48

W czerwcu są oddawawne ostatnie dwa bloki, Agrobex powinien pomyslec o ogrodzeniu osiedla, które zostało wybudowane w szczerym polu...?Skonczą się prace budowalne i zrobi się mniejszy ruch cięzkiego sprzętu, dobry moment na wykonanie tego. W tych czasach niewiele osiedli jest niestrzezonych i wydaje mi się, że większości z nas zależy na bezpieczeństwie..? Czy ktoś sie orientuje, czy marcowe zebranie wspólnoty odbędzie się wspólne dla wszystkich etapów, czy każdy etap będzie miał swoje oddzielne zebranie?
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 18:34 przez goshia, łącznie zmieniany 1 raz.

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: igi » 21 gru 2014, 16:35

Agrobex nie jest właścicielem. To my jesteśmy właścicielami.
Grodzenie osiedli to jakieś totalne nieporozumienie. Gdzie się wychowywaliście? Bo ja na otwartym blokowisku i jakoś żyję. Pisałem już w innym wątku - polecam przejść się na Sarmackie. Ja w Alcatraz nie zamierzam mieszkać.

goshia
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, 19:03
Etap: III

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: goshia » 21 gru 2014, 18:42

jestem ciekawa, czy bys tak napisał jakby to Twoje auto ukradli, jesteśmy wspólnota a nie jednostką..,ale jeśli faktycznie na tym osiedlu mieszka więcej osób z takim podejściem to raczej nic nie zdziałamy z ochrona osiedla..

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Tomek » 21 gru 2014, 23:30

postawić ogrodzenie, to nie taka prosta sprawa. to nie tylko postawienie płota i bramek. to nie tylko pozwolenia i pieniądze. trzeba na nowo zmienić plan osiedla i przebudować je. zauważcie, że wszystkie zamknięte osiedla są tak zaprojektowane, że np śmietniki i punkty usługowe są na zewnątrz, a dostęp do nich nie wymaga posiadania kluczy czy kodów dostępów. podobnie jest z kanalizacją. pogotowie wodno-kanalizacyjne nie potrzebuje wjeżdżać na osiedle, aby mieć dostęp do studzienek. nasze osiedle, to tanie osiedle i zostało zaprojektowane jako "otwarte" i tak już zostanie. sądzę, że dalsze rozmowy na ten temat są bezsensowne... do niczego one nie prowadzą. szybciej większość mieszkańców zgodziłaby się na kilku ochroniarzy z psami i atrapami kamer, niż ogrodzenie. ale i ten temat był już wałkowany wielokrotnie i umarł śmiercią naturalną...

Kobra
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2014, 19:49
Etap: 2

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Kobra » 22 gru 2014, 20:34

Zgadzam się Goshia. Ci którzy nie chcą ochrony być może po prostu chcą by ginęły...??? A złodzieje niech się zabiorą do roboty, a nie kradną czyjąś własność, na którą inni ciężko pracują. Jak spojrzycie na statystyki w internecie, to w pierwszej kolejności giną auta z takich terenów jak nasze osiedle. Z zamkniętych i strzeżonych już 60 % mniej. Parę groszy więcej w czynszu za bramę lub monitoring to nic w stosunku do parkingu strzeżonego,który miesięcznie kosztuje 150 zł. Zamknięte osiedla to już właściwie standard.

igi
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2011, 20:00
Etap: II

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: igi » 22 gru 2014, 21:26

Standardem jest też to, że na takich osiedlach sąsiad nie zna sąsiada.
Nie wiem, ile razy trzeba to wałkować - ogrodzenie osiedla jest praktycznie niemożliwe. Monitoring można rozważyć, bo to jest realne. Na początek poznajcie się z sąsiadami i namówcie ich na obecność na zebraniu wspólnoty.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości