KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: M.D. » 22 gru 2014, 22:15

150 tys zł koszty montażu monitoringu na naszym osiedlu+ wydzielone, zabezpieczone, klimatyzowane pomieszczenie na urządzenia do zapisu,(jakakolwiek ingerencja w elewację budynku, wiąże się z utratą gwarancji)+ koszt grupy interwencyjnej + comiesięczny koszt stacji monitorującej. W nocy do auta podchodzi facet w kapturze, czapeczce, w 30 sekund otwiera auto i odjeżdża-pytanie,złodziej czy właściciel auta? złodziej? Dyspozytor wysyła grupę interwencyjną,18 min pózniej przyjeżdża grupa interwencyjna...okazuje sie, że to właściciel auta, koszt nieuzasadnionej interwencji (50 zł) pokrywa kto?

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Tomek » 28 gru 2014, 22:56

M.D. pisze:150 tys zł koszty montażu monitoringu na naszym osiedlu+ wydzielone, zabezpieczone, klimatyzowane pomieszczenie na urządzenia do zapisu,(jakakolwiek ingerencja w elewację budynku, wiąże się z utratą gwarancji)+ koszt grupy interwencyjnej + comiesięczny koszt stacji monitorującej. W nocy do auta podchodzi facet w kapturze, czapeczce, w 30 sekund otwiera auto i odjeżdża-pytanie,złodziej czy właściciel auta? złodziej? Dyspozytor wysyła grupę interwencyjną,18 min pózniej przyjeżdża grupa interwencyjna...okazuje sie, że to właściciel auta, koszt nieuzasadnionej interwencji (50 zł) pokrywa kto?
a napisze dalej... podchodzi Pan w czapeczce, w 30 s otwiera auto i odjeżdża. po 18 min (!!!) przyjeżdża grupa interwencyjna, a złodziej jest już np pod Kórnikiem. i na co było wydanie ok 200 000 zł (!!!), jak samochód i tak zginął? ludzie pogódźcie się, na naszym osiedlu nie będzie monitoringu, bo wielu na to nie stać. macie kasę, załóżcie sobie sami monitoring, jak to zrobił sąsiad z bloku 8

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: NIN » 29 gru 2014, 17:31

Albo opłaci autocasco .....

niusiek
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2015, 20:49
Etap: 1

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: niusiek » 25 lut 2015, 09:21

W nocy z piątku na sobotę zginęło kolejne auto :( .Dopóki się tego nie doświadczy tylko się o tym mówi w spokoju.
Dla debili piszę odrazu że było Autocasco,ale kumaci więdzą że tak jestem do tyłu parę tys,no i szkoda pięknego auta
Ludzie ogarnijcie się,tak ciężko dołożyć trochę do czynszu i opłat.Monitoring,ochrona jest wskazana na tym osiedlu.Jeden z drugim ma stare gów.. i ma w dupie.
Nie wspominając już o tych debilach co im wielce przeszkadza parkowanie pod oknami na noc.I tak zamykacie rolety,więc nie wiem o chu. wam chodzi,tylko po złości robicie.No ale jak tak chcecie żyć na tym osiedlu na przekrój sobie robić no to ok.
Dla tych z dołu co po chwile dzwonią na straż miejską że mają auto pod oknem,zobaczymy latem czy będziecie też dzwonić że grilla robicie na ogródku.Będziecie wpier..... kiełbase z mikrofali xD

xjakub
Posty: 93
Rejestracja: 15 sie 2012, 18:37
Etap: II

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: xjakub » 25 lut 2015, 10:42

Nic tylko pogratulować kultury w wypowiedzi użytkownikowi niusiek.
Jak kupowałeś/wynajmowałeś mieszkanie czy Agrobex mówił że osiedle będzie ogordzone i monitorowane ? - NIE
Jak kupowałeś/wynajmowałeś mieszkanie - regulamin podpisałeś ? - TAK
Co w regulaminie napisane - że grilla na ogódku nie możesz robić ani parkować tyłem do okna.
Nie podoba się - zapraszam gdzieś indziej. Może tak Tobie wpuścić by do lokalu trochę dymu z grilla i z rury wydechowej samochodu - przecież to sama przyjemność.
W oknach masz wywietrzniki przez które przenika powietrze.
Jedne z drugim ma "stare gówno" - co ci do tego ? Samochód to samochód nie ważne czy za 5 tysięcy czy za 500. Strata i jedno i drugiego nie jest przyjemna.

P.S
Na straż miejską nigdy jeszcze nie dzwoniłem, bo podejrzewam że każdy po zwróceniu uwagi przeparuje auto czy zgasi grilla.
Mieszkamy w blokach a nie w domkach

pepper
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2014, 08:02
Etap: II

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: pepper » 25 lut 2015, 21:02

niusiek pisze: Dla debili piszę odrazu że było Autocasco,ale kumaci więdzą że tak jestem do tyłu parę tys,no i szkoda pięknego auta
Szkoda tez ze taki burak mieszka na tym osiedlu.

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: NIN » 08 mar 2015, 19:36

niusiek pisze:Dla debili piszę odrazu że było Autocasco,ale kumaci więdzą że tak jestem do tyłu parę tys,no i szkoda pięknego auta
Bohater się znalazł. Anonimowo fajnie ludzi obrażać i obrzucał błotem co?

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Tomek » 30 lis 2015, 18:06

ostatnio na naszym osiedlu, w związku z kolejnymi kradzieżami samochodów, powrócił temat ochrony osiedla. rozmawiając z kilkoma sąsiadami dowiedziałem się, że niektórzy z nas mają już niemal gotowy do zademonstrowania plan ogrodzenia osiedla wraz z wstępną wyceną. czy ktoś zna szczegóły i czy to w ogóle prawda?

zastanawiam się czy ogrodzenie osiedla płotem będzie konieczne, w miarę estetyczne i ekonomiczne? czy nie lepiej zastanowić się nad słupkami wysuwanymi? są lepsze niż plastikowe barierki (które można złamać) i co najważniejsze - skutecznie zatrzymują samochód. są też tańsze niż ogrodzenie osiedla, no i o wiele ładniejsze i nowocześniejsze. przy okazji można słupki z podobnego materiału postawić przed każdym miejscem parkingowym na obrzeżach osiedla, dzięki czemu nikt nie wyjedzie z parkingu bezpośrednio na drogę, no i ograniczy wystawanie samochodów na ulicę Mokrą (zwiększy się szerokość i bezpieczeństwo). słupki są oświetlone diodami (aby były widoczne) i wyposażone w grzałkę rezystancyjną (aby zimą nie przymarzły). kilka propozycji ma firma http://www.pogotowieparkingowe.pl/slupk ... howane.php. tak to wygląda w praktyce https://www.youtube.com/watch?v=5YYOZtTJkS0, dzięki czemu piesi, rowerzyści czy rodzice z dziećmi i wózkami nie mają ograniczonego przejście. nadal jest pełna swoboda, nie trzeba podnosić szlabanu czy przeciskać się między nim. a tutaj filmik co takie słupki "potrafią" https://www.youtube.com/watch?v=paHjgTDctVM

BabaJaga
Posty: 66
Rejestracja: 26 cze 2011, 23:26
Etap: II

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: BabaJaga » 30 lis 2015, 19:26

koło moich rodziców zamontowano taki słupek, wszystko było ładnie i nowocześnie póki słupek nie wysunął się pod przejeżdżającym samochodem i nie zdemolował mu podowzia
mimo wszystko jestem tradycjonalistą

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: piotrw » 01 gru 2015, 08:32

Czy te przygotowane plany i inne pomysły przewidują dostęp do lokali usługowych i sklepów? Wiem wiem.... zaraz ktoś powie - jakich lokali? - potencjalnych lokali. Mieszkańcy bloku nr 3 w którym są powierzchnie komercyjne, zostaną wykluczeni z ogrodzenia siłą rzeczy, co nie przeszkadzało by mi osobiście, jeżeli nie partycypowałbym w kosztach. Nie myślcie sobie, że jestem ślepo przeciwny temu pomysłowi, ale max jaki da się osiągnąć, to monitoring... tak na pierwszy rzut oka się wydaje. Ogrodzenie przy lokalach usługowych nie przejdzie przez zarządcę. Polecam podnoszenie tematu na każdym spotkaniu wspólnoty, które to spotkania zaczną się od nowego roku. W kupie siła.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości