KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Tomek » 01 gru 2015, 18:04

BabaJaga, urządzenie pozwala przejechać tylko jednemu samochodowi. czujnik wykrywa przejazd auta i zamyka dojazd. na filmiku, który załączyłem jest pokazane, jak cwaniaki chcą przejechać i... wiszą.

piotrw, odnośnie dojazdów do punktów usługowych - jest wiele zamkniętych osiedli, na terenie których są sklepy. zapewne i tutaj jest pomysł na jego rozwiązanie, podobnie jak z uniwersalnym kodem do domofonów dla listonoszy/obsług itd. niektórzy pewnie zauważyli, że przy każdym urządzeniu jest mała budka, podobna do tych ze szlabanami.

Bigbluee2, niestety monitoring nie jest idealnym rozwiązaniem. kamera wszystkie nie zarejestruje, zwłaszcza obrotowa. zamontowanie nieobrotowych będzie kosztowało krocie. byłoby trzeba zamontować wiele kamer, aby każdy kąt osiedla był pod okiem Wielkiego Brata. przyjazd ochrony też nie jest natychmiastowy. średnio musisz liczyć 10-15 min, czyli auto może już być pod Kórnikiem... taniej będzie zamontować atrapy :P

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: wojtman » 31 sty 2016, 17:48

Ostatnio chcieli ukrasc Tourana. Nadal wiekszosc sasiadow przeciwna monitoringowi?

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: lukaszjakubowski » 31 sty 2016, 18:31

Post usunięty.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2016, 06:57 przez lukaszjakubowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: M.D. » 31 sty 2016, 22:10

Panowie, to może od razu napiszcie kody do klatek i kiedy zamontujecie te atrapy. Gratuluje wyobrazni, myslicie,że złodzieje nie uzywają internetu?że nie czytają wpisów na OTWARTYM forum?? Od takich dewagacji jest forum,dla ZWERYFIKOWANYCH uzytkowników, lub realne spotkanie!!!!

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: lukaszjakubowski » 01 lut 2016, 07:03

Może masz rację, tylko zweryfikowanych użytkowników jest pewnie z 10 osób. Ostatni post prawie 2 lata temu.
Poza tym nie wiem czy jest jakiś sposób zabezpieczenia się przed kradzieżami oprócz dobrego ubezpieczenia.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: Tomek » 01 lut 2016, 08:35

można ogrodzić osiedle słupkami i na wjazdach zamontować chowane parkingówki. wzorem innych osiedli. można też poczekać, aż okolica rozrośnie się i może wtedy uspokoi się. rozwiązań jest wiele. wszystko zależy od zasobności mieszkańców. trzeba jednak wziąć pod uwagę, że osiedle nadal rozrasta się i nasi nowi sąsiedzi wolą pieniądze wydać na łazienkę, kuchnie, pokój, itd niż na kamery, ochroniarzy z psami, słupki czy inne formy ochrony.

FJAJ
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2011, 14:52

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: FJAJ » 02 lut 2016, 22:24

Szanowni Sąsiedzi,

Czy my mamy zamiar zrobić z osiedla Getto ? Psy bramy, a płot podpiąć pod prąd .... ?

Jaki ma sens monitoring ? Chciałbym uzyskać naprawdę argument, którego nie jestem w stanie podważyć.... Każda kradzież na osiedlu w towarzystwie kamer co nam da ? Zaniesiemy nagranie na policje i usłyszymy umorzenie sprawy ......

Płot ? rogatki ? ochroniarze ? ilu ? Może najpierw trzeba zadać Sobie kilka pytań rozeznać się w temacie, odpowiedzieć i wtedy zacząć dyskusje....

Robiłem to osobiście otrzymałem nawet oferty i koszty z tym związane są naprawdę duże.

O czym chcemy rozmawiać, jeżeli na zebrania wspólnoty przychodzi garstka ludzi ? na forum możemy rozmawiać dywagować ... mieć pretensje iii ? i nic z tego nie wynika ...

Na dzień dzisiejszy, wole wydać na zrobienie kuchni łazienki itp.... Zgadzam się również z Łukaszem, że dobre ubezpieczenie to teraz najlepsze zabezpieczenie i tyle..

Tak na marginesie ( może to trochę niestosowne co pisze ), ale dla przykładu mogą podwędzić samochody, którym nie chce się ruszyć czterech liter i stoją na skrzyżowaniach .... Doprowadza mnie to do furii. Jeżeli ktoś mi powie, że nie ma miejsca to jest po prostu niepoważny i leniwy!! Wracam o różnych porach i zawsze staje na wyznaczonych do tego miejscach. Tylko czasami trzeba się ruszyć.

dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: dmkey » 03 lut 2016, 07:20

FJAJ pisze:Szanowni Sąsiedzi,

Czy my mamy zamiar zrobić z osiedla Getto ? Psy bramy, a płot podpiąć pod prąd .... ?

Jaki ma sens monitoring ? Chciałbym uzyskać naprawdę argument, którego nie jestem w stanie podważyć.... Każda kradzież na osiedlu w towarzystwie kamer co nam da ? Zaniesiemy nagranie na policje i usłyszymy umorzenie sprawy ......

Płot ? rogatki ? ochroniarze ? ilu ? Może najpierw trzeba zadać Sobie kilka pytań rozeznać się w temacie, odpowiedzieć i wtedy zacząć dyskusje....

Robiłem to osobiście otrzymałem nawet oferty i koszty z tym związane są naprawdę duże.

O czym chcemy rozmawiać, jeżeli na zebrania wspólnoty przychodzi garstka ludzi ? na forum możemy rozmawiać dywagować ... mieć pretensje iii ? i nic z tego nie wynika ...

Na dzień dzisiejszy, wole wydać na zrobienie kuchni łazienki itp.... Zgadzam się również z Łukaszem, że dobre ubezpieczenie to teraz najlepsze zabezpieczenie i tyle..

Tak na marginesie ( może to trochę niestosowne co pisze ), ale dla przykładu mogą podwędzić samochody, którym nie chce się ruszyć czterech liter i stoją na skrzyżowaniach .... Doprowadza mnie to do furii. Jeżeli ktoś mi powie, że nie ma miejsca to jest po prostu niepoważny i leniwy!! Wracam o różnych porach i zawsze staje na wyznaczonych do tego miejscach. Tylko czasami trzeba się ruszyć.
100% poparcia

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: wojtman » 03 lut 2016, 19:02

Biorac np.os Cieszkowskiego gdzie notorycznie vinely auta po montazu kamer proceder sie uspokoil.
Jak widac chkciazby z informacji z mediow kamery jednak pomagaja w schwytaniu sprawcy i nie koniecznie mam na mysli kradzieze aut.
Co do przeciwnikow: Ukradli Wam kiedys cos?Mi tak chociazby nowe rowery na naszym osiedlu i nikomu nie zycze takiego uczycia, bo chyba nie po to sie czllwoek czegos dorabia zeby jakis balwan mu ukradl. Oczywiscie ubezpieczenia sa wazne ale ja wole zeby mi nie kradli i z nich nie korzystac

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: KRADZIEŻ SAMOCHODÓW

Post autor: piotrw » 03 lut 2016, 21:05

Polecam pofatygować się na zebranie wspólnot. Frekwencja na nich dobija. Można znaleźć rozwiązania, tylko fajnie jeżeli jest z kim rozmawiać. Osobiście też wystarczy mi świadomość, że mam AC ale skoro są takie różne podejścia do tematu to warto ruszyć swoje 4 litery raz w roku.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości