LETNIE GRZEJNIKI

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
SEBY
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:26
Etap: II

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: SEBY » 04 lut 2015, 10:05

Witam,
Chcę poinformować, że problem letnich grzejników został rozwiązany :D Po trzech sezonach zimowych, na moją prośbę, wreszcie porównano temperaturę na poszczególnych węzłach a nie tylko temperaturę moich grzejników z grzejnikami moich sąsiadów i jak się okazało, automat sterujący temperatura na węźle II etapu miał wbite złe parametry i dawał na instalację 10 stC temperaturę mniejszą niż na innych węzłach. Nie sprawdzałem jeszcze przy temperaturach ujemnych ale przy temp na zewnątrz +3stC grzejnik wreszcie ma temp 46 stC przy głowicy.
Dziękuje wszystkim zaangażowanym za informację oraz możliwość porównania temperatury grzejników.
Pozdrawiam
SR

czesiek
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2016, 11:48

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: czesiek » 01 gru 2016, 14:22

Czy u kogoś ten problem nadal występuje? Mieszkamy na 4 piętrze i kaloryfery są regularnie zimne. W sypialni u naszego 2 letniego synka dzisiaj były zupełnie zimne (a zgłaszaliśmy problem już dwukrotnie), a ten po obudzeniu się kaszlał - jedziemy dzisiaj do lekarza.

SiŁ
Posty: 7
Rejestracja: 18 mar 2016, 08:02
Etap: V

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: SiŁ » 01 gru 2016, 17:01

A w którym bloku mieszkasz? My mieszkamy na parterze i w tym roku jeszcze nie było problemu z ogrzewaniem. Zawsze po odkręceniu na trójkę kaloryfery są gorące.

Serki
Posty: 60
Rejestracja: 12 paź 2014, 15:03
Etap: V

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: Serki » 01 gru 2016, 21:03

Teraz to jest już totalnie kiepsko, bo w związku z awarią prądu przed blokiem nr 1 grzejniki są całe zimne nawet na piątce. Dzwoniłem na info i możliwe, że sterowanie też jest pod tym samym obwodem i jak będzie prąd w lampie przed blokiem to będzie ciepły grzejnik :eh:

dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: dmkey » 01 gru 2016, 21:06

czesiek pisze:Czy u kogoś ten problem nadal występuje? Mieszkamy na 4 piętrze i kaloryfery są regularnie zimne. W sypialni u naszego 2 letniego synka dzisiaj były zupełnie zimne (a zgłaszaliśmy problem już dwukrotnie), a ten po obudzeniu się kaszlał - jedziemy dzisiaj do lekarza.
Odpowietrzałeś grzejniki? Leci z nich woda po odpowietrzeniu? Jeśli nie, to po prostu nie masz wody w grzejnikach, trzeba zgłosić do veolii, żeby dolali wody do systemu - najwidoczniej w momencie "rozruchu" grzejników miałeś zakręcone. Oczywiście tylko gdybam, ale sam miałem taki problem rok temu i to było rozwiązaniem ;)

KarolciA
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2016, 13:39
Etap: II

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: KarolciA » 02 gru 2016, 00:39

U nas grzejniki też są ciągle ledwo letnie a dziś całkowicie były zimne. Odpowietrzane były wielokrotnie i nic. Do tej pory nie mieliśmy żadnych problemów z ogrzewaniem. Interweniowaliśmy w tej sprawie już niejednokrotnie. Tłumaczono nam, że to zależy od pogody.

czesiek
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2016, 11:48

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: czesiek » 02 gru 2016, 12:05

Blok nr 6. Od wczoraj jest już ok. Odpowiedź z Resideo:

"Wczoraj instalator regulował pracę węzła c.o. w Państwa budynku,
jeśli nie zauważy Pan dziś poprawy, to proszę szczegółowo opisać problem."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości