LETNIE GRZEJNIKI

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
SEBY
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:26
Etap: II

LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: SEBY » 08 sty 2015, 00:42

Witam wszystkich forumowiczów :thumbup:
w związku z okresem grzewczym mam pytanie do osób które mieszkają na 4 piętrach - czy mieliście może okazję porównać kiedyś temperaturę swoich grzejników z grzejnikami swoich sąsiadów z niższych pięter ? Kilka razy sprawdzałem z II etap - porównywałem z grzejnikami sąsiadów z I etapu z 3 piętra i mam wrażenie, że ich grzejnik rozkręcony na 3 grzał mocniej niż nasz na 5. Zastanawiam się czy ktoś zaobserwował podobną różnicę, czy to tylko moje przewrażliwienie. Dodam, że z takim grzaniem, w dni z temperaturą poniżej 0 st.C ciężko jest nam uzyskać w pokojach powyżej 21 st.C., w przedpokoju ledwo co 20st.C. W ogóle mega rzadko zdarza się żeby grzejniki parzyły. Jeżeli ktoś ma podobne obserwację bardzo proszę o info.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 09:43 przez SEBY, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: Tomek » 08 sty 2015, 08:03

ja z tym walczę od samego początku. gdy przychodzą duże mrozy (po -10 stopni i więcej) siedzimy w domu jak stare dziadki - po kocem! również mamy mieszkanie na samej górze. kaloryfery nigdy nie byłe gorące, a grzejnik w łazience jest ciepły tylko do połowy, później letni. wygląda to tak, jakby ciśnienie było za niskie i ciepła woda nie mogła dopłynąć do nas na samą górę...

leszek
Posty: 122
Rejestracja: 03 mar 2013, 14:01
Etap: IV
Lokalizacja: Zalasewo

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: leszek » 08 sty 2015, 08:18

odpowietrzaliście? być może po regulacjach sąsiadów z dołu w pionie nie ma wystarczającej ilości wody żeby ciepło doszło do Was

SEBY
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:26
Etap: II

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: SEBY » 08 sty 2015, 18:38

Tomek,
no to my mamy tak samo. Jak temperatura spada poniżej 0 st.C, chodzimy w bluzach i siedzimy pod kocem. Napisz proszę czy to zgłaszałeś poprzedniej/tej zimy i z jakimi efektami. Ja to zgłaszałem rok temu, z marnym skutkiem. Oprócz kontroli ciśnienia na węźle i odpowietrzenia instalacji (przez tą rurę u dołu kaloryfera) nic nie zostało zrobione. W dniu dzisiejszym, w chwili obecnej grzejnik rozkręcony na 5 jest letni, w chacie zimno. Zadzwoniłem dzisiaj do Agrobexu na pomocną linię i to zgłosiłem. Pogadałem z facetem z administracji - zresztą całkiem w porządku - i powiedział, że jeżeli jest taki problem to najważniejsze ZGŁASZAĆ bo oni nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Zobaczymy co się dalej wydarzy.
Jeszcze mam dwa pytania, napisz proszę:
- jak Twoi sąsiedzi z piętra, czy też mają z tym problem?
- czy porównywałeś temperaturę z grzejnikami sąsiadów z niższych pięter?


Leszek,
jak najbardziej odpowietrzone.

Bigbluee2,
dziękuję za ulotkę, bardzo cenne informację. Głowice termostatyczne w kaloryferach mam wszędzie na 7, przynajmniej tak mnie poinformował gość z Hydro-Gazu. To nic nie daje, tym bardziej nic nie da chyba ich przykręcanie. Kaloryfery od początku zimy cały czas na 5. Gdybym rano skręcił na 3 lub mniej, po powrocie z pracy siedziałbym w temperaturze 18-19 st.C bo po rozkręceniu ich na 5 nie dałbym rady nagrzać w pokoju do przyzwoitej temperatury przed pójściem spać.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 sty 2015, 21:44 przez SEBY, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: Tomek » 08 sty 2015, 23:00

leszek pisze:odpowietrzaliście? być może po regulacjach sąsiadów z dołu w pionie nie ma wystarczającej ilości wody żeby ciepło doszło do Was
oczywiście, że wszystkie są odpowietrzone. sąsiedzi z dołu nie powinni mieć wpływu na mieszkania powyżej. czyli jak na parterze będzie mieszkał mors, to wszyscy wyżej mają mieć zimno? jak ktoś rzadko odkręca ciepłą wodę na dole, to ci wyżej nie umyją się?
SEBY pisze:Tomek,
no to my mamy tak samo. Jak temperatura spada poniżej 0 st.C, chodzimy w bluzach i siedzimy pod kocem. Napisz proszę czy to zgłaszałeś poprzedniej/tej zimy i z jakimi efektami. Ja to zgłaszałem rok temu, z marnym skutkiem. Oprócz kontroli ciśnienia na węźle i odpowietrzenia instalacji (przez tą rurę u dołu kaloryfera) nic nie zostało zrobione. W dniu dzisiejszym, w chwili obecnej grzejnik rozkręcony na 5 jest letni, w chacie zimno. Zadzwoniłem dzisiaj do Agrobexu na pomocną linię i to zgłosiłem. Pogadałem z facetem z administracji - zresztą całkiem w porządku - i powiedział, że jeżeli jest taki problem to najważniejsze ZGŁASZAĆ bo oni nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Zobaczymy co się dalej wydarzy.
Jeszcze mam dwa pytania, napisz proszę:
- jak Twoi sąsiedzi z piętra, czy też mają z tym problem?
- czy porównywałeś temperaturę z grzejnikami sąsiadów z niższych pięter?Pozdrawiam
dokładnie. gdy zimno na dworze, to zimno też w domu. okna pozamykane, wywietrzniki pozamykane, a w chacie chłód. nie zgłaszałem, że zimno jest, bo mam nadal nierozwiązany problem z drzwiami balkonowymi, które mają wpływ na temperaturę w domu. jednak kaloryfer jest zimny i będę musiał to chyba zgłosić...

Bartek
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwie 2013, 23:34
Etap: Etap I
Lokalizacja: Zalasewo

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: Bartek » 09 sty 2015, 10:46

a ja też miałem taki problem i zgłosiłem do Agrobexu a Ci podnieśli cisnienie na moim pietrze na węźle i wszystko jest super a mieszkam na 4 pietrze

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: NIN » 11 sty 2015, 11:56

Są tego 4 powody:
- zapowietrzona instalacja (co wykluczyliście)
- wstępne nastawy na zaworach termostatycznych o których pisał Bigbluee2, które pełnią rolę kryzy - nie polecałbym samodzielnie grzebać, ponieważ jak wszyscy otworzą sobie na maxa to rozregulują instalację
- za mało wody w instalacji - tak się dzieje głównie na początku sezonu, kiedy sąsiad poniżej odpowietrzy grzejnik i nie dopuści się wody do instalacji (woda sama się nie uzupełni) - woda na zasadzie naczyń połączonych obniża swój słup - zapytaj jak masz zimno sąsiada na Twoim piętrze czy ma też zimno, bo wszyscy na ostatnich piętrach mają wtedy tak samo....
- za mały przepływ na pompie a tym samym ciśnienie w instalacji

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: NIN » 11 sty 2015, 11:59

Dodam tylko, że wczoraj, tj. sobota 10.01 było na dworze w ciągu dnia 11oC. To oznacza, że podobnie jak wiosną i wczesną jesienią grzejniki będą LETNIE z uwagi na automatykę pogodową, która steruje w węźle cieplnym
W tym przypadku woda w instalacji miała temp. ok. 40oC

SEBY
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:26
Etap: II

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: SEBY » 11 sty 2015, 19:57

NIN,
jak najbardziej się z Tobą zgodzę co do wczorajszego dnia, jednak w momencie kiedy pisze tego maila na dworze mamy 3 St.C (odczuwalna -5) a grzejnik rozkręcony na 5 jest letni.
NIN i Bigbluee2 byłbym Wam wdzięczny gdyby któryś z Was podszedł do mnie i porównał ciepło moich grzejników z Waszymi.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 09:41 przez SEBY, łącznie zmieniany 1 raz.

SEBY
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:26
Etap: II

Re: LETNIE GRZEJNIKI

Post autor: SEBY » 13 sty 2015, 11:55

Bigbluee2
dla mnie bomba, będzie sprawa jasna. Dzisiaj jestem w domu dopiero przed 21.00 jednak jeżeli dałbyś radę zapraszam z termometrem.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2015, 09:42 przez SEBY, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości