Zebranie II Etap 26 luty

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
FJAJ
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2011, 14:52

Zebranie II Etap 26 luty

Post autor: FJAJ » 14 lut 2015, 10:03

Cześć,

Chciałem Was poinformować i przypomnieć o spotkaniu wspólnoty II etapu :) xD . Jako przedstawiciel wraz z kolegą Mateuszem odbyliśmy spotkanie z Agrobexem w czwartek tj 12.02.2015 w Swarzędzu. Dotyczyło ono omówienia sprawozdania za rok 2014 oraz plan finansowy na 2015 rok. Jeżeli nie otrzymaliście jeszcze takich sprawozdań, dajcie email wyślę. Jeżeli będą do niego pytania, a na pewno będą postaram się udzielić odpowiedzi jakie uzyskałem od Agrobexu. To pozwoli skrócić nasze spotkanie, które mam nadzieje, że będzie bardziej konstruktywne :) niż wymiana "ciosów", które i tak do niczego nie doprowadzają.
Wyprzedzając Wasze pytania co do niektórych kwestii.....
1) Teren Zielony nie zostanie ogrodzony, ponieważ wszystkie spólnoty na ten teren się składają. ;)
2) Wszelkie oszczędności jakie zostały zgromadzone poprosiliśmy o "dokooptowanie" na Nasz fundusz remontowy. Oczywiście pytanie będzie na spotkaniu.
3) Co do tabliczek informujących o nie parkowaniu tyłem poprosiliśmy o zamontowanie ( jako jedyny etap tego nie mamy) ;) . Dla ujednolicenia zamówiliśmy. koszt jednej tabliczki to 30-35 zł.
4) Kosze na śmieci przy sklepie Żabka - poprosiłem o zamianę miejsc . Tą większa (altanę) zwał jak zwał (przestrzeń), będzie udostępniona dla mieszkańców, ta mniejsza dla sklepu. Co prawda w tej większej jest ścianka. Poprosiłem o policzenie jakie są koszty jej usunięcia. Trzeba to zrobić, ponieważ kosze tam upchane to jakieś nieporozumienie. Nikt nie może się dostać, skutkiem czego jest ogromny bałagan. Jest to zrozumiałem, dlatego ten problem należy rozwiązać w jak najkrótszym czasie.
5) Odnowienie (odświeżenie ) klatek schodowych. Poprosiliśmy o przygotowanie kosztów z tym związanych. Będzie to omawiane na spotkaniu.
6) Utrzymanie dźwigów. - Na rok 2015 jest większa kwota na to przeznaczona niż w roku 2014. Prosiliśmy o sprawdzenie kiedy się kończy gwarancja oraz jakie są alternatywne rozwiązania co do przeglądów ( inne firmy). Koszt ponad 20 tys zł wydaję się bardzo duży.
7) Zebranie podpisów na powstanie chodnika - Co prawda nie jest to w kwestii Agrobexu tylko miasta. Poprosiliśmy o stworzeniu listy aby na każdym zebraniu wspólnoty dać mieszkańcom taką liste do podpisania. Pisząc odwołania petycje itp.... możemy dołączyć takie podpisy.
8) Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania dodatkowe nie związane z sprawozdaniem piszcie. Przekaże je z Mateuszem w jednym email do Agrobexu, tak aby na spotkanie mieli tez szanse się przygotować.

Dzięki :)

filipjarmuszewski@gmail.com

xjakub
Posty: 93
Rejestracja: 15 sie 2012, 18:37
Etap: II

Re: Zebranie II Etap 26 luty

Post autor: xjakub » 18 lut 2015, 09:27

Fajnie że działacie,

Mnie nie będzie na spotkaniu - chętnie przekaże mój głos przedstawicielowi.
Jak to zrobić ?

BabaJaga
Posty: 66
Rejestracja: 26 cze 2011, 23:26
Etap: II

Re: Zebranie II Etap 26 luty

Post autor: BabaJaga » 21 lut 2015, 21:37

chciałabym zapytać o dwie sprawy
1. co oznacza pozycja w sprawozdaniu finansowym "akt notarialny"
2. dlaczego w pozycji pożytki mamy zero skoro Żabka ma na ścianie frontowej budynku i szyld i neon? Przecież to jest część wspólna nieruchomości.
pozdrawiam

johanka79
Posty: 57
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:15

Re: Zebranie II Etap 26 luty

Post autor: johanka79 » 21 lut 2015, 21:39

mam nadzieje że pozycja akt notarialny nie oznacza że obciążyli nas kosztem zmiany aktów spowodowanej przeróbkami lokali na parterze...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości