domek w ogródku?

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: domek w ogródku?

Post autor: Tomek » 22 kwie 2015, 16:51

Bigbluee2, bardziej interesowało mnie, jak ten domek wygląda z perspektywy jego sąsiadów...

magda_lena
Posty: 53
Rejestracja: 04 mar 2012, 19:33
Etap: II

Re: domek w ogródku?

Post autor: magda_lena » 13 maja 2015, 14:32

Czy ktoś pytał w Agobexie o tę budowlę?

Aga
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2014, 20:13
Etap: III

Re: domek w ogródku?

Post autor: Aga » 13 maja 2015, 19:18

A co pytał? Przecież domek stoi w ogródku właścicieli mieszkania, prawda?

MultiYhym
Posty: 23
Rejestracja: 28 paź 2013, 13:35
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: domek w ogródku?

Post autor: MultiYhym » 17 maja 2015, 10:01

Aga pisze:A co pytał? Przecież domek stoi w ogródku właścicieli mieszkania, prawda?
tu nie ma wielkiej filozofii
żaden z użytkowników ogródków nie ma podstaw prawnych by stawiać jakikolwiek domek

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: domek w ogródku?

Post autor: NIN » 19 maja 2015, 20:03

Aga pisze:Przecież domek stoi w ogródku właścicieli mieszkania, prawda?
Nie do końca. Ogórki nie są własnością właścicieli tylko są we wieczystym użytkowaniu

AniaV
Posty: 40
Rejestracja: 15 mar 2014, 16:45
Etap: V

Re: domek w ogródku?

Post autor: AniaV » 20 maja 2015, 12:15

Czyżby sąsiadom z III etapu domek słońce zasłaniał? Ludzie nie macie własnego życia? Nam sąsiadom z V etapu jakoś nie przeszkadza.

MultiYhym
Posty: 23
Rejestracja: 28 paź 2013, 13:35
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: domek w ogródku?

Post autor: MultiYhym » 20 maja 2015, 22:48

O gustach trudno rozmawiać. O ile nie żyjemy na luksusowym osiedlu, to mam nadzieję że też nie w slumsie. Wszystko co poza mieszkaniem jest częścią wspólną, o którą powinniśmy dbać. Nieład nie podwyższa wartości nieruchomości.

kgb
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2016, 20:48
Etap: V

Re: domek w ogródku?

Post autor: kgb » 07 cze 2016, 14:28

Na V etapie w jednym z ogródków powoli znów coś powstaje, ciężko na chwilę obecną stwierdzić co to będzie czy domek czy coś innego .... Moje pytanie do mieszkańców - co o tym sądzicie? Bo tam widziałem jak właściciel wkopuje normalnie w ziemię pustaki i tym samym robi fundament. Wiadomo nie ma piwnic i każdy chce jakoś sobie radzić itp. ale jeżeli powstanie znów duży domek to już moim zdaniem będzie przesada. Pozatym uważam, iż będzie to stwarzać zagrożenia dla innych mieszkańców wspólnoty, chociażby poprzez zagrożenie np pożarem (w ogóle czy stawiając np. taki domek to spełnione są warunki przeciwpożarowe?). Inna sprawa jest taka że zarządca wspólnoty nie chce zabardzo dawać zgodny na założenie np. rolet zewnętrznych (przypuszczam że wynika to z istniejącej jeszcze gwarancji na budynek), a do budowania różnego rodzaju konstrukcji w ogródkach zezwala?? Więc ogólnie pytam was mieszkańcy V etapu co o tym wszystkim sądzicie, bo wychodzi na to że panuje tutaj wolna amerykanka i wizerunek osiedla poprostu idzie na dalszy plan, gdzie podobno dla zarządcy jest to bardzo ważne.

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: domek w ogródku?

Post autor: piotrw » 07 cze 2016, 14:32

Do siedziby zarządcy nie mamy aktualnie daleko. Zapytanie do nich o podstawy prawne i zgodność z prawem budowlanym. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań - wolnoć Tomku w swoim domku. Jeżeli są jakieś "ale" prawne - powodzenia życzę w wahlowaniu się z niesubordynowanym sąsiadem:)

Serki
Posty: 60
Rejestracja: 12 paź 2014, 15:03
Etap: V

Re: domek w ogródku?

Post autor: Serki » 07 cze 2016, 14:56

Niestety obawiam się, że taki sąsiad wbrew woli mieszkańców i zarządcy wybuduje sobie jakieś BADZIEWIE i wszystkich będzie miał głęboko w d...e :evil:
Do czasu, aż w życie wejdzie uchwała osiedla, nic nie można nawet powiedzieć delikwentowi, bo powie "gdzie jest napisane, że nie mogę?" i jak tu z typem gadać?
Z czystej przyzwoitości ludzie nie powinni budować sobie takich budowli na ogródkach w blokach.
Chcesz sobie budować, to kup sobie dom i rób z nim/koło niego co Ci się podoba.

No! Tak sobie tylko myślę ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości