Ciepło systemowe na osiedlu

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Ciepło systemowe na osiedlu

Post autor: dmkey » 13 kwie 2015, 06:34

Kochani mieszkańcy,
kto sobie robi z nas żarty - dostawca ciepła Dalkia (tudzież Veolia) czy Agrobex podpisał tak słabą umowę? Tydzień temu z poniedziałku na wtorek było 0 stopni - grzejniki zimne, dzisiaj w nocy 5 stopni - grzejniki zimne. Ja np. mam w tym okresie grypę i raczej nie chciałbym się budzić spocony w tak zimny pomieszczeniu, a dziś mi się to zdarzyło. Chodzi o V etap i mam nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogli podpisać umowę na ciepło we własnym zakresie - standardem już są produkty ciepłownicze, które pozwalają ogrzewać mieszkanie przez cały rok, jeśli tylko temperatura spadnie poniżej 12 stopni, a u nas zimno jak mamy 0 czy 5...

Serki
Posty: 60
Rejestracja: 12 paź 2014, 15:03
Etap: V

Re: Ciepło systemowe na osiedlu

Post autor: Serki » 13 kwie 2015, 09:18

W sumie też się zawsze zastanawiam na jakiej zasadzie te grzejniki działają bo raz są ciepłe, raz zimne więc jakby ktoś miał wiedzę w tym temacie to chętnie się doszkolę.

SEBY
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:26
Etap: II

Re: Ciepło systemowe na osiedlu

Post autor: SEBY » 13 kwie 2015, 10:44

Serki pisze:W sumie też się zawsze zastanawiam na jakiej zasadzie te grzejniki działają bo raz są ciepłe, raz zimne więc jakby ktoś miał wiedzę w tym temacie to chętnie się doszkolę.
W tym temacie znajdziesz ciekawe informacje - http://swarzedz-mokra.pl/viewtopic.php?f=13&t=647

dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Re: Ciepło systemowe na osiedlu

Post autor: dmkey » 13 kwie 2015, 11:10

Generalnie zasada jest taka, że automat wyłącza zupełnie ciepło przy albo 12 albo 15 stopniach - w zależności jak jest ustawione. Po mailu dzwonił do mnie pracownik Dalkii, cośtam niby w komputerze posprawdzał i powiedział, że da odpowiedź pisemną e-mailem, bo teraz nie jest w stanie odpowiedzieć na szybko i póki co od 3h cisza - generalnie już wiem, że jak ma miejsce taka sytuacja trzeba momentalnie do nich dzwonić - tym razem napisałem ostrego maila, bo sytuacja miała miejsce już drugi raz, ale tak jak wyżej napisałem - po tygodniu, a więc kompletny brak logiki - 1 dzień zimne, 6 dni ciepłe, 1 dzień zimne. Mam nadzieję, że ustalą co nie tak jak najszybciej, bo to jest trochę kpina...

Serki
Posty: 60
Rejestracja: 12 paź 2014, 15:03
Etap: V

Re: Ciepło systemowe na osiedlu

Post autor: Serki » 13 kwie 2015, 15:31

no właśnie kiedyś już to czytałem i w połączeniu z tematem odnośnie dopłat za ciepło z poprzedniego roku stwierdziłem, że zostawiam na 5 i jak mi za ciepło to sobie otworzę okno bo nadal nie wiem ( a raczej nie ufam) ustawieniom podanych na tej stronie prooducenta :eh:

IKK
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2014, 20:55
Etap: 3

Re: Ciepło systemowe na osiedlu

Post autor: IKK » 14 kwie 2015, 15:13

pod jakim nr telefonu albo adresem mailowym mozna sie skontakotwac z biurem administracji w sprawie wyjasnienia platnosci? Na Isoku mam w historiach platnosci odciagnieta jakas dziwna kwote nie wiem za co...
ps. bigbluee to moze jakies porady dla innych?

Serki
Posty: 60
Rejestracja: 12 paź 2014, 15:03
Etap: V

Re: Ciepło systemowe na osiedlu

Post autor: Serki » 14 kwie 2015, 19:21

IKK pisze: ps. bigbluee to moze jakies porady dla innych?
Grzać i się nie ..bać :D

bobczok
Posty: 40
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:17

Re: Ciepło systemowe na osiedlu

Post autor: bobczok » 14 kwie 2015, 19:22

bigbllue dokładnie tak jak pisałem w innym dziale

zasada jest prosta im mniej ogrzewamy mieszkania i więcej oszczędzamy na ogrzewaniu

tym drożej płacimy proste

Tak jest ze wszystkim :lol:

dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Re: Ciepło systemowe na osiedlu

Post autor: dmkey » 27 wrz 2015, 20:09

Kiedy włączają ogrzewanie? Nocami jest już zimno strasznie...
Inna sprawa jest taka, że standardem powoli w firmach energetycznych staje się możliwość włączenia ogrzewania o każdej porze roku, a my musimy czekać na decyzję kochanej Dalkii... :thumbup:

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Ciepło systemowe na osiedlu

Post autor: NIN » 28 wrz 2015, 20:59

dmkey nie masz racji i bzdury wypisujesz. O włączeniu ogrzewania decyduje strona - w naszym przypadku zarządca Agrobex.
A tak na marginesie - nie ma już Dalkia tylko veolia

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości