Apel do rodziców

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
agatka85
Posty: 28
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:05
Etap: Etap II

Apel do rodziców

Post autor: agatka85 » 20 cze 2015, 11:19

Drodzy Rodzice dzieci jeżdżących na rolkach po osiedlu. Proszę o zwrócenie uwagi swoim Pociechą by uważały przy wjeżdzaniu na ulice bo wielokrotnie widziałam jak rozpędzona grupa przejeżdżała przez przejście dla pieszych i nie zwracała uwagi na nadjeżdżające samochody. Druga sprawa chodniki mamy bardzo wąskie dzieci ścigajace sie na rolkach i hulajnogach mogą kogoś potrącić. Trzecia sprawa to jazda w rolkach po placu zabaw ostatnio jedno z małych dzieci było prawie przejechane, dodatkowo wchodzą w rolkach na zamek i z niego zjeżadzaja zagrożenie dla innych ale również niebezpieczeństwo dla nich samych połamania się. Wiem że zaraz powiecie to gdzie maja jeździć ale myśle że można ze spokojem zabrać dzieci na planetarna aby pojeździły :D .

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: Apel do rodziców

Post autor: piotrw » 26 cze 2015, 12:58

Z chęcią się wypowiem odnośnie poruszania się po osiedlu. Marzy mi się sytuacja, gdy samochody są najmniej uprzywilejowanym pojazdem na osiedlu. Tutaj powinni rządzić piesi. Za kółkem oczy dookoła głowy i prędkość defiladowa. Dzieci zawsze będą dzićmi i niezawsze słuchają rodziców, dlatego to na kierowcy w takim miejscu spoczywa obowiązek przewidywania wszystkich możliwych sytuacji :D Wiem, że skrajne podejście, ale pomarzyć można.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Apel do rodziców

Post autor: maki » 29 cze 2015, 09:12

Chodniki nie są wąskie tylko kierowcy parkują tak, aby koła dobiły do krawężnika dzięki czemu cały przód auta wystaje na chodnik.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Apel do rodziców

Post autor: maki » 28 lip 2015, 08:09

AAAA właśnie się zastanawiałem o co chodziło, bo jechałem z moim synkiem na rowerze i się cieszył, że widzi radiowóz :) Zapewne bardziej się cieszył niż Pani z citroena :) :) :) Trochę słabo, że nie ma na wjeździe znaku terenu zamieszkania wówczas wszystko było by jasne i czytelne a nie tak jak teraz. Znaki drogowe na każdym skrzyżowaniu, przejściu itd.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości