Nowe pokolenia

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Shame
Posty: 26
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:14
Etap: I

Nowe pokolenia

Post autor: Shame » 19 lip 2011, 00:52

Witam wszystkich

Piszę ze zdrożnej ciekawości i pewnej dozy niepewności. Zaraz wyjaśnię ;)

Jestem ciekaw, ilu z Was przybędzie na Zamoyskiego ze swoimi pociechami? I w jakim są wieku? [część o ciekawości mamy z głowy :relaxed: ]

Mój synek Eryk ma teraz 1 rok i 1 miesiąc, co prowadzi mnie do drugiej części posta, czyli niepewności. Otóż czy ktoś już myślał, gdzie i czy w ogóle jest w stanie oddać swoje dziecko do odpowiedniej placówki opiekuńczo-wychowawczej, potocznie nazywanej żłobkiem, przedszkolem, czy szkołą. zależnie od potrzeby? Bo z racji kosztów, rozwiązaniem jest oczywiście państwowa placówka, jednak pojawia się problem. Bo nie można się zapisać np. do żłobka, skoro nie jest się "zameldowanym" w Zalasewie (czy Swarzędzu, dokładnie nie wiem pod co to podlega). A jak już będziemy tam zameldowani, to pewnie nie damy rady wepchnąć gdzieś naszego malucha, bo na miejsce czeka się zazwyczaj około roku (przynajmniej w moim rodzimym Poznaniu). Ma ktoś jakiś pomysł? Może zorganizujemy jakiś blokowy "klub malucha" czy jak to nazwać, żeby się nie przyczepili? ;)

Pozdrawiam

iwona
Posty: 64
Rejestracja: 08 gru 2010, 09:32
Etap: II etap
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Nowe pokolenia

Post autor: iwona » 19 lip 2011, 07:59

Witaj!
My mamy dwuletnią córeczkę i mamy zamiar na razie posyłać ją do żłobka w Poznaniu - tam gdzie cały czas chodzi. Oboje pracujemy w Poznaniu i będąc tam w żłobku będziemy mieli ją "pod ręką". Oczywiście w międzyczasie będziemy starali się zapisać ją do przedszkola państwowego w Zalasewie. Co do Klubu Malucha - świetny pomysł - trzeba by tylko kogoś kto ma wolny czas (nie pracuje zawodowo) i jest w miarę przedsiębiorczy :)
Pozdrawiam wszystkich rodziców i pociechy!!!

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Nowe pokolenia

Post autor: lidrad » 19 lip 2011, 08:58

Witam!
My mamy sześcioletnią córeczkę, która w tym roku idzie do zerówki. Na razie mam jeszcze dylemat czy będzie chodziła do szkoły w Poznaniu czy w Swarzędzu, z przewagą drugiej opcji. Pocieszającym jest fakt, że od przyszłego roku mają budować koło naszego osiedla podstawówkę, dokładnie na przeciwko gimnazjum (tak powiedziała pani wiceburmistrz). Czy ktoś ma dzieci w tym samym wieku? Pozdrawiam

Spineczka
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2011, 13:59

Re: Nowe pokolenia

Post autor: Spineczka » 19 lip 2011, 18:16

Witam!

My wprowadzamy się ze ślicznym blondynkiem czteroletnim Michasiem.

PaulinkaRyś
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2011, 11:38

Re: Nowe pokolenia

Post autor: PaulinkaRyś » 20 lip 2011, 14:24

Hejka, zgadzam się,że potrzebne jest przedszkole/żłobek w okolicy naszego osiedla. Tylko co do klubu malucha, to nie wiem czy taka możliwość wszystkich by zadowoliła, bo takie kluby zgodnie z ustawą opiekują się dzieckiem tylko przez 5 godzin, a jak wiadomo wiekszość z nas pracuje po 8 godzin. Myślę, że to kwestia czasu i coś powstanie (tak jak ponoc podstawówka) tylko niestety do tego czasu rodzice mają problem :/

agatka85
Posty: 28
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:05
Etap: Etap II

Re: Nowe pokolenia

Post autor: agatka85 » 20 lip 2011, 14:33

Witam
My narazie nowe pokolenie mamy w planach ale jestem ciekawa czy na naszym osiedlu przewidziane są jakieś place zabaw dla dzieci ?

PaulinkaRyś
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2011, 11:38

Re: Nowe pokolenia

Post autor: PaulinkaRyś » 20 lip 2011, 14:41

Z tego co nam mówili w agrobexie, to plac zabaw ma być w drugim etapie, tylko czy tak faktycznie bedzie, hm??

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Nowe pokolenia

Post autor: lidrad » 20 lip 2011, 14:53

A mi kiedyś kier. budowy mówił, że po trzecim etapie. Jk to wszystko jednak widzę to żałuję , że nie spytałam dokładnie o plan tego placu, żeby się nie okazało że mała piaskownica i jedna ławka i już załatwione.Oby nie

Kaszyńscy
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2011, 09:30
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Nowe pokolenia

Post autor: Kaszyńscy » 26 lip 2011, 10:15

Witam
my mamy dwie pociechy, chłopców 7 lat i 4mies.
Starszy syn pójdzie do 1 klasy na Nowej Wsi do szkoły nr5 .
Z tego co było kiedyś mówione to ma powstać podstawówka w okolicach naszych bloków...
myślę że z czasem tak sie stanie a co do piaskownic...hm...na I etapie nie widze miejsca na to :think:
a na drugim też jakoś niedowidze :eh: wprawdzie mamy ogródek ale każde osiedle ma piaskownice
wkońcu młode pokolenia musza gdzies sie wyszaleć :thumbup: więc muszą to jakoś sensownie rozwiązać.
Pozdrawiamy :D
Kaszoczki

WojtekZ
Posty: 42
Rejestracja: 28 lip 2011, 07:51

Re: Nowe pokolenia

Post autor: WojtekZ » 28 lip 2011, 08:41

Witajcie,

My mamy Synka Mikołaja 7 lat - łobuz jeden, da się Wam we znaki :lol: i córusia Tatusia Nadia...też Wam się da we znaki. :roll: ale to kochane dzieciaki tak, że spokojnie :P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości