PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
SEBY
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:26
Etap: II

PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Post autor: SEBY » 11 maja 2016, 09:56

Witajcie,

kilka dni temu pojawił się projekt uchwały dotyczący miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w naszej okolicy. Dla zainteresowanych link do rysunku planu poniżej.
http://bip.swarzedz.eu/fileadmin/BIP/Za ... nie-IV.pdf
Warto zwrócić uwagę na obszary zaznaczone na kolor czerwony, symbolizujące tereny zabudowy usługowej. Z informacji mniej lub bardziej prawdopodobnych wiem, że przy planetarnej (oprócz dwóch istniejących szkoły i gimnazjum) mają zbudować:
- Biedronkę (przenieść tą która jest na Działyńskiego),
- Lidla,
- Intermarche
- Bricomarche
- stacja benzynowa.

W związki z powyższym zacząłem się zastanawiać nad:
- nad zwiększeniem ruchu drogowego a co za tym idzie wzrostem hałasu w naszej okolicy,
- utratą funkcji sportowej ścieżki rowerowej, która dzięki gładkiej kostce świetnie się sprawdza również jako trasa dla rolkowców.
Nie wiem, może przesadzam, co sądzicie ? Po prostu nie chciałbym żeby u nas była druga Cieszkowskiego :)

dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Re: PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Post autor: dmkey » 11 maja 2016, 12:08

To, że prędzej czy później powstanie jakiś większy sklep, to jestem pewien, natomiast chyba przesadzileś podając aż 3 :P

Serki
Posty: 60
Rejestracja: 12 paź 2014, 15:03
Etap: V

Re: PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Post autor: Serki » 11 maja 2016, 12:56

Informację o biedronce i stacji też słyszałem, a co do reszty to nic mi nie wiadomo :)

KarolciA
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2016, 13:39
Etap: II

Re: PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Post autor: KarolciA » 11 maja 2016, 13:08

Natomiast ja słyszałam, że ma powstać niedaleko nas duże centrum handlowe

SEBY
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:26
Etap: II

Re: PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Post autor: SEBY » 11 maja 2016, 13:28

dmkey pisze:To, że prędzej czy później powstanie jakiś większy sklep, to jestem pewien, natomiast chyba przesadzileś podając aż 3 :P
Rozmawiałem z kolegą z Os. Sarmackiego (to osiedle szeregowców zaraz przy rzeczce) z którym pracuje i powiedział mi, że oni takie informację mają bezpośrednio od sołtysa. W czwartek zresztą mają z nim spotkanie. Intermarche ma być w tym trojkącie Mokra-Planetarna-rzeczka czyli koło nas. Ludzie z ulicy Hebanowej też protestują bo przy ich ulicy ma być Lidl. Także z tego co wiem 3 wcale nie jest przesadzone.

aga2san
Posty: 78
Rejestracja: 20 sty 2011, 21:23
Etap: II
Lokalizacja: Swarzędz

Re: PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Post autor: aga2san » 11 maja 2016, 20:37

Niech budują 8-)

olagrzes
Posty: 85
Rejestracja: 14 paź 2014, 14:44
Etap: V

Re: PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Post autor: olagrzes » 12 maja 2016, 00:21

co?! to chyba jakis przykry zart.. mam miec widok z okna na bricomarche?! I kto tu bedzie przyjezdzal? no dramat. dawno glupszego pomyslu nie slyszalam...

piotrw
Posty: 151
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:36
Etap: II

Re: PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Post autor: piotrw » 12 maja 2016, 08:30

Ejnoejno, czegóż się spodziewaliście? Blisko Poznanania, szkoły, przedszkola, ulica i pola. Dużo pól. Aż się prosi ściągnąć ludzi, którzy będą tu płacić podatki. Gmina się bogaci... Niestety w ciągu kilku lat będzie tu drugi Suchy Las. Faktycznie - teraz jest tu niezły spokój i będzie mi go brakowało.

olagrzes
Posty: 85
Rejestracja: 14 paź 2014, 14:44
Etap: V

Re: PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Post autor: olagrzes » 12 maja 2016, 10:19

No ale brico?! Po co to komu tak blisko blokow? Myslalam, ze takie markety buduje sie troche dalej od zabudowan.. I kwestia jeszcze wlasciciela pola, czy juz go wycyckala gmina?

xjakub
Posty: 93
Rejestracja: 15 sie 2012, 18:37
Etap: II

Re: PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Post autor: xjakub » 12 maja 2016, 16:48

Co ma gmina do właściciela pola ? Jego sprawa komu sprzeda i za ile.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość