Ogrodzenie osiedla

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
Spineczka
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2011, 13:59

Ogrodzenie osiedla

Post autor: Spineczka » 06 sie 2011, 21:21

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Poruszam ten teamt bo myslę ,że warto ogrodzić osiedle aby było bezpieczniejsze, z tymi kamerami to lipa też mieszkam na osiedlu monitorowanym a i tak ciągle dochodzi do uszkodzeń aut, a i osoby nieproszone ciągle się kręcą. Nasze pociechy muszą być bezpieczne takie ogrodzenie da choć troszkę bezpieczeństwa. Jak widać wszystkie nowoczesne osiedla są zamknięte.
Pozdrawiam Wszystkich Nowych Mieszkańców Naszego Wspaniałego Osiedla

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Ogrodzenie osiedla

Post autor: Soprano » 06 sie 2011, 21:42

Witam.

Spineczka ma rację, tylko ogrodzone osiedle. Wiem jak działa monitoring osiedli i powiem wam, że to jedna wielka lipa. W nocy z tych kamer nic nie idzie odczytać, w dzień nie nagrywają obrazu pod kątek 360 stopni. Zawsze jest miejsce, którego kamera albo nie ujmuje, albo akurat była odwrócona nie w tą stronę. Poza tym musi to i tak obsługiwać przynajmniej 2 - 4 ludzi na zmianę.

Uważam, że w naszym przypadku konieczne jest ogrodzenie osiedla, postawienie szlabanu oraz stróża, który od czasu do czasu przejdzie się po posesji. Nawet jeżeli byłby to koszt np. 20 zł miesięcznie.

W sieci jest forum mieszkań Agrobexu przy ulicy Radosnej. Mają kradzieże aut, włamania do mieszkań, teraz myślą nad zamontowaniem szlabanu. Moim zdaniem nie ma co oszczędzać na naszym bezpieczeństwie.

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogrodzenie osiedla

Post autor: wojtman » 07 sie 2011, 21:41

POPIERAMY TĄ INICJATYWĘ!!!
jak najszybciej musi się zawiązać wspólnota mieszkaniowa i zacząć działać bo agrobex od tego umywa ręce

M.D.
Posty: 193
Rejestracja: 19 lip 2011, 11:55
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Ogrodzenie osiedla

Post autor: M.D. » 10 sie 2011, 23:10

Witam wszystkich sąsiadów.
Wiem, że moja wypowiedz zabrzmi jak krypto reklama, ale...pracuje w firmie ochrony jako handlowiec i mogę pomóc w kwestii ochrony, zarówno technicznej jak i fizycznej.
P.S.
Przy takiej ilości mieszkań kwota miesięczna za "ochroniarza" to ok. 7300 zł plus koszty ewentualnego monitoringu, jednak tą kwotę można doliczyć w "ratach" do stawki za "ochroniarza".
Jak wspomniałem, chętnie pomogę.
Pozdrawiam
M.D.
728427266

agatka85
Posty: 28
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:05
Etap: Etap II

Re: Ogrodzenie osiedla

Post autor: agatka85 » 11 sie 2011, 08:12

Drodzy Sąsiedzi
Z ogrodzeniem terenu może być pewien problem, w II etapie na parterze są lokale usługowe które mogą się buntować jak postanowimy je odciąć od świata i klientów płotem.

pati&rafal
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2011, 22:22

Re: Ogrodzenie osiedla

Post autor: pati&rafal » 22 sie 2011, 22:31

dzisiaj byliśmy na spotkaniu w agrobexie i z ciekawości, zapytaliśmy o możliwość ogrodzenia osiedla lub monitoring. odpowiedziano ze takiej możliwości nie ma oraz ze nawet gdyby doszło do realizacji takiego planu to mieszkańcy musieliby np płacić czynsz nie ok3 zł tylko ok 5 zł lub więcej.

BabaJaga
Posty: 66
Rejestracja: 26 cze 2011, 23:26
Etap: II

Re: Ogrodzenie osiedla

Post autor: BabaJaga » 23 sie 2011, 11:14

a powiedzieli coś mądrego z czego miałaby wynikać różnica w czynszu?? rozumiem, ze postawienie ogrodzenia to koszt, ale jednak jednorazowy...

jacaacaj
Posty: 36
Rejestracja: 12 lip 2011, 01:08

Re: Ogrodzenie osiedla

Post autor: jacaacaj » 02 wrz 2011, 11:00

Witam
Z agrobexem nie ma co gadać. Trzeba czekać aż zawiążemy wspólnotę i zadziałamy. Na naszej ziemi możemy chyba robić to co uznamy za stosowne? Jestem 1-etapowiec.Nie wiem jak rozwiązać problem punktów usługowych.
pozdrawiam

WojtekZ
Posty: 42
Rejestracja: 28 lip 2011, 07:51

Re: Ogrodzenie osiedla

Post autor: WojtekZ » 02 wrz 2011, 21:04

jacaacaj pisze:Witam
Z agrobexem nie ma co gadać. Trzeba czekać aż zawiążemy wspólnotę i zadziałamy. Na naszej ziemi możemy chyba robić to co uznamy za stosowne? Jestem 1-etapowiec.Nie wiem jak rozwiązać problem punktów usługowych.
pozdrawiam
szewca Jacol szukasz ? :P

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogrodzenie osiedla

Post autor: wojtman » 03 wrz 2011, 10:07

my jesteśmy jak bardziej za ogrodzeniem lub monitoringiem, koszta nie są aż takie straszne nie przesadzajmy. Chyba lepiej zapłacić około 10zł a czuć się spokojnie i mieć auto. Nam już jedno auto skradziono dlatego nikomu tego nie życzymy, a sami też nie chcemy tego przejść ponownie. Warto się zastanowić tym bardziej że, nie mamy garaży.

Obecnie mieszkamy na osiedlu zamkniętym i monitorowanym i jesteśmy spokojni od ponad 1,5 roku żaden incydent nie miał miejsca.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości