Śmietniki

Tutaj poruszamy tematy związane z osiedlem
dmkey
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2015, 22:54
Etap: V

Re: Śmietniki

Post autor: dmkey » 13 kwie 2019, 21:40

piotrw pisze:
11 kwie 2019, 09:00
Pierwszy raz zacząłem ciepło myśleć o ogrodzeniu osiedla, nawet za cenę niezabezpieczenia budynku z Faworem/Biedronką, w którym sam mieszkam.
Temat podrzucany od dawna, wg mnie też najrozsądniejszy, ale nawet na tym forum było już kilkadziesiąt postów na ten temat, z których jasno wynika, że raczej nic z tego, za duża rozbieżność opinii.
piotrw pisze:
11 kwie 2019, 09:00
Lokalni recyklerzy zostawiają pootwierane wiaty...
Wiaty to akurat niestety można w pół sekundy otworzyć bez klucza, przesuwając rękę w szparze i odchylając zawias. Sam regularnie tak robię, kiedy nie chce się kluczy szukać.

Dzięki za informacje w każdym razie.

Poznanianka
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2018, 20:03

Re: Śmietniki

Post autor: Poznanianka » 27 kwie 2019, 11:57

Sasiadow, ktorzy po psie nie sprzataja. Jesli Pan ma psa i sprzata to hm... klaniam sie nisko. Uwazam ze to jest w obowiazku wlascicieli. Tak jak wrzucanie smieci do smietnika a nie obok. I prosze sie nie 'obrazac' jesli nie ma Pan sobie do zarzucenia. Milego weekendu :)

matheusz
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2016, 08:15
Etap: IV E1.2
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Śmietniki

Post autor: matheusz » 03 cze 2019, 23:18

Śmietnik przed blokiem 12.
Dziś koło 22:30 pewien mieszkaniec bloku 12 (nie będę wskazywał właściciel którego auta) postanowił zasilić wystawę opon swoimi 4 sztukami po czym odjechał na rowerze.
Dlaczego za jego lenistwo cała wspólna ma płacić za wywóz i utylizację tych opon? Na prawdę tak ciężko jest przy wymianie opon dopłacić te parę złotych za utylizację lub oddać je bezpłatnie na gratowisko (np na Dębcu). To samo oczywiście tyczy się kanap, materacy itd. Czy niektórzy sądzą że te obsikane przez koty i psy kanapy ktoś zabierze do domu a 10letnie opony bezdomny założy do swojego bentleya?! Najprościej- niech zapłacą wszyscy.....
Pozdrawiam

tombusz
Posty: 53
Rejestracja: 26 lis 2012, 13:46
Etap: III
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Śmietniki

Post autor: tombusz » 04 cze 2019, 11:47

I nie ma w tym nic złego - w ramach wnoszonej opłaty za zagospodarowanie odpadów, mieszkańcy mają możliwość wystawienia zużytych opon od samochodów poniżej 3,5 tony.
Wykonawca wybrany w przetargu, w naszym przypadku firma PUK-ZYS, ma obowiązek odebrać odpady wielkogabarytowe oraz problemowe raz w miesiącu zgodnie z harmonogramem. Jeśli Wykonawca nie dotrzymuje terminów, powinien interweniować Zarządca - ma on wszelkie niezbędne do tego kontakty.

Oczywiście mieszkańcy mają możliwość dostarczenia swoich odpadów na PSZOK (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych), w naszej gminie znajduje się on w Rabowicach, przy ul. Świerkowej 17.
Ja swoje tam zawiozłem :-)
Pozdrawiam

matheusz
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2016, 08:15
Etap: IV E1.2
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Śmietniki

Post autor: matheusz » 04 cze 2019, 15:06

Ok, to w takim razie byłem niedoinformowany.
Sam próbuje dbać o środowisko i również we własnym zakresie pozbywam się gabarytów dlatego ten widok wywołał u mnie wściekłość :-)
Pozdrawiam

Odi
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2016, 00:16

Śmietnik w śmietnikach...

Post autor: Odi » 05 cze 2019, 23:37

Ciekawy jestem za co mamy płacić większe stawki za wywóz śmieci skoro zawsze po wizycie Smieciarzy jest taki bałagan że nie można nawet wejść do wiaty żeby wyrzucic worki...nie wspomnę o rozwalonych na oscierz drzwiach. Rozumiem że nie mają kluczy ale skoro potrafią otworzyć bez klucza to powinni po sobie zamknąć bo się da. ... A opłaty tylko rosną i rosną... A syf coraz większy. :(
Załączniki
20190531_090030.jpg

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość