Budynek A3

Tutaj nowi użytkownicy mogą się przywitać
pecosita
Posty: 51
Rejestracja: 31 paź 2010, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Budynek A3

Post autor: pecosita » 31 paź 2010, 21:15

Witam, kupiliśmy z mężem mieszkanko w budynku A3 na parterze. Witam przyszłych sąsiadów :D

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Budynek A3

Post autor: ewciaja » 02 lis 2010, 09:11

Witam przyszłych sądiadów :)
My zamieszkamy w drugiej klatce na drugim piętrze :)

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Budynek A3

Post autor: ewciaja » 03 lis 2010, 12:57

Wygląda na to że jesteśmy tu same. My kobietki musimy się wspierać. W której klatce Wasze mieszkanko? Macie pewnie fajny ogródek? My rozważaliśmy też parter (właśnie ze względu na ogród) ale w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na troszkę większe troszkę wyżej :D

pecosita
Posty: 51
Rejestracja: 31 paź 2010, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Budynek A3

Post autor: pecosita » 03 lis 2010, 17:20

Nie pamiętam która dokladnie to klatka, chyba druga od prawej A3/12. Kupilismy mieszkanko 2 pokojowe i przerobiliśmy na 3 pokoje i salon jest z aneksem. Ogrodek będzie ok 46 m, ale na razie cieżko powiedziec jak będzie wyglądac. Na pewno bylas na budowie i wiesz ze jest tam istne pobojowisko! Dzis dzwoniłam do Agrobeksu, próbowalam podpytac kiedy będzie wszystko gotowe no i na pewno bedzie mieszkanie oddane wczesniej niz w lipcu, ale nie wiadomo dokładnie ile wcześniej. Już nie możemy się doczekac! Ogródek może nie będzie duży, ale zawsze to coś, ogródek zawsze mi się marzył więc padło na parter. Forum jest jeszcze mało rozpowszechnione, pewnie dlatego nas tak mało. Z bloku A3 tylko my dwie, ale myślę że wkrótce się to zmieni. Jaki jest numer Waszego mieszkanka to sobie spojrzę na plan, może mieszkamy w tej samej klatce?

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Budynek A3

Post autor: ewciaja » 04 lis 2010, 15:12

No to jesteśmy bardzo bliskimi sąsiadami :D Nasze mieszkanko to A3/15, czyli ta sama klatka, dwa piętra wyżej. Zrobiliście z kuchnią dokładnie to samo co my planujemy. Troszkę się jednak obawiam czy salon jest wystarczająco duży żeby jeszcze kuchnię tam zmieścić. Jak byliśmy na budowie jakiś czas temu i oglądaliśmy mieszkanko (jeszcze bez ścian działowych - nie wiem czy już są?) i stwierdziłam ze jak na te 60m2 to strasznie małe. Trudno mi było sobie wyobrazić tyle pomieszczeń tam, ale podobno to tylko złudzenie i jak już ściany będą będzie łatwiej. Fajnie byłoby mieć taki duży salon ale jesteśmy praktyczni i wiem że przyda się ten dodatkowy pokój.
A Wy te zmiany zleciliście Agrobexowi czy będziecie na własną rękę wprowadzali? My początkowo chcieliśmy żeby oni to zrobili ale jak wycenili te zmiany to osoba która nam będzie wykończeniówkę robiła stwierdziła żeby odpuścic i sami zrobimy. Rozdrażnili mnie też jak chceli policzyć nas 150zł za przesunięcie gniazdek mimo że zmieściliśmy się w oryginalnej liczbie i stwierdziliśmy że nie damy im tak zedrzeć z nas!
Ogódek napewno będzie super. Też mi się marzył, ale moj S. nie chciał na parterze...

pecosita
Posty: 51
Rejestracja: 31 paź 2010, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Budynek A3

Post autor: pecosita » 04 lis 2010, 15:54

No to ładnie, faktycznie, jesteśmy bliskimi sąsiadami :) Mieszkania mają już ściany działowe- bynajmniej nasze ma, nie wiem jak wyżej bo pewnie idą od parteru. Zmianę salonu na pokój z aneksem musieliśmy zlecić Agrobeksowi i to bardzo szybko. To nie jest taka łatwa sprawa przenoszenie kuchni, nie oddadzą Wam mieszkania bez zrobionej wentylacji w salonie, a to dla nas był koszt bardzo duży. Wszystko się rozchodziło o ten komin wentylacyjny dlatego musieliśmy szybko działać. Trzeba było na dachu zamontować jakieś urządzenie które będzie zasysać "opary kuchenne" we właściwym kierunku (i to było najdroższe). Zorientujcie się w Agrobeksie czy można to później robić we własnym zakresie. Jeśli chodzi o wielkość pokoi- ten najmniejszy pokoik, który powstał z dawnej kuchni jest całkiem niezły, spodziewałam się że będzie to mała klitka, ale nie jest źle. Jeśli chodzi o salon, to faktycznie szału nie ma, aneks będzie musiał być naprawdę mały, wiadomo to nie jest duże mieszkanie, ale i tak myślę że warto- zawsze to jeden pokój więcej. Muszę się w weekend przejechać z mężem na budowę i zobaczyć co tam słychać i jak to wszystko wygląda.

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Budynek A3

Post autor: ewciaja » 05 lis 2010, 09:48

Rozmawialiśmy z kierownikiem budowy i stwierdził że w sumie sami możemy to zrobić. W necie orientacyjnie patrzyłam ile kosztują te wentylatory i znalazłam tej firmy który nam podali za ok 800zł. W wycenie nam za to 3,500zł zaśpiewali! Myślę że to przeginka. Do tego kawałek rury żeby wentylacje do kuchni doprowadzić za 500zł!!! No i te gniazdka do końca nas rozwaliły. Myślę że jakoś nam samym się uda. Mieszkanie odbieramy tak jak na planie, czyli oddzielna kuchnia no i zmiany sami sobie robimy. Zobaczymy jak wyjdzie!
A wiesz że też pomyślałam żeby się tam wybrać. Jak już ścianki są to mniej więcej będziemy mogli sobie wyobrazić jak to będzie wyglądać. Może zgadamy się o podobnej porze? W weekend też umawiacie się z kimś żeby wpuścili czy sami wchodzicie sobie po prostu? Sebastian pracuje do 14.30 więc pewnie jakoś po 15 sie wybierzemy. Co Wy na to? :D

pecosita
Posty: 51
Rejestracja: 31 paź 2010, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Budynek A3

Post autor: pecosita » 05 lis 2010, 16:32

Fajny pomysł z tym spotkaniem. Godzina 15 póki co nam pasuje, jednak jakby którejs ze stron nie pasowała to może napiszemy do siebie smski? Wymieńmy się w prywatnych wiad. numerami telefonu na wszelki wypadek jakby jutrzejszy termin miał nie dojść do skutku.

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Budynek A3

Post autor: lidrad » 05 lis 2010, 19:42

Witajcie Dziewczyny!
My kupiliśmy mieszkanie A3/43.

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Budynek A3

Post autor: ewciaja » 05 lis 2010, 20:41

Witamy kolejną sąsiadkę :) Fajnie że nas tu coraz więcej. W grupie raźniej!!! :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość