INOTEL

Namiary na polecane sklepy, usługi i fachowców, dyskusje na ich temat itp.
zimonsky
Posty: 62
Rejestracja: 01 mar 2012, 08:21
Etap: III

Re: INOTEL

Post autor: zimonsky » 22 maja 2013, 20:46

Również w zyxelu możesz ustawić kolejność kanałów;)

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Odp: INOTEL

Post autor: lukaszjakubowski » 22 maja 2013, 20:54

Cześć, w dekoderze zyxel można ustawić kolejność kanałów. Ja na przykład dodałem sobie te do których posiadam dostęp do ulubionych i później ustawiłem swoją kolejność.
Jeśli chodzi o internet to też raz działał normalnie, raz wolniej. Zadzwoniłem raz powiedzieli, że sprawdzą. Później zadzwoniłem i powiedzieli, że jest wszystko ok i spytali czy życzę sobię instalatorów do domu na kontrolę. Zgodziłem się, Panowie przyszli punktualnie, wyłączyli program antywirusowy i wszystko było już ok. Mogłem to przewidzieć, ale trudno :twisted:
Internet mam również 45 Mb i za każdym razem kiedy sprawdzam jest tyle ile powinno.
Co do motoroli to niestety nie mam praktyki.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: INOTEL

Post autor: NIN » 25 maja 2013, 14:30

leszek pisze:NIN a czy w umowie nie masz przypadkiem magicznego zapisu że internet DO 45Mbit/s ?
Sprawdzę

Spowolnienie netu to nie kwestia programu antywirusowego, bo problem zwalniania jest jednocześnie na 2 komputerach
pozdrawiam

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Odp: INOTEL

Post autor: lukaszjakubowski » 26 maja 2013, 02:01

NIN pisze:Spowolnienie netu to nie kwestia programu antywirusowego, bo problem zwalniania jest jednocześnie na 2 komputerach
pozdrawiam
U mnie rownież był problem na dwóch komputerach i na obu był ten felerny antywirus 8-)
Oczywiście to nie musi być ten sam problem, podpowiadam tylko o możliwości łatwego kontaktu.
Inotel jak i inne kablówki, oferuje tylko określoną prędkość, a nie od do.
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

zbynio79
Posty: 175
Rejestracja: 27 lip 2011, 08:09
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: INOTEL

Post autor: zbynio79 » 28 maja 2013, 07:33

Bigbluee2 a sprawdzasz po WiFi czy po kablu??, bo wystarczy że masz połączenie WiFi w standardzie g, i wtedy nie uzyskasz pełnej prędkości, zrób test jak będziesz połączony kabelkiem do routera.

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: INOTEL

Post autor: NIN » 05 lip 2013, 22:56

Dekoder Motoroli przeszedł ostatnio samego siebie - na ułamek sekundy zanikał głos. Po dość długich rozmowach telefonicznych z Inotelem i różnych ćwiczeniach pt. zmiana kabli i dekoderów, inotel doszedł do wniosku, że dekoder jest do wymiany
Dostałem nowy, który już 2 razy zrobił mi niespodzianki: na kilka godzin pokazywał np. TVP1, a opis był z innego kanału. Restart nie pomógł. Potem zawiesił się na dobre - można było zrobić tylko głośniej / ciszej bez żadnej innej reakcji. Zostawiłem szajs w spokoju, na drugi dzień działał bez problemów
Dekodery Motoroli są do kitu.

Chciałem uruchomić dodatkowo pakiet film. Usłyszałem, że oprócz 9,99 muszę dopłacić 10 zł za w/w boską Motorolę bo zmieniam warunki umowy. Przeglądałem już różne opcje konkurencji, która jest droższa, a jeśli weźmiemy dodatkowo Multiroom - robi się mega droższa, więc nie pozostaje mi nic innego jak oddać Motorolkę i wziąć drugiego Zyxcela. Są paskudnie brzydkie, ale proste i dotąd niezawodne. Niestety bez dysku i opcji nagrywania

Co do internetu - po małej zadymie z mojej strony internet śmiga bez uwag. Przypadek?

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Odp: INOTEL

Post autor: lukaszjakubowski » 06 gru 2013, 19:36

Czy ktoś jeszcze nie ma sygnału telewizyjnego i internetu?
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: INOTEL

Post autor: maki » 06 gru 2013, 20:36

zresetuj sprzęt. U nas zawiesza tv, ale samo wskakuje po chwili.

lukaszjakubowski
Posty: 144
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:04
Etap: II
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Odp: INOTEL

Post autor: lukaszjakubowski » 06 gru 2013, 21:53

Niestety. U mnie brak telewizji i internetu.
"Error! Could not connect to remote server".
Pierwszy raz mi się przytrafiło, że sygnał do mnie nie dociera.

Naprawione
Pozdrawiam
Łukasz Jakubowski

Awatar użytkownika
NIN
Posty: 167
Rejestracja: 25 lis 2012, 18:45
Etap: III

Re: Odp: INOTEL

Post autor: NIN » 15 gru 2013, 21:24

lukaszjakubowski pisze:
"Error! Could not connect to remote server"
U mnie zdarzało się to częściej (patrz wcześniejsze posty) i zmieniłem operatora na Echostar.
To już chyba 3 miesiąc i jak na razie bez żadnej "wtopy"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości