Termin oddania IV etapu

Informacje o postępach na budowie oraz nowych zdjęciach
majka
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2012, 15:45
Etap: III - IV

Termin oddania IV etapu

Post autor: majka » 16 mar 2012, 15:57

Mam pytanie: czy ktoś wie, kiedy jest przewidziana budowa/oddanie IV etapu? I jak ma ono wyglądać? Kierownik nie podał nam żadnych danych (2 tyg. temu). Szukamy mieszkania 3-pokojowego. Kupić teraz w III etapie, czy lepiej poczekać na IV etap?

zimonsky
Posty: 62
Rejestracja: 01 mar 2012, 08:21
Etap: III

Re: Termin oddania IV etapu

Post autor: zimonsky » 19 mar 2012, 11:18

jeżeli chcecie wprowadzać się w tym roku - III etap. IV dopiero zaczynają, więc mało prawdopodobne jest by oddawali go jeszcze w tym roku. Jak będzie wyglądało? jeżeli plany się nie zmienią to mniej więcej tak:
http://agrobex.pl/pl/mieszkania-i-apart ... an-osiedla - prawy dolny róg

majka
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2012, 15:45
Etap: III - IV

Re: Termin oddania IV etapu

Post autor: majka » 19 mar 2012, 21:26

zimonsky pisze:jeżeli chcecie wprowadzać się w tym roku - III etap. IV dopiero zaczynają, więc mało prawdopodobne jest by oddawali go jeszcze w tym roku. Jak będzie wyglądało? jeżeli plany się nie zmienią to mniej więcej tak:
http://agrobex.pl/pl/mieszkania-i-apart ... an-osiedla - prawy dolny róg

Dzięki za odpowiedź.
Pytaliśmy dzisiaj panią z Agrobexu o budowę IV etapu i dostaliśmy odpowiedź, że sami jeszcze nie wiedzą kiedy skończą IV etap, tzn: "może za rok, może za dwa..." Budowlana precyzja... Nam się aż tak nie spieszy, jednak mamy wybrane jedno mieszkanie w III etapie, ale dowiedzieliśmy się, że nie ma podłączeń gazu do kuchenek. Czy to oznacza, że kuchenki wszyscy mamy mieć elektryczne? Ciekawi nas cena za prąd dla 4-osobowej rodziny. Ktoś wie, orientacyjnie?

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Termin oddania IV etapu

Post autor: lidrad » 19 mar 2012, 22:06

Polecam kuchnię indukcyjną, jest tańsza od gazu, za prąd płacimy niewiele więcej niż w poprzednim mieszkaniu, gdzie mieliśmy gaz.

Soprano
Posty: 124
Rejestracja: 19 cze 2011, 21:44
Etap: II

Re: Termin oddania IV etapu

Post autor: Soprano » 19 mar 2012, 22:20

majka pisze:Mam pytanie: czy ktoś wie, kiedy jest przewidziana budowa/oddanie IV etapu? I jak ma ono wyglądać? Kierownik nie podał nam żadnych danych (2 tyg. temu). Szukamy mieszkania 3-pokojowego. Kupić teraz w III etapie, czy lepiej poczekać na IV etap?
Jeżeli miałbym teraz wybierać ponowne mieszkanie, a wybrałem II etap to zdecydowałbym się na Etap III blok D2. Ze względu na świetny widok z balkonu oraz prawie całodzienne nasłonecznienie. No i pewnie wybrałbym mieszkanie z windą, bo co z tego że teraz jej nie mam a muszą za nią płacić, więc chyba lepiej coś mieć i za to płacić, niż czegoś nie mieć i za to też płacić :)

Jeżeli chodzi o rachunki za prąd, to w moim mieszkaniu gdzie tego prądu dużo schodzi mimo, że są 2 osoby to wychodzi około 100 zł miesięcznie.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Termin oddania IV etapu

Post autor: maki » 20 mar 2012, 10:52

Co wy się tak tej windy uczepiliście. Jest to normalne, że płaci się za części wspólne do których należą np. windy, nie ważne czy są u ciebie w klatce czy obok ci którzy mieszkają na parterze też muszą za nie płacić. Tak samo można powiedzieć, że nie będzie się płacić za odśnieżanie chodników bo jeździ się samochodem lub naprawianie przeciekającego dachu bo mieszka się na parterze !!

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Termin oddania IV etapu

Post autor: lidrad » 20 mar 2012, 11:13

Jak kupujesz meble, sprzęt AGD pytają się czy jest winda, jeśli nie doliczają za wniesienie, a za posiadanie windy płacisz. Jesteś podwójnie stratny. Gdy kupowałam mieszkanie nie wiedziałam, że będę płacić za coś czego nie mam.

maki
Posty: 128
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:17
Etap: III

Re: Termin oddania IV etapu

Post autor: maki » 20 mar 2012, 14:55

Nie wiedziałeś, że są windy w innych klatkach ?? Nas o tym poinformowano. To, że trzeba za nią płacić chociaż w twojej klatce nie ma to niestety takie jest prawo i tyle. Też od Agrobexu oczekujecie, że będą działać zgodnie z prawem i oczekujecie zwrotów pieniędzy za niezgodne zapisy w umowie. To nie nasza wina, że nie wiedziałeś że będziesz musiał płacić za coś czego nie masz !! A co do wnoszenia mebli i sprzętu równie dobrze mogłeś kupić mieszkanie na parterze i nie musiałbyś się żalić całemu światu, że musisz dwa razy płacić, ale pewnie wtedy byś się żalił, że musisz płacić raz. Jeżeli chcesz coś zmienić to wybierz się na zebranie wspólnoty mieszkaniowej i zaproponuj swoje racje, poddaj głosowaniu zmiany opłat za windę: http://lexdirekt.blog.onet.pl/Kto-placi ... 27847029,n

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Termin oddania IV etapu

Post autor: Tomek » 20 mar 2012, 15:10

może wróćmy do tematu. gdzie tu moderator czy admin. trochę sytuacja wymsknęła się spod kontroli. jeśli chodzi o mieszkanie z IV etapu - jeśli jesteś majka zainteresowana kupnem, to kupuj z III etapu. z każdym etapem metr mieszkania drożeje, no chyba że będziesz polować na jakieś okazje, jak to było w grudniu 2011 - metr kwadratowy nieco ponad 4000 zł - to taniej niż w I etapie. decyzja oczywiście należy do Ciebie

Tomek
Posty: 232
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:31
Lokalizacja: Zalasewo

Re: Termin oddania IV etapu

Post autor: Tomek » 01 sie 2012, 16:40

czy ktoś wie o co chodzi z burzeniem "bloku" z IV etapu. w poniedziałek zauważyłem, że wywieziono żurawia, a od dwóch dni wyburzany jest powstały przed zimą parter "małego" bloku. czy Agrobex zrezygnował z budowy IV etapu? dobrze jakby tam place zabaw zrobili i jakiś parking :-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość