Kiedy oddanie I etapu?

Informacje o postępach na budowie oraz nowych zdjęciach
magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Kiedy oddanie I etapu?

Post autor: magda81 » 19 cze 2011, 19:55

Cześć sąsiedzi :)
My co prawda nie spieszymy się za bardzo z odbiorem mieszkania, ale podpowiedzcie proszę na co zwracać uwagę- oprócz rzeczy oczywistych jak to czy ściany są proste i w jakim stanie są okna.

Pozdrawiam,

Magda

pecosita
Posty: 51
Rejestracja: 31 paź 2010, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedy oddanie I etapu?

Post autor: pecosita » 19 cze 2011, 20:12

Jak już będę po odbiorze to podzielę się wrażeniami hihi :)

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Kiedy oddanie I etapu?

Post autor: ewciaja » 20 cze 2011, 08:27

Powodzenia Pecosita. Swoją drogą fajnie że się Wam udało tak szybko umówić. My jeszcze 3tyg musimy poczekać. Ale mam nadzieję że chociaż bez błędów się obejdzie bo w przeciwnym wypadku przeciągnie się pewnie co najmniej do końca lipca. Koniecznie daj znać jak poszło i czy wykryliście jakieś błędy. Mnie osoby mieszkające już w blokach agrobexu uczulały na to żeby jak najwięcej wietrzyć mieszkania bo często grzyby wychodzą. Podobno mają jakiś problem z wentylacją.

pecosita
Posty: 51
Rejestracja: 31 paź 2010, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedy oddanie I etapu?

Post autor: pecosita » 21 cze 2011, 08:48

Mieszkanko odebrane!!! Generalnie błędów było niewiele, takie pierdołki które od razu poprawili: nie było judasza w drzwiach wejściowych, wywietrzników w oknach, nakładki na zawiasy w oknach spadały, jedna kratka wentylacyjna była ułamana, aha i coś w oknach podklejali silikonem. To były takie rzeczy które zrobili od razu i po dwóch godzinach podjechaliśmy jeszcze raz i było wszystko zrobione więc podpisaliśmy protokoły i dostaliśmy klucze. Rzeczoznawca nie miał się czego doczepić, powiedział jedynie że mamy duże okna co powoduje że jak je otworzymy na oścież to pod ciężarem na zawiasach będzie widać otarcia co świadczy o tym że będą opadać i trzeba je będzie często regulować- na to nie mamy wpływu- ona są duże i ciężkie. Kierownik radził żeby mimo wszystko przed zamieszkaniem wymienić sobie wkładki w zamkach bo to nigdy nic nie wiadomo.

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Kiedy oddanie I etapu?

Post autor: magda81 » 21 cze 2011, 09:13

Pecosita- czy rzeczoznawca, który był z Wami na odbiorze to znajomy czy ktoś z ogłoszenia? Jeśli możesz to podaj namiary i cennik. ;)
Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Magda

ewciaja
Posty: 133
Rejestracja: 02 lis 2010, 09:01

Re: Kiedy oddanie I etapu?

Post autor: ewciaja » 21 cze 2011, 10:25

No to super że się udało. To daje nam nadzieję :) Pewnie jak my będziemy wkraczali z remontem to Wy już wprowadzać się będziecie. Wpadniemy na kawkę w ogródku ;p

pecosita
Posty: 51
Rejestracja: 31 paź 2010, 21:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedy oddanie I etapu?

Post autor: pecosita » 21 cze 2011, 11:36

No Ewka, zapraszamy, tylko trawy jeszcze nie będzie hehe ale damy radę. Faktycznie możliwe że będziemy w polowie lipca już za połową wykończenia, taki też jest plan bo musimy się od 1 sierpnia wprowadzić.

Jeśli chodzi o pytanie Magdy81- rzeczoznawca który nam towarzyszył był znajomym, znajomych i ugadany był na 150zł, podejrzewam że normalnie taka usługa kosztuje nieco więcej. Koleś miał też inną robotę, więc nie wiem czy zajmował się tym na co dzień, nawet nie mam do niego telefonu, uznałam że nie będzie mi potrzebny, a byliśmy z góry umówieni na datę i godzinę, wszystko odbywało się po linii znajomości. Myślę jednak że spełnił swoje zadanie, przygotowany był, przyjechał z poziomicą, wszystko wymierzył i dobrze znał przepisy, jednak na szczęście nie miał się czego przyczepić. Może wartoby zamieścić nowy temat na formum dotyczący rzeczoznawców, na pewno ktoś będzie mieć namiary, a niejednej osobie się to przyda. Czasami wystarczy przyjechać na odbiór z rozgarniętym budowlańcem, kimś kto działa w branży, to nie musi być rzeczoznawca. Pogrzeb dobrze w necie, popytaj znajomych lub tak jak mówię zamieść nowy temat na forum. Powodzenia i życzę by w Twoim mieszkanku nie było się czego doczepić:)

magda81
Posty: 86
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:26
Etap: I

Re: Kiedy oddanie I etapu?

Post autor: magda81 » 21 cze 2011, 12:50

Dzięki Pecosita i powodzenia w pracach wykończeniowych.
Mnie to wykończenie chyba wykończy- nie tylko finansowo. ;)

lidrad
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:39

Re: Kiedy oddanie I etapu?

Post autor: lidrad » 01 lip 2011, 22:20

Witam!
Dzisiaj mieliśmy termin odbioru, który troszkę się odwlecze ze względu iż cokolik przy płytkach na balkonie krzywo położony. Więcej błędów nie zauważyliśmy.Pozdrawiam przyszłych Sąsiadów

wojtman
Posty: 145
Rejestracja: 30 sty 2011, 14:58
Etap: II
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedy oddanie I etapu?

Post autor: wojtman » 07 lip 2011, 20:49

Sąsiedzi z I etapu, czy macie już wydaną zgodę na zamieszkanie??Jak ewentualnie długo będziecie czekać?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości